TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јокиќ најмногу ја заслужува МВП наградата

Вечер Прес - 04.05.2021

Во последните неколку месеци главна тема во НБА лигата е тоа кому ќе му припадне МВП наградата оваа сезона, а како главни фаворити за нејзино освојување се неколку кошаркари. Според легендарниот Меџик Џонсон таа треба да заврши во рацете на српскиот ...

„Ма, каков Никола Јокиќ за МВП – има куп играчи кои се подобри од Србинот!“

Sport 1

Легендарниот Меџик Џонсон нема дилеми: Јокиќ е МВП

Нетпрес

Вестбрук го направи најлудиот трипл-дабл во својата кариера (ВИДЕО)

МКД - 04.05.2021

Расел Вестбрук е познат по тоа што многу често има трипл-дабл, но синоќешниот против Индијана беше посебен, такво остварување има само уште Вилт Чембрлејн. Вашингтон ја победи Индијана со 154-141, Вестбрук не беше најефикасен на мечот, но имаше ...

Монструозна партија на Вестбрук - на праг е да го урне Робертсон! (ВИДЕО)

Sport 1

Расел Вестбрук, трипл-дабл машина

Точка

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига

Опсервер - 04.05.2021

– Кошаркарот на Вашингтон визардс, Расел Вестбрук се прогласи за најдобар плејмејкер во НБА-лигата, по победата на неговиот тим над Индијана со 154:141 остварена ноќеска на домашен терен. – Лично, јас се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа ...

Расел Вестбрук: Сметам дека сум најдобар плејмејкер во НБА лигата

24 Вести

Кошаркарот на Вашингтон визардс се смета себеси за најдобар плејмејкер во НБА лигата

Курир

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во НБА

Денешен

Вестбрук: Се сметам себеси за најдобар плејмејкер во оваа лига

MakPress

Торонто ја продолжи губитничката серија на ЛА Лејкерс

MakPress - 03.05.2021

Кошаркарите на Торонто триумфираа синоќа на гостински терен кај Лос Анџелес Лејкерс со 121:114, нанесувајќи му го третиот пораз во низа на актуелниот шампион во НБА лигата. „Лејкерси“ во финишот беа без услугите на Леброн Џејмс, кој ја обнови ...

НБА: Торонто ја продолжи губитничката серија на ЛА Лејкерс

Денешен

Торонто ја продолжи губитничката серија на ЛА Лејкерс

24 Вести