TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ненајавен разговор во Белград: Вучиќ откри што „побарал од Додик“

Во Центар - 14.01.2022

Денес српскиот претседател Александар Вучиќ побара од српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, и сите политички сили во Република Српска (РС) да учествуваат во работатата на заедничките институции во БиХ и најдобро да ги заштитат ...

Вучиќ ги замоли Додик и претставниците на босанските Срби да учествуваат во работата на институциите на БиХ

Нетпрес - 14.01.2022

Српскиот претседател Александар Вучиќ го замоли во петокот српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорда Додик, и политичките сили во ентитетот Република Српска да учестуваат во работа на заедничките институции во БиХ на ...

Вучиќ и Додик: Србите да се вратат во институциите на БиХ и така да ги бранат интересите

Слободен Печат - 14.01.2022

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ , се сретна денеска во Белград со српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик и побара од него сите политички сили во Република Српска да учествуваат во заедничките ...

Вучиќ на средбата со Додик побара Србите да се вратат во институциите на БиХ и така да ги бранат интересите

MakPress - 14.01.2022

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, се сретна денеска во Белград со српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик и побара од него сите политички сили во Република Српска да учествуваат во заедничките ...

Вучиќ на средбата со Додик побара Србите да се вратат во институциите на БиХ и така да ги бранат интересите

24Инфо - 14.01.2022

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, се сретна денеска во Белград со српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик и побара од него сите политички сили во Република Српска да учествуваат во заедничките ...

Српскиот свет се обединува!? Додик потврди: Договорен е Голем Сабор меѓу Република Српска и Србија

Во Центар - 14.01.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска во вилата Мир се сретна со членот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, јавуваат агенциите. Имено, средбата траела повеќе од два часа и била затворена за јавноста.

Додик повторно најави повлекување од војската на БиХ и формирање војска на РС

МКД - 13.01.2022

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик денес повторно најави дека Република Српска работи на формирање своја војска. Додик наведе дека војската и одбрана, според изворната верзија на Дејтонскиот договор, е во ...

Додик повторно најави формирање војска на Република Српска и повлекување од оружените сили на БиХ

Република - 14.01.2022

Српскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, повторно најави дека Република Српска (РС) работи на формирање своја војска. Додик наведе дека војската и одбраната, според изворната верзија на Дејтонскиот договор, е во ...

Фајненшл Тајмс: Заканите на Додик за отцепување и руската блокада на проширувањето на ЕУ и НАТО

Слободен Печат - 13.01.2022

Заканите на Милорад Додик за отцепување на Република Српска доаѓаат во време кога Западот се бори со Русија и Кина за влијание на Балканот, пишува угледниот Фајншл Тајмс и истакнува дека Додик ги зајакнал односите со Владимир Путин, чија главна ...