TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јелена Карлеуша и Цеца Ражњатовиќ во дует: Слушнете ја нивната заедничка песна /ВИДЕО

Хитпортал - 20.03.2019

Двете најпознати српски пејачки со години се лути ривалки, но тоа не било така одсекогаш. Нема да ви се верува, но постои песна која пејачките ја имаат заедно испеано. Тоа се случило во далечната 1993-та година, кога Цеца веќе била популарна, а ...

ОПА! Ново допишување меѓу Дара Бубамара и познатиот рапер

Убавина и Здравје - 20.03.2019

Откако Дара Бубамара случајно го објави на Инстаграм својот експлицитен видеоклип, се огласија голем број познати личности, а меѓу нив и Вук Моб , кој веднаш и’ испратил гласовна порака. Инаку, тој е слободен во моментов, исто како и Дара, така што ...

Цеца Ражнатовиќ им откри на обожавателите зошто не објавува нови песни (ФОТО)

Убавина и Здравје - 20.03.2019

Цеца Ражнатовиќ цели три години нема објавено албум. Нејзините обожаватели стануваат нервозни и нетрпеливи, па на Инстаграм и’ соопштија дека итно сакаат нови песни. Еве што им одговори популарната ...

Три години подоцна, Северина ја ископира Цеца! Кое видео повеќе ви се допаѓа?

Хитпортал - 20.03.2019

Северина ја промовираше новата песна ”Popila” а спотот за истата се појави и на Јутјуб каналот. Со оглед на досегашните прегледи и коментари, очигледно е дека песната им се допаднала на нејзините фанови, но сепак многумина овој видео запис ги ...

Драстична промена: Цеца има нов имиџ!

Република - 20.03.2019

Балканската звезда Цеца Ражанотвиќ реши да направи одредени промени во изгледот. Имено Цеца, која до неодамна имаше долга коса, ја смени фризурата, односно ја скрати костаа и се ифарба во нешто потемна нијанса. Комплименти стигнуваа од сите страни.

Охрид сепак не се откажува од Цеца и Северина!

Фокус - 20.03.2019

Концертите на балканските турбо фолк ѕвезди, Цеца, Северина, Лепа Брена и многу други, кои во тек на летната сезона се одржуваат во Охрид, нема повеќе да бидат кофинансирани од општината – беше веста која деновиве се објави во повеќе медиуми, а која ...

„Лажна вест“ било дека Охрид нема да финансира турбофолк

365 - 20.03.2019

Многумина веста дека Општина Охрид повеќе нема да финансира концерти на балканските естрадни ѕвезди од типот на Цеца, Северина, Марија Шерифовиќ, Лепа Брена, ја дочекаа со радост, да не речеме (метафорички) чочек.

Беше ставена во затвор, а по 16 години на истиот ден се одлучи за голема промена: Цеца го смени имиџот, а долгата коса ...

Курир - 20.03.2019

Балканската музичка ѕвезда Светлата Цеца Ражнатовиќ се пофали на својот Инстаграм профил со својот нов имиџ. Имено Цеца има нова фризура и таа преку свое видео на Инстаграм ги поздрави фановите откривајќи им дека направила огромна промена во својот ...

Дара Бубамара секој ден ги изненадува фановите со нови голи фотки

Убавина и Здравје - 20.03.2019

Дара Бубамара секој ден одново и одново прави хаос на социјалните мрежи. После објавувањето на експлицитното видео за кое призна дека го пуштила по грешка, нејзините следбеници на Инстаграм веќе ништо не може да ги изненади.

Цеца Ражнатовиќ направи драстична трансформација, се збогува со долгата бујна коса

Убавина и Здравје - 20.03.2019

Светлана Цеца Ражнатовиќ се пофали на својот Инстаграм профил со новата фризура, а фановите ја поздравија оваа промена. Пејачката делувала среќно и задоволно и им пратила бакнеж на ...

Обожава да провоцира: Прво по грешка објави видео како орално задоволува секс играчка, а сега намерно објави ...

