TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се зголемува бројот на спринт-трки во Формула 1

Вечер Прес - 06.12.2023

Шест спринтерски трки ќе се одржат следната година во Формула 1 шампионатот, објавено е на веб-страницата на натпреварувањето. Австрија и Бразил по трет пат ќе организираат спринтерски трки, Остин и Катар по втор пат, додека за првпат ќе се одржат ...

Формула 1 и во 2024-та со шест спринтерски трки, Шангај и Мајами нови домаќини

Спортклуб - 06.12.2023

Календарот во новата 2024 сезона на Светското првенство (СП) во Формула 1 (Ф1) содржи шест трки во спринт, исто како и лани. Домаќини на овие трки за бодови според скратен формат ќе бидат Шангај, Мајами Австрија, Остин, Бразил и Катар.

Следната година шест спринт трки во Формула 1

24Инфо - 05.12.2023

Шест спринт трки ќе се одржат следната година во Формула 1 шампионатот. Австрија и Бразил ќе организираат спринт трки по трет пат, Остин и Катар по втор пат, додека спринт трки првпат ќе се одржат во Кина и Мајами.

Повторно шест спринтерски трки во Формула 1, Мајами и Шангај нови домаќини

Нетпрес - 05.12.2023

Календарот на новата сезона на Светското првенство во Формула 1 содржи шест трки во спринт, исто како и минатата сезона, а на старите домаќини на овие натпреварувања за бодови во скратен формат ќе им се придружат Мајами и Шангај, каде трките ќе се ...

Формула 1 од 2026 година и во шпанската престолнина

Gol.mk - 05.12.2023

Се очекува во текот на следната седмица Формула 1 да објави нова трка која ќе се најде на календарот во 2026 година. По повеќемесечни преговори, конечно се склучи зделката и Шпанија добива нова трка.

Барселона ја губи трката во Формула 1, Мадрид ја - добива!

Sport 1 - 05.12.2023

„Ел Мундо“ тврди дека е постигнат договор трката во Шпанија наместо во Барселона како што беше во изминатите повеќе од 30 години, да се вози во Мадрид. Оваа информација наводно треба да биде официјално објавена во наредните денови.

Ривалството се сели во Формула 1: Барселона по 30 години останува без трка, Мадрид ќе биде домаќин од 2026

Спортманија - 05.12.2023

Ривалството помеѓу Барселона и Мадрид добива нова димензија и се сели во нов спорт, Формула 1. Весникот „Ел Мундо депортиво“ пишува дека по 30 години, трките во Формула 1 нема да се возат на патеката „Каталуња“ во Барселона, туку ќе се преселат во ...

Повторно шест спринтерски трки во Формула 1, Мајами и Шангај нови домаќини

365 - 05.12.2023

Календарот на новата сезона на Светското првенство во Формула 1 содржи шест трки во спринт, исто како и минатата сезона, а на старите домаќини на овие натпреварувања за бодови во скратен формат ќе им се придружат Мајами и Шангај, каде трките ќе се ...

Шест спринтерски трки во Формула 1, Мајами и Шангај нови домаќини

Курир - 06.12.2023

Календарот на новата сезона на Светското првенство во Формула 1 содржи шест трки во спринт, исто како и минатата сезона, а на старите домаќини на овие натпреварувања за бодови во скратен формат ќе им се придружат Мајами и Шангај, каде трките ќе се ...