TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Дориев ѝ даде ефектен лоб на „својата“ Академија Пандев, ама не прослави

Gol.mk - 16.10.2021

Екипата на Шкендија успеа да поведе на гостувањето во Струмица кај Академија Пандев , со што ја круниса иницијативата на стартот од натпреварот. Иако се играше цврсто, по една долга топка добро се снајде Љупчо Дориев , го забележа голманот ...

ВИДЕО: Дориев со ефектен лоб за водство на Шкендија во Струмица

Дриблинг - 16.10.2021

Шкендија дојде до предност на гостувањето кај Академија Пандев во дербито на 10 коло во ПМФЛ, благодарение на Љупче Дориев. Поранешниот играч на Академија Пандев, покажа дека е во одлична форма и дека може да биде клучен играч за Шкендија во оваа ...

Тиквеш го чека лидерот Шкупи во Кавадарци по 17 години

Спортманија - 16.10.2021

Претпоследниот тим на табелата му е домаќин на лидерот и чека прва победа во меѓусебните дуели Тиквеш го чека лидерот Шкупи на мегдан на свој терен по 17 години и се надева на подвиг и прва победа во меѓусебите дуели со чаирчани.

Марко Ѓорѓиевски: Мора да дадеме се од себе, Шкупи мора до победа во Кавадарци

Екипа - 16.10.2021

Лидерот Шкупи гостува на Тиквеш во денешното 10. коло од Првата македонска фудбалска лига. Јасно е дека чаирчани ја носат фаворитската улога пред денешната пресметка, но кавадарчани сега предводени од Влатко Костов изминативе натпревари посочија ...

ПМФЛ, 10. КОЛО: „Пандевци“ го сопираат налетот на Шкендија кон врвот

Екипа - 16.10.2021

Пет натпревари од 10. коло во Првата македонска фудбалска лига се на програмата денеска, меѓу кои се чини најнеизвесно и најинтересно ќе биде во Струмица. Академија Пандев на стадионот „Благој Истатов“ го пречекува тимот на Шкендија.

ПМФЛ: Кавадарци на нозе, гостува лидерот…дербито во Струмица, а Ренова пред нов триумф!

SportMedia - 16.10.2021

Попладнево од 14 часот се играат пет мечеви од 10.коло во ПМФЛ. Вчера Скопје сензационално го победи Работнички среде Арената со 1:0. И денеска се очекуваат возбудливи и интересни натпревари. Секако дека во Кавадарци ќе биде „жешко“.

Нè чека ново тврдо дерби, Васоски брка прва победа над Шкендија

Gol.mk - 16.10.2021

Репрезентативната пауза заврши, а со тоа продолжуваат возбудувањата од најсилната фудбалска лига во Македонија (ПМФЛ). На програмата е 10. коло, во кое ќе се одиграат неколку интересни натпревари, од кои највозбудливо се очекува да биде во Струмица, ...

Лидерот Шкупи во поход на Кавадарци, дербито во Струмица – Пандевци ја чекаат Шкендија

Sport 1 - 16.10.2021

Актуелниот лидер Шкупи гостува попладнево (14 часот) во Кавадарци кај претпоследниот Тиквеш, но чаирчани нималку не ги очекува лесна задача против тврдиот Тиквеш, кој откако дојде Влатко Костов на кормилото освои четири бода во двата меча што ги ...

Ѓорѓиевски: Само со максимална ангажираност може да се победи Тиквеш

Gol.mk - 16.10.2021

Тимот на Шкупи ги потврди најавите пред почетокот на шампионатот, дека оваа сезона е можеби најголемиот фаворит за трофејот во ПМФЛ. Чаирчани отворија одлично и по девет кола се на лидерската позиција на табелата, а серијата од три победи сакаат да ...

Васоски пред дербито со Шкендија: Посакуваме А. Пандев да се врати на победничките патеки!

SportMedia - 16.10.2021

Дербито на 10.коло се игра во Струмица. Денеска од 14 часот на стадионот “Благој Истатов“ се среќаваат А.Пандев и Шкендија. Две квалитетни екипи, екипи кои играат атрактивен фудбал,па затоа се очекува и супер интересен меч на задоволство на ...

ПМФЛ 10 коло: Академија Пандев и Шкендија во дербито директно на Спортклуб, Шкупи против Тиквеш ќе брка сигурни бодови ...

Дриблинг - 16.10.2021

Во рамки на 10. коло од Првата македонска фудбалска лига, денес се закажани 5 натпревари. Имено, Брегалница на домашен терен ќе ја пречека екипата на Македонија ЃП, Пелистер ќе гостува кај Ренова, Струга на домашен терен денес 14 од часот ќе игра ...

ПМФЛ: Академија Пандев ја пречекува Шкендија

Курир - 16.10.2021

Во рамките на 10. коло од Првата македонска фудбалска лига, денес се закажани 5 натпревари. Брегалница на домашен терен ќе ја пречека екипата на Македонија ЃП, додека Пелистер ќе гостува кај Ренова, а пак Струга на домашен терен од 14 од часот ќе ...

ПМФЛ: Академија Пандев ја пречекува Шкендија

Zoom - 16.10.2021

Во рамките на 10. коло од Првата македонска фудбалска лига, денес се закажани 5 натпревари. Брегалница на домашен терен ќе ја пречека екипата на Македонија ЃП, додека Пелистер ќе гостува кај Ренова, а пак Струга на домашен терен од 14 од часот ќе ...

Марко Ѓорѓиевски: Мораме да дадеме се од себе за дресот на Шкупи!

SportMedia - 15.10.2021

Утре во еден од најинтересните мечеви во 10.коло во ПМФЛ, лидерот на табелатам тимот на Шкупи му гостува на Тиквеш. Екипа која откако дојде на клупата Влатко Костов почна да игра според желбите на своите фанови.

Ѓорѓиевски: Против Тиквеш ќе го дадеме максимумот за да ја оствариме нашата цел

Спортски - 15.10.2021

Утре Шкупи ќе се сретне против Тиквеш во Квадарци во рамките од 10. коло во ПМФЛ. Натпреварот од редовите на Шкупи го најави младинскиот репрезентативец Марко Ѓорѓиевски. „Фокусирани сме на утрешниот натпревар.

“Пандевци“ утре со Шкендија на „Благој Истатов“, Беласица домаќин на Комплексот „Горан Пандев“!

SportMedia - 15.10.2021

Се чини дека полека, но сигурно, соработката меѓу двата струмички клубови Академија Пандев и Беласица одново е на ниво. Така и треба, и тоа е за поздравување. Имено за утрешните мечеви на двата клуба, и двата се домаќини, има договор екипата на ...

ПМФЛ: Скопје славеше минимално на гостувањето кај Работнички

Сител - 15.10.2021

Поради неделните локални избори, натпреварите ПМФЛ наместо вообичаено во недела, се играат порано. Екипата на Скопје забележа минимална победа на гостувањљето против Работнички со 1-0 во воведниот натпревар од 10.коло на ПМФЛ.