Курир - 20.03.2019

Пејачката Дара Бубамара се навикна сите овие 30 години откако е на музичката сцена нејзиното име да е секојдневно присутно во медиумите и јавноста. Пејачката не секогаш сама е крива што е дел од медиумските написи, но во голем дел и самата е ...

Бубашваби шетаа во ќелијата, а на ѕидовите беа испишани моите песни – Цеца за деновите во затвор

Репортер - 20.03.2019

Српската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ во интервју откри дека додека била во затвор во 2003 година нејзините деца мислеле дека е на турнеја во Америка. Цеца беше уапсена во акцијата „Сабја“ а на 17 март, и осудена на затворска казна.

(ФОТО) Драстична промена: Цеца ги воодушеви фановите

Женски магазин - 20.03.2019

Препознатлива по својата долга коса која ја нооси долги години, фолк-ѕвездата Цецa Ражнатовиќ реши да направи драстична промена во својот изглед. Пејачката објави фотографија со новиот имиџ, на која е со многу пократка коса и нова, потемна боја.

Цеца откри детали од затворот од кои ќе ве полазат морници- „друштво ми правеа бубашвабите, а на ѕидовите беа моите ...

Курир - 20.03.2019

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Ражнатовиќ Цеца никогаш нема да ја заборави таа 2003 година и месец март кога беше ставена во затвор. Имено пејачката во акцијата „Сабја“ на 17 март беше уапсена и осудена на затворска казна.

Цеца: И затворот е за луѓе, децата мислеа дека сум на турнеја во Америка

Република - 20.03.2019

Српската пејачка, Светлана Ражнатовиќ Цеца вели дека никогаш нема да ја заборави 2003 година и месецот март кога заврши во затвор. Таа беше една од уапсените во акцијата „Сабја“, а на 17 март беше уапсена и осудена на затворска казна.

Гола како од мајка родена: Дара Бубамара повторно стисна погрешно копче? (18+)

Вистина.мк - 20.03.2019

Дара Бубамара претходнаа година се најде во центарот на вниманието кога на социјалните мрежи по грешка објави експлицитно видео. Нејзините следбеници може да видат како орално се задоволува со сексуална играчка.

ФОТО: Нова трансформација на Цеца - долгата коса е минато

Press24 - 20.03.2019

Светлана Цеца Ражнатовиќ се пофали на својот Инстаграм профил со новата фризура. Пејачката делуваше гордо и задоволно од новиот изглед, па испраќаше бакнежи до своите фанови. Погледнете како изгледа ...

Цеца го смени имиџот: Долгата бујна коса сега е минато (фото)

Вистина.мк - 20.03.2019

Српската фолк дива Светлана Цеца Ражнатовиќ се пофали на Инстаграм со новата фризура, а тоа им се допадна на нејзините фанови. Пејачката праќаше бакнежи додека нејзиниот фризер, наедно и најдобар другар на нејзината ќерка, ја снимаше пејачката.

Фолк ѕвездите се „отследија“ од Инстаграм: „Пукна тиквата“ меѓу Аца Лукас и Цеца?

Вистина.мк - 19.03.2019

Цеца Ражнатовиќ и Аца Лукас одеднаш престанаа да се дружат и да се посетуваат, иако во изминатите години тие редовно го правеа тоа. За поткрепа на ова, е фактот дека Аца и Цеца се избришале од социјалните мрежи, поточно Инстаграм, очигледно не толку ...

(ФОТО) Повлечена од јавноста: Која е сестрата на Лепа Брена?

Женски магазин - 19.03.2019

Сестрата на Лепа Брена, Факета живее во Канада и никогаш не се експонирала во јавноста. Најголемата југословенска фолк-ѕвезда која е од босанското место Брчко, ретко зборува за своето семејство.

Не се експонира во јавноста: Ова е сестрана на Лепа Брена на која не и беше судено да стане пејачка- денес живее на ...

Курир - 19.03.2019

Иако е една од најпознатите ѕвезди на Балканот Лепа Брена никогаш не го експонирала во јавноста нејзиното потесно семејство. Сепак пејачката во повеќе наврати низ годините зборуваше за нејзиното семејство за да ја запознае публиката со нејзиното ...

