TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Србин прифати да игра за Косово, неговите родители веднаш добија откази

МКД - 21.02.2020

Илија Ивиќ доби повик да игра за фудбалската селекција на Косово до 19 години, на поканата одговори позитивно, а тоа се одрази врз работата на неговите родители. Илија Ивиќ е првиот Србин што ќе игра за Косово, а неговата одлука да ја прифати ...

Србин реши да игра за Косово, а поради тоа неговите родители останаа без работа

Спортманија - 21.02.2020

Младиот 17-годишен играч не очекуваше дека може да се случи такво нешто Илија Ивиќ е 17-годишен играч кој игра за тимот на Фљамуртари, а неодамна реши да ја прифати поканата да го облече дресот на Косово.

Пекол за семејството на Србинот кој одбра да игра за Косово

SportMedia - 21.02.2020

Илија Ивиќ е првиот Србин кој ќе настапи за фудбалската репрезентација на Косово. Станува збор за играч кој има 17 години и игра за Фљамуртари, а откако го потпиша првиот професионален договор, од Косово го препознаа неговиот квалитет, му испратија ...

Синот избра да игра за Косово, родителите ги избркаа од работа

Спортклуб - 21.02.2020

Илија Ивиќ последните денови е во центарот на вниманието во Србија и Косово откако стана првиот Србин што избра да игра за косовската фудбалска репрезентација. Се работи за тинејџер, има само 17 години и игра за албанскиот прволигаш Фљамуртари.

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен Печат - 21.02.2020

Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово , добија отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово.

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добиле - отказ!

Sport 1 - 21.02.2020

Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово соопшти дека е потресено со информацијата дека родителите на младиот српски фудбалер Илија Ивиќ добиле отказ од институциите каде што работеле, а кои ги финансира Србјиа, зашто Илија прифатил да игра ...

Избркани од работа родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово

Gol.mk - 21.02.2020

Српски фудбалер за првпат во историјата ќе заигра за Косово, но неговите родители скапо го платија тоа затоа што добиле отказ од работа, соопштуваат од Фудбалската федерација на Косово. Илија Ивиќ кој е член на Фљамуртари прифати да игра за ...

ФСК: Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

+инфо - 21.02.2020

Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добија отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, јави радио Слободна Европа.

Србин првпат ќе заигра за фудбалска репрезентација на Косово

Сакам да кажам - 21.02.2020

Седумаесетгодишниот Илија Ивиќ е првиот Србин кој ќе игра за фудбалската репрезентација на Косово, откако ја прифатил понудата на тамошниот фудбалски сојуз. По потекло од Грачаница, град во кој српското население е мнозинство, Ивиќ ќе заигра за ...

Го крши мразот за историја: Илија Ивиќ е прв Србин што ќе игра фудбал за Косово

Нова ТВ - 20.02.2020

Илија Ивиќ е првиот српски фудбалер кој ќе игра за репрезентација на Косово. Тој доби покана од селекторот Бернард Шаландес, има 17 години, игра на позицијата стопер и неодамна потпиша професионален договор со екипата на Фљамуртари од родната ...

Изненадување од Приштина: Србин прифати да игра за репрезентацијата на Косово

Скопје24 - 20.02.2020

Каков изненадување за Србија и Приштина. Станува збор за Илија Ивиќ, млад фудбалер, кој има само 17 години и е од Грачаница (Косово). Она што е интересно е тоа што тој прифатил да игра за репрезентацијата на Косово.

Илија Ивиќ е прв Србин што ќе игра за Косово

Либертас - 20.02.2020

– Илија Ивиќ е првиот српски фудбалер кој ќе игра за репрезентација на Косово. Тој доби покана од селекторот Бернард Шаландес, има 17 години, игра на позицијата стопер и неодамна потпиша професионален договор со екипата на Фљамуртари од родната ...

Илија Ивиќ е прв Србин што ќе игра за Косово

Нетпрес - 20.02.2020

Илија Ивиќ е првиот српски фудбалер кој ќе игра за репрезентација на Косово. Тој доби покана од селекторот Бернард Шаландес, има 17 години, игра на позицијата стопер и неодамна потпиша професионален договор со екипата на Фљамуртари од родната ...

Илија Ивиќ е прв Србин што ќе игра за Косово

Локално - 20.02.2020

Илија Ивиќ е првиот српски фудбалер кој ќе игра за репрезентација на Косово. Тој доби покана од селекторот Бернард Шаландес, има 17 години, игра на позицијата стопер и неодамна потпиша професионален договор со екипата на Фљамуртари од родната ...

Илија Ивиќ е прв Србин што ќе игра за Косово

MakPress - 20.02.2020

Илија Ивиќ е првиот српски фудбалер кој ќе игра за репрезентација на Косово. Тој доби покана од селекторот Бернард Шаландес, има 17 години, игра на позицијата стопер и неодамна потпиша професионален договор со екипата на Фљамуртари од родната ...

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

ТВ21 - 21.02.2020

Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добија отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, јави радио Слободна Европа.

Избркани од работа родителите на Илија, момчето што прифати да игра за Косово

Република - 21.02.2020

Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добија отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, јави радио Слободна Европа.

ФСК: Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Курир - 21.02.2020

Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добија отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, јави радио Слободна Европа.

ФСК: Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Локално - 21.02.2020

Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добија отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, јави радио Слободна Европа.

ФСК: Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

24Инфо - 21.02.2020

– Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добија отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, јави радио Слободна Европа.

ФСК: Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

iPortal - 21.02.2020

Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добија отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, јави радио Слободна Европа.

ФСК: Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Либертас - 21.02.2020

– Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добија отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, јави радио Слободна Европа.

Србин прифати да игра за Косово а родителите му добија отказ

PressingTV - 21.02.2020

Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добија отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, јави радио Слободна Европа.

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово се соочија со отказ од работа

Скопје24 - 21.02.2020

Родителите на Илија Ивиќ, Србинот кој го прифати повикот да настапува за фудбалските селекции на Косово, денеска се соочија со отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, јави радио Слободна Европа.

ФСК: Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

MakPress - 21.02.2020

Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добија отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, јави радио Слободна Европа.

ФСК: Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Фокус - 21.02.2020

Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добија отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, јави радио Слободна Европа.

Србин прифати да игра за Косово, неговите родители веднаш добија отказ од работа (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.02.2020

Илија Ивиќ доби повик да игра за фудбалската селекција на Косово до 19 години, на поканата одговори позитивно, а тоа се одрази врз работата на неговите родители. Илија Ивиќ е првиот Србин кој ќе игра за Косово, неговата одлука да ја прифати поканата ...

ФСК: Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Вечер - 22.02.2020

Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добија отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, јави радио Слободна Европа.

ФСК: Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Опсервер - 22.02.2020

Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добија отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, јави радио Слободна Европа.

Проблеми за семејството на Србинот кој прифати да игра за Косово

Екипа - 22.02.2020

Родителите на Илија Ивиќ, првиот Србин кој го прифати повикот да настапува за некоја од фудбалските селекции на Косово, добиле отказ од работа, тврди Извршниот комитет на Фудбалскиот сојуз на Косово, а јавува радио Слободна Европа.