TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се обвинуваат за лиценците за канабис: Бомби или петарди

Р.С.Европа - 24.01.2020

По обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ и партискиот секретар Игор Јанушев, дека „власта на свои фирми им поделила 31 лиценца за одгледување канабис“, од СДСМ одговорија дека овие обвинувања од Јанушев се „само уште една исчадена петарда во рацете на ...

(Видео) Дебата: Како во законот освен производителите, корист да имаат и консументите на канабисот

Макфакс - 24.01.2020

Пациентите на кои им е потребно маслото од канабис се сосема заборавени во предлог-законот за опојни дроги и психотропни супстанции, што го предлага Министерството за здравство, тврди Филип Достовски од здружението „Зелена алтернатива“.

Јанушев: СДСМ и Заев направиле рекет-машина за купување лиценци за марихуана

Алфа - 24.01.2020

Власта на СДСМ и екс премерот Зоран Заев на фирми блиски до нив, за една година им додели 31 лиценца за одгледување канабис, тврди генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ Игор Јанушев. Тој праша дали во игра биле стотици илјади евра кои бизнисмените ги ...

Кои се последните десет фирми што добија „виза“ за одгледување канабис

360 степени - 24.01.2020

Десетина фирми добиле дозвола од владата за одгледување канабис за медицински цели во периодот од средината на декември 2019 до 15 јануари годинава. Според податоци од „Службен весник“, повеќето од решенијата се издадени за време на претходната ...

Полињата со марихуана- нова локација за политичка битка

Deutsche Welle - 24.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ смета дека власта одбегнува професионален закон за Јавно обвинителство, за да се заштити бизнисот со марихуана. Од партијата најавија откривање на „голем скандал“. Расправата за законот за Јавното обвинителство која требаше да се одвива ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за афера „Канабис“ поврзана со власта, СДСМ со реакција

Канал5 - 24.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека незаконски се издаваат лиценци за одгледување на марихуана. Генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ Игор Јанушев на прес конференција обвини дека СДСМ и претседателот на партијата Зоран Заев надвор од законските одредби за ...

ВМРО-ДПМНЕ: незаконски се издаваат лиценци за одгледување марихуана

Р.С.Европа - 24.01.2020

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска на прес конференција во партиското седиште рече дека според нивните информации најголем дел од 31-та лиценца за одгледување марихуана во 2019 година биле издадени незаконски.

Во Атина запленет над еден тон канабис наменет за Либија

Алсат-М - 24.01.2020

Скриен во пакувања урми, спакувани во кутии, грчката полиција во товарен брод на атинското пристаниште Пиреас, откри и заплени над еден тон преработен канабис, јави дописничката ...

Во Атина запленет над еден тон канабис наменет за Либија

А1 On - 24.01.2020

Скриен во пакувања урми, спакувани во кутии, грчката полиција во товарен брод на атинското пристаниште Пиреас, откри и заплени над еден тон преработен канабис, јави дописничката на МИА од Атина.

На товарен брод во Грција запленети 1,2 тони канабис

Макфакс - 24.01.2020

На товарен брод во Грција запленети се 1,25 тони канабис. Како што објавија грчките медиуми, бродот пловел од Либан, а бил запленет на грчкото пристаниште Пиреја. Вкупно 6.340 пакувања канабис биле пронајдени на бродот кој превезувал засладувачи на ...

Во Атина запленет над еден тон канабис наменет за Либија

Frontline - 24.01.2020

Товарниот брод што бил регистриран дека пренесува „прехранбени производи“ на 21 декември 2019 тргнал од Бејрут, крајната дестинација бил градот Мисурата во Либија, а Пиреа било транзитно пристаниште.

Јанушев:Аферата Канабис покажува инфлација од лиценци на фирми блиски до власта и неконтролирано производство на ...

Канал5 - 24.01.2020

​Како што ветивме пред некој ден, денес ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви. Бизнисот со марихуана која се претвори во рекет машинерија.

Атина: Запленет над еден тон канабис наменет за Либија

Локално - 24.01.2020

Скриен во пакувања урми, спакувани во кутии, грчката полиција во товарен брод на атинското пристаниште Пиреас, откри и заплени над еден тон преработен канабис, јави дописничката на МИА од Атина.

Во Атина запленет над еден тон канабис наменет за Либија

24Инфо - 24.01.2020

Скриен во пакувања урми, спакувани во кутии, грчката полиција во товарен брод на атинското пристаниште Пиреас, откри и заплени над еден тон преработен канабис, јави дописничката на МИА од Атина.