Не успеа да се контролира: Лепа Брена му се дереше на фан / ВИДЕО

Хитпортал - 19.03.2019

Попуарноста им годи на пејачите, но понекогаш дури и најпознатите не успеваат да се контролираат и избувнуваат, па дури и на сцена. Судејќи споед клипот кој се појави на YouTube, ова и се случило и на познатата Лепа Брена.

Дара Бубамара откри досега непознати детали: „Бев уапсена и поминав цел ден во станица“

Вистина.мк - 19.03.2019

Фолк пејачката Дара Бубамара по новиот секс скандал одлучи во една емсија да огвовара на полиграф каде изнесе досега непознати детали од својот живот. Имено, таа откри дека често се гледа додека е гола.

Нема веќе ЦЕЦА на државен трошок, Охрид не дава повеќе општински пари!

Магазин - 19.03.2019

Советниците од Општина Охрид на последната седница речиси едногласно одлучија веќе да не се издвојуваат општински пари за кофинансирање на концерти на балкански естрадни ѕвезди. Вакви музички манифестации редовно се одржуваа во Охрид во шпицот на ...

ФОТО: Дара повторно провоцира со разголена фотографија - ја прегрна перницата и посака „добра ноќ“

Press24 - 20.03.2019

Пејачката Дара Бубамара се навикна сите овие 30 години откако е на музичката сцена нејзиното име да е секојдневно присутно во медиумите и јавноста. Пејачката не секогаш сама е крива што е дел од медиумските написи, но во голем дел и самата е ...

Нова трансформација на Цеца – долгата коса е минато (ФОТО)

Скопје24 - 20.03.2019

Балканската музичка ѕвезда Светлата Цеца Ражнатовиќ се пофали на својот Инстаграм профил со својот нов имиџ. Имено Цеца има нова фризура и таа преку свое видео на Инстаграм ги поздрави фановите откривајќи им дека направила огромна промена во својот ...

Ова е сестрана на Лепа Брена на која не и беше судено да стане пејачка- денес живее на друг континент

Пулс24 - 19.03.2019

Иако е една од најпознатите ѕвезди на Балканот Лепа Брена никогаш не го експонирала во јавноста нејзиното потесно семејство. Сепак пејачката во повеќе наврати низ годините зборуваше за нејзиното семејство за да ја запознае публиката со нејзиното ...

Цеца проговори за деновите минати во затвор: И затворот е за луѓе

iPortal - 20.03.2019

Српската пејачка, Светлана Ражнатовиќ Цеца вели дека никогаш нема да ја заборави 2003 година и месецот март кога заврши во затвор. Таа беше една од уапсените во акцијата „Сабја“, а на 17 март беше уапсена и осудена на затворска казна.

(ФОТО) Вака изгледа сестрата на Лепа Брена на која не и беше судено да стане пејачка

iPortal - 19.03.2019

Иако е една од најпознатите ѕвезди на Балканот Лепа Брена никогаш не го експонирала во јавноста нејзиното потесно семејство. Сепак пејачката во повеќе наврати низ годините зборуваше за нејзиното семејство за да ја запознае публиката со нејзиното ...

Цеца открива за затворските денови: Седев во самица, а друштво ми правеа лебарките

+инфо - 20.03.2019

Иако по три месеци била пуштена на слобода, Цеца вели дека тешко ѝ паднал престојот во затвор. Српската пејачка, Светлана Ражнатовиќ Цеца беше една од уапсените во акцијата „Сабја“, а на 17 март беше уапсена и осудена на затворска казна.

Не се експонира во јавноста: Ова е сестрата на Лепа Брена на која не и беше судено да стане пејачка- денес живее на ...

Скопје24 - 19.03.2019

Иако е една од најпознатите ѕвезди на Балканот Лепа Брена никогаш не го експонирала во јавноста нејзиното потесно семејство. Сепак пејачката во повеќе наврати низ годините зборуваше за нејзиното семејство за да ја запознае публиката со нејзиното ...