TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Л'Eкип“: Заминувањето на Бензема е добро за француската репрезентација

Sport 1 - 26.11.2022

Престижниот француски спортски весник, „Л'Екип“ тврди дека заминувањето на Карим Бензема има позитивен ефект врз репрезентацијата на Франција, фудбалерите се посреќни и пообединети без него.

Лекип: Без Бензема атмосферата во репрезентацијата е многу подобра

TopSport - 26.11.2022

Карим Бензема веројатно е најголемата ѕвезда која не игра на Светското првенство. Добитникот на Златната топка оваа сезона требаше да биде најсилниот адут на тимот на Дидие Дешам во Катар, но поради повреда на квадрицепсот го напушти таборот на ...

„Лекип“: Заминувањето на Бензема има позитивен ефект врз француската репрезентација

Дерби - 26.11.2022

Француската фудбалска репрезентација остана без Карим Бензема, но останува меѓу фаворитите за триумф на СП во Катар. Актуелниот најдобар светски фудбалер се повреди во пресрет на премиерата на светскиот шампион и продолжува со рехабилитацијата под ...

„Л’Екип“: Отсуството на Бензема има позитивно влијание врз француската репрезентација

СуперСпорт - 26.11.2022

Француската репрезентација не може да смета на Карим Бензема на Мундијалот во Катар, но и покрај тоа имаше убедлив старт на Светското првенство, а „Л’Екип“ пишува дека во моментов владее одлична атмосфера во соблекувалната на селекцијата.

„Л’Екип“: Заминувањето на Бензема има позитивен ефект врз репрезентацијата

SportMedia - 26.11.2022

Франција го отвори СП со победа над Астралија со 4:1 иако „кенгурите“ први постигнаа гол. Актуелниот светски шампион денеска го игра мечот од 2.коло против Данска. Пред мечот угледниот „Л’Екип“ објави помалку неверојатна вест за атмосферата во ...

Уште еден доказ: Никој не го сакал Бензема во репрезентацијата

Спортклуб - 26.11.2022

Големо изненадување беше одлуката на Дидие Дешамп во мај 2021 година да го врати Карим Бензема во француската репрезентација откако претходно пет години го игнорираше и не сакаше да го земе во националниот тим.

Лекип: Без Бензема атмосферата во репрезентацијата е многу подобра

А1 On - 26.11.2022

Карим Бензема веројатно е најголемата ѕвезда која не игра на Светското првенство. Добитникот на Златната топка оваа сезона требаше да биде најсилниот адут на тимот на Дидие Дешам во Катар, но поради повреда на квадрицепсот го напушти таборот на ...

Лекип: Без Бензема атмосферата во репрезентацијата е многу подобра

Макфакс - 26.11.2022

Карим Бензема веројатно е најголемата ѕвезда која не игра на Светското првенство. Добитникот на Златната топка оваа сезона требаше да биде најсилниот адут на тимот на Дидие Дешам во Катар, но поради повреда на квадрицепсот го напушти таборот на ...

Л'Eкип: Заминувањето на Бензема ја подобри атмосферата во француската репрезентација

24Фудбал - 26.11.2022

Престижниот француски спортски весник, „Л'Екип“ тврди дека заминувањето на Карим Бензема има позитивен ефект врз репрезентацијата на Франција, фудбалерите се посреќни и пообединети без него.

Лекип: Без Бензема атмосферата во репрезентацијата е многу подобра

Точка - 26.11.2022

Карим Бензема веројатно е најголемата ѕвезда која не игра на Светското првенство. Добитникот на Златната топка оваа сезона требаше да биде најсилниот адут на тимот на Дидие Дешамп во Катар, но поради повреда на квадрицепсот го напушти таборот на ...

Франција е подобра без Бензема?

Спортски - 26.11.2022

Француската репрезентација не може да смета на Карим Бензема на Мундијалот во Катар, но и покрај тоа имаше убедлив старт на Светското првенство, а „Л’Екип“ пишува дека во моментов владее одлична атмосфера во соблекувалната на селекцијата.