Јанушев: Заев создаде нова рекет машинерија за собирање пари од бизнисмени кои сакаат да одгледуваат канабис

24Инфо - 24.01.2020

Интегрален текст од прес конференција на Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Како што ветивме пред некој ден, денес ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви.

Во Атина запленет над еден тон канабис наменет за Либија

Курир - 24.01.2020

Скриен во пакувања урми, спакувани во кутии, грчката полиција во товарен брод на атинското пристаниште Пиреас, откри и заплени над еден тон преработен канабис, јави дописничката на МИА од Атина.

Јанушев: Власта на свои фирми им поделила 31 лиценца за одгледување канабис

Макфакс - 24.01.2020

Аферата со канабис-милионите на Заев покажува инфлација од лиценци на фирми блиски до власта и неконтролирано производство на марихуана, рече генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, кој обвини дека станува збор за бизнис со марихуана кој ...

Јанушев: Аферата Канабис милиони на Заев покажува инфлација од лиценци на фирми блиски до власта и неконтролирано ...

Курир - 24.01.2020

Како што ветивме пред некој ден, денес ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви. Бизнисот со марихуана која се претвори во рекет машинерија.

Грчката полиција заплени еден тон канабис наменет за Либија

Слободен Печат - 24.01.2020

Скриен во пакувања урми, спакувани во кутии, грчката полиција во товарен брод на атинското пристаниште Пиреас, откри и заплени над еден тон преработен канабис, јави дописничката на МИА од Атина.

На товарен брод во Грција запленети 1,2 тони канабис

Точка - 24.01.2020

На товарен брод во Грција запленети се 1,25 тони канабис. Како што објавија грчките медиуми, бродот пловел од Либан, а бил запленет на грчкото пристаниште Пиреја. Вкупно 6.340 пакувања канабис биле пронајдени на бродот кој превезувал засладувачи на ...

Во Атина запленет над еден тон канабис наменет за Либија

MakPress - 24.01.2020

Скриен во пакувања урми, спакувани во кутии, грчката полиција во товарен брод на атинското пристаниште Пиреас, откри и заплени над еден тон преработен канабис, јави дописничката на МИА од Атина.

Јанушев: Аферата Канабис покажува инфлација од лиценци на фирми блиски до власта

MakPress - 24.01.2020

Како што ветивме пред некој ден, денес ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви. Бизнисот со марихуана која се претвори во рекет машинерија.

(ВИДЕО) Јанушев: Аферата Канабис милиони на Заев покажува инфлација од лиценци на фирми блиски до власта и ...

А1 On - 24.01.2020

„Како што ветивме пред некој ден, денес ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви. Бизнисот со марихуана која се претвори во рекет машинерија.

Јанушев: Хипер-продукција на лиценци за канабис на фирми блиски до Заеви

Нетпрес - 24.01.2020

Аферата Канабис милионите на Заев покажува инфлација од лиценци на фирми блиски до власта и неконтролирано производство на марихуана, посочи денеска на прес- конференција Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

Атина: Запленет над еден тон канабис – крајната дестинација била Либија

ТВ21 - 24.01.2020

Скриен во пакувања урми, спакувани во кутии, грчката полиција во товарен брод на атинското пристаниште Пиреас, откри и заплени над еден тон преработен канабис, Товарниот брод што бил регистриран дека пренесува „прехранбени производи“ на 21 декември ...

Запленети 1,2 тони канабис на товарен брод во Грција

Н.Македонија - 24.01.2020

На товарен брод во Грција запленети се 1,25 тони канабис. Како што објавија грчките медиуми, бродот пловел од Либан, а бил запленет на грчкото пристаниште Пиреја. Вкупно 6.340 пакувања канабис биле пронајдени на бродот кој превезувал засладувачи на ...

Јанушев: Заеви ја направија Македонија како Колумбија и Лазарат

Слободен Печат - 24.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ во 2016-тата година го донесе законот за одгледување на канабис за медицински цели и Република Македонија беше единствена држава во Европа заедно со Холандија, но со јасно дефинирани одредби, и високи критериуми кои мора да се исполнат, а ...

ВМРО-ДПМНЕ: Издадени 10 лиценци за одгледување на канабис пред Заев да даде оставка

Фактор - 24.01.2020

ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција обвини дека Владата одобрила десет лиценци за одгледување на канабис за медицински цели во период од само неколку дена пред премиерот Зоран Заев да си даде оставка на 3 јануари.

