TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еден од повредените и натаму во бесознание, бремената жена во стабилна состојба

ТВ21 - 17.02.2019

Еден од повредените во автобуската несреќа се уште е во бесознание, изјави лекарот Јасмин Циривири од болницата “8 Септември“. Според него, на интензивна нега се 4 пациенти, а на тројца од нив здравствената состојба им е подобрена.

Четворица пациенти од автобуската несреќа се уште во критична состојба

Алсат-М - 17.02.2019

Во болницата „8 Септември“ моментално се хоспитализирани 18 повредени од несреќата на 13-ти февруари кај селото Ласкарци. Четворица се на интензивна нега, а кај другите се забележуваат мали знаци на подобрување.

Шестмина од повредените патници се И натаму во критична состојба

24 Вести - 17.02.2019

Шестмина од повредените патници кои се хоспитализирани се и натаму во тешка здравствена сосотјба. Во градската болница „Осми Септември“ се лекуваат 18 пациенти. Четири од нив се на одделот за интензивна нега, но според докторите има значително ...

(Видео) Шест од повредените во автобуската несреќа се и натаму во критична состојба

1tv - 17.02.2019

Закрепнуваат повредените во автобуската несреќа кај Ласкарци, сместени во болницата „8-ми Септември“ каде што се хоспитализирани 18 пациенти. Уште 6 има Клиничкиот центар и еден во Тетово.

Во болницата „8-ми Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, во Клиничкиот центар 6 пациенти и еден во Тетово

Press24 - 17.02.2019

Од Градската општа болница „8-ми Септември“ утринава соопштуваат дека во моментов хоспитализирани се 18 пациенти. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите 15 пациенти се во стабилна здравствена состојба и закрепнуваат од ...

Деветмина од повредените во превртениот автобус се во критична состојба

Сакам да кажам - 16.02.2019

Девет од повредените во несреќата во која излета автобус од автопатот Скопје-Тетово и се преврте на стариот пат во близина на село Ласкарци се во критична состојба и се лекуваат на интензивна нега во Клиничкиот центар во Скопје и во Градската општа ...

Во ГОБ „8-ми Септември“ се лекуваат 19 пациенти повредени во сообраќајката кај Ласкарци

Канал5 - 16.02.2019

Во Градската општа болница „8-ми Септември“ од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба.

(ВИДЕО) 360˚ Филипче: Тоа што повредените се носеа во болницата „8 Септември“ воопшто не беше случајно, туку многу ...

Либертас - 16.02.2019

Министерот за здравство, Венко Филипче, во дебата на „ 360 Степени “ на Алсат, зборуваше за одговорот на здравствениот систем на трагедијата кај Ласкарци. Тој коментираше видео направено во болницата „8 Септември“ каде беа примени најголем дел од ...

Девојката на која и беше ампутирана ногата се уште во критична состојба

А1 On - 16.02.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци, а вчеравечер во Ургентниот центар бил префрлен уште еден пациент, кој претходно ...

Еден од повредените и натаму во бесознание, бремената жена во стабилна состојба

4NEWS - 17.02.2019

Еден од повредените во автобуската несреќа се уште е во бесознание, изјави лекарот Јасмин Циривири од болницата “8 Септември“. Според него, на интензивна нега се 4 пациенти, а на тројца од нив здравствената состојба им е подобрена.

Детали за состојбата на повредените, четворица се борат за живот

Слободен Печат - 16.02.2019

Покрај пациентите кои се во критична состојба, уште тројца други се во нестабилна здравствена ...

(Видео) Филипче: И покрај сите напори, 38-годишниот пациент им подлегна на повредите

1tv - 16.02.2019

Министерот за здравство Венко Филипче во изјава пред Клиничкиот центар потврди дека утрово на повредите им подлегна уште еден од пациентите примени на КАРИЛ по трагичната автобуска несреќа кај Ласкарци.

Критична состојбата на тројца во „8 Септември“, од тројцата на КАРИЛ – двајца се стабилни

А1 On - 17.02.2019

Во моментов, во Градската општа болница „8-ми Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, соопштија од Министерството за здравство. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите 15 пациенти се во стабилна здравствена состојба и ...

Хасани: Извршени две операции над 20-годишната девојка, се уште е во критична состојба

Слободен Печат - 15.02.2019

И за нив секој час се консултираме конзилијарно со колегите од торакална хирургија, анестезиологија и трауматологија. Извршени се две хируршки интервенции кај 20-годишната девојка која се здоби со тешки повреди на ногата во автобуската сообраќанка ...

Нови детали: Во болницата „8-ми септемви“ 19 пациенти: 14 се во стабилна состојба, а петмина се борат за живот

Press24 - 16.02.2019

Во Градската општа болница „8-ми Септември“ од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба.

Девојката на која и беше ампутирана ногата се уште во критична состојба, почина уште еден од повредените

Сител - 16.02.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци, а вчеравечер во Ургентниот центар бил префрлен уште еден пациент, кој претходно ...

Филипче: И покрај сите напори, 38-годишниот пациент им подлегна на повредите

Press24 - 16.02.2019

Министерот за здравство Венко Филипче во изјава пред Клиничкиот центар потврди дека утрово на повредите им подлегна уште еден од пациентите примени на КАРИЛ по трагичната автобуска несреќа кај Ласкарци.

Во критична состојба четворица патници од сообраќајката кај Ласкарци

+инфо - 17.02.2019

Во моментов, во Градската општа болница „8-ми Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите 15 пациенти се во стабилна здравствена состојба и закрепнуваат од повредите во тешката ...

Хасани: 20-годишната девојка чија нога беше ампутирана е сѐ уште е во критична состојба

Република - 15.02.2019

Извршени се две хируршки интервенции кај 20-годишната девојка која се здоби со тешки повреди на ногата во автобуската сообраќанка несреќа, но и покрај тоа нејзината состојба е критична, изјави вечерва Илир Хасани, директорот на Ургентниот центар и ...

Четворица патници од автобуската несреќа се критично, тројца се под опсервација

Нова ТВ - 16.02.2019

Во Градската општа болница „8-ми Септември“ од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба.

НОВИ ДЕТАЛИ: Девојката на која и` беше ампутирана ногата е во критична состојба, почина уште еден од повредените

Курир - 16.02.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци, а вчеравечер во Ургентниот центар бил префрлен уште еден пациент, кој претходно ...

(Видео) Филипче: И покрај сите напори, 38-годишниот пациент им подлегна на повредите

Либертас - 16.02.2019

Министерот за здравство Венко Филипче во изјава пред Клиничкиот центар потврди дека утрово на повредите им подлегна уште еден од пациентите примени на КАРИЛ по трагичната автобуска несреќа кај Ласкарци.

Четворица повредени во автобуската несреќа во критична состојба, една пациентка итно оперирана на Неврохирургија

Сител - 17.02.2019

Во моментов, во Градската општа болница „8-ми Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите 15 пациенти се во стабилна здравствена состојба и закрепнуваат од повредите во тешката ...

Хасани: Извршени две операции над 20-годишната девојка, се уште е во критична состојба

Опсервер - 16.02.2019

Извршени се две хируршки интервенции кај 20-годишната девојка која се здоби со тешки повреди на ногата во автобуската сообраќанка несреќа, но и покрај тоа нејзината состојба е критична, изјави вечерва Илир Хасани, директорот на Ургентниот центар и ...

Се уште се во болница 26 од повредените кај Ласкарци, од нив 4 се во критична состојба

Либертас - 16.02.2019

Во Градската општа болница „8-ми Септември“ од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба.

Се вложуваат напори за помош на повредените што се во тешка состојба

Н.Македонија - 16.02.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци, а вчеравечер во Ургентниот центар бил префрлен уште еден пациент, кој претходно ...

Филипче: Починатиот пациент имаше тешки повреди на градниот кош и белите дробови

Фокус - 16.02.2019

Министерот за здравство Венко Филипче денеска пред Клиничкиот центар потврди дека утрово на повредите им подлегна уште еден од пациентите примени на КАРИЛ по трагичната автобуска несреќа кај Ласкарци.

Во „8 Септември“ и на Клинички се лекуваат 26 повредени – тројца се критично

Нова ТВ - 17.02.2019

Во моментов, во Градската општа болница „8-ми Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите 15 пациенти се во стабилна здравствена состојба и закрепнуваат од повредите во тешката ...

Неколкумина повредени кај Ласкарци сѐ уште се борат за живот

Макфакс - 16.02.2019

Во Градската општа болница „8-ми Септември“ од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба.

Девојката на која и` беше ампутирана ногата е во критична состојба

Нетпрес - 16.02.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци, а вчеравечер во Ургентниот центар бил префрлен уште еден пациент, кој претходно ...

Хоспитализирани се 25 пациенти, 4 се сѐ уште во критична состојба

Нетпрес - 17.02.2019

Од Градската општа болница „8-ми Септември“ утринава соопштуваат дека во моментов хоспитализирани се 18 пациенти. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите 15 пациенти се во стабилна здравствена состојба и закрепнуваат од ...

Министерството за здравство со информација за состојбата на повредените во несреќата

Gostivarpress.mk - 16.02.2019

„Во Градската општа болница „8-ми Септември“ од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба.