Грција: Во Атина запленет над еден тон дрога скриена во урми и наменета за Либија

Денешен - 24.01.2020

Скриен во пакувања урми, спакувани во кутии, грчката полиција во товарен брод на атинското пристаниште Пиреа, откри и заплени над еден тон преработен канабис, јави дописничката на МИА од Атина.

Јанушев: Власта на свои фирми им поделила 31 лиценца за одгледување канабис

Точка - 24.01.2020

Аферата со канабис-милионите на Заев покажува инфлација од лиценци на фирми блиски до власта и неконтролирано производство на марихуана, рече генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, кој обвини дека станува збор за бизнис со марихуана кој ...

Јанушев: Фирми блиски до власта го контролираат производство на марихуана

PressingTV - 24.01.2020

Целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви, бизнисот со марихуана која се претвори во рекет машинерија, е причината што Заеви и СДСМ ревносно се борат во Собранието да се изгласа законот за опојни дроги по нивни терк, за потоа да ...

Заплена на над еден тон дрога скриена во урми

Република - 24.01.2020

Скриен во пакувања урми, спакувани во кутии, грчката полиција во товарен брод на атинското пристаниште Пиреа, откри и заплени над еден тон преработен канабис. Товарниот брод што бил регистриран дека пренесува „прехранбени производи“ на 21 декември ...

Марихуаната на Заеви се продава на црно во Македонија

Република - 24.01.2020

Целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви, бизнисот со марихуана која се претвори во рекет машинерија, е причината што Заеви и СДСМ ревносно се борат во Собранието да се изгласа законот за опојни дроги по нивни терк, за потоа да ...

Јанушев: Аферата Канабис милиони на Заев покажува инфлација од лиценци на фирми блиски до власта

Скопје1 - 24.01.2020

Како што ветивме пред некој ден, денес ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви. Бизнисот со марихуана која се претвори во рекет машинерија, истакна Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ГО ОБЕЛОДЕНИ СКАНДАЛОТ- Марихуаната на Заеви се продава на црно во Македонија

Магазин - 24.01.2020

Како што ветивме пред некој ден, денес ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви. Бизнисот со марихуана која се претвори во рекет машинерија, истакна на денешната прес-конференција Игор Јанушев.

Достовски: Бидете како Атиџе, половина канабис за вас, половина за пациентите

Н.Македонија - 24.01.2020

Пациентите на кои им е потребно маслото од канабис се сосема заборавени во предлог-законот за опојни дроги и психотропни супстанции, што го предлага Министерството за здравство, тврди Филип Достовски од здружението „Зелена алтернатива“.

Достовски до Филипче и Дуковски: Бидете како Атиџе, половина канабис за вас, половина за пациентите

Точка - 24.01.2020

Пациентите на кои им е потребно маслото од канабис се сосема заборавени во предлог-законот за опојни дроги и психотропни супстанции, што го предлага Министерството за здравство, тврди Филип Достовски од здружението „Зелена алтернатива“.

Во Атина запленет над еден тон канабис наменет за Либија

Сител - 24.01.2020

Скриен во пакувања урми, спакувани во кутии, грчката полиција во товарен брод на атинското пристаниште Пиреас, откри и заплени над еден тон преработен канабис, јави дописничката на МИА од Атина.

Јанушев:Аферата Канабис покажува инфлација од лиценци на фирми блиски до власта и неконтролирано производство на ...

Сител - 24.01.2020

- Како што ветивме пред некој ден, денес ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви. Бизнисот со марихуана која се претвори во рекет машинерија.

Достовски: Бидете како Атиџе, половина канабис за вас, половина за пациентите

Expres - 24.01.2020

Пациентите на кои им е потребно маслото од канабис се сосема заборавени во предлог-законот за опојни дроги и психотропни супстанции, што го предлага Министерството за здравство, тврди Филип Достовски од здружението „Зелена алтернатива“.

ЈАНУШЕВ: Заевци издаваат незаконски лиценци за канабис, само во два дена во декември издадени се 10!

Денешен - 24.01.2020

Како што ветивме пред некој ден, денеска ќе имате можност да ја дознаете целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви. Бизнисот со марихуана која се претвори во рекет машинерија.

Јанушев: Лиценци за канабис на фирми блиски до власта и неконтролирано производство на марихуана

МКД - 24.01.2020

Сега е јасно зошто Заеви и СДСМ ревносно се борат во Собранието да се изгласа законот за опојни дроги по нивен терк, за потоа да обвинуваат дека ВМРО-ДПМНЕ го кочи овој закон. Иако во позадина се работи за нешто сосема друго.