Девојката која имаше интервенција на ногата уште е во критична состојба

+инфо - 16.02.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци, а вчеравечер во Ургентниот центар бил префрлен уште еден пациент, кој претходно ...

Хоспитализирани се 25 пациенти, 4 се сѐ уште во критична состојба- Ова се последните детали за повредените од ...

Курир - 17.02.2019

Од Градската општа болница „8-ми Септември“ утринава соопштуваат дека во моментов хоспитализирани се 18 пациенти. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите 15 пациенти се во стабилна здравствена состојба и закрепнуваат од ...

Во ГОБ „8 Септември“ двајца пациенти се во животозагрозувачка состојба, тројца во тешка здравствена состојба

Сител - 16.02.2019

Во Градската општа болница „8 Септември“ од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба.

Девојката на која и беше ампутирана ногата се уште во критична состојба, почина уште еден од повредените

MTM - 16.02.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци, а вчеравечер во Ургентниот центар бил префрлен уште еден пациент, кој претходно ...

Во „8 Септември“ тројца повредени од автобуската несреќа во критична состојба

Либертас - 17.02.2019

Во моментов, во Градската општа болница „8-ми Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите 15 пациенти се во стабилна здравствена состојба и закрепнуваат од повредите во тешката ...

Во „8 Септември“ двајца пациенти се во животозагрозувачка состојба

+инфо - 16.02.2019

Во Градската општа болница „8 Септември“ од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба.

Девојката на која и беше ампутирана ногата се уште во критична состојба, почина уште еден од повредените

Вечер - 16.02.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци, а вчеравечер во Ургентниот центар бил префрлен уште еден пациент, кој претходно ...

Неколку од повредените и натаму во животозагрозувачка состојба – се врши операција врз пациентка од неврохирургија

Gostivarpress.mk - 17.02.2019

Според последните информации од Министерството за здравство, в о моментов на скопските клиники се изведува операција на пациентка од неврохирургија, повредена во сообраќајната несреќа од 13 февруари. Неколку од повредените се уште се критични.

Во „8 Септември“ двајца пациенти се во животозагрозувачка состојба

Република - 16.02.2019

Во Градската општа болница „8 Септември“ од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба.

Девојката на која ѝ беше ампутирана ногата е во критична состојба

Република - 16.02.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци, а вчеравечер во Ургентниот центар бил префрлен уште еден пациент, кој претходно ...

Неколкумина повредени кај Ласкарци се во критична состојба, една пациентка е на операција

Макфакс - 17.02.2019

Во Градската општа болница „8-ми Септември“ од повредените од тешката автобуска несреќа на автопатот Скопје-Тетово, во моментов се лекуваат 18 пациенти, информираат од Министерството за здравство.

Неколкумина повредени патници и натаму се борат за живот

А1 On - 16.02.2019

Неколкумина од повредените во тешката сообраќајна несреќа кај Ласкарци и натаму се во критична состојба. Во Градската општа болница „8-ми Септември“ од повредените, во моментов се лекуваат 19 пациенти, од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра ...

Девојката на која ѝ беше ампутирана ногата е во критична состојба

Точка - 16.02.2019

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци, а вчеравечер во Ургентниот центар бил префрлен уште еден пациент, кој претходно ...

Тројца од пациентите хоспитализирани во ГОБ 8 септември се уште во критична состојба

Канал5 - 17.02.2019

Во моментов, во Градската општа болница „8-ми Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите 15 пациенти се во стабилна здравствена состојба и закрепнуваат од повредите во тешката ...

Во ГОБ „8 Септември“ двајца пациенти се во животозагрозувачка состојба, тројца во тешка здравствена состојба

Вечер - 16.02.2019

Во Градската општа болница „8 Септември“ од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба.

Во тешка состојба 9 пациенти од сообраќајната несреќа кај Ласкарци

Р.С.Европа - 16.02.2019

Министерот за здравство Венко Филипче и директорот на Ургентниот центар Илир Хасани информираа денеска дека на КАРИЛ се сместени четворица пациенти со сериозни повреди од сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци.

Уште четири патници во критична состојба, трудницата во стабилна состојба

ТВ21 - 17.02.2019

Во моментов, во Градската општа болница „8-ми Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти. Тројца од нив се наоѓаат во критична состојба, додека пак останатите 15 пациенти се во стабилна здравствена состојба и закрепнуваат од повредите во тешката ...

Во ГОБ „8 Септември” двајца пациенти се во животозагрозувачка состојба, тројца во тешка здравствена состојба

24Инфо - 16.02.2019

Во Градската општа болница „8 Септември” од повредените од тешката сообраќајна несреќа, во моментов се лекуваат 19 пациенти. Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба.