TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повторно запрена изградбата на штипската клиничка болница

24 Вести - 06.12.2018

Повторно пробиени роковите за изградба на штипската клиничка болница. И овој пат има проблеми со подизведувачот штипски Бетон. Од министерството за здравство признаваат дека има застој во изградбата и за наредната недела најавуваат средба со грчката ...

Нови апарати доби Клиничката болница во Штип

Канал5 - 06.12.2018

Нов видео-ендоскоп за гастроскопија и колоноскопија во Клиничката болница во Штип, вреден 100 илјади евра, промовираа денеска министерот за здравство Венко Филипче и директорот на таа јавна здравствена установа Ален Ѓеорѓијев.

Место во 2018, новата клиничка болница во Штип ќе биде готова до средината на 2020, кажа Министерот Филипче

Сакам да кажам - 06.12.2018

Министерот за здравство Венко Филипче очекува новата клиничка болница во Штип да биде изградена и пуштена во употреба до средината на 2020 година. Во договорот што претходното раководство на Министерството за здравство го има потпишано со ...

Штипјани ќе чекаат на новата Клиничка Болница уште најмалку две години

Алфа - 06.12.2018

Проектот Клиничка болница во Штип и натаму е заглавен. Не се работи ништо, а нема ниту информации кога и како ќе продолжи изведбата. Градежните активности се стопирани откако компанијата Бетон од Штип која е и подизведувач на проектот се соочува со ...

Филипче: Новиот термин за изградбата на новиот објект на Клиничката болница-Штип е средината на 2020 година

Канал5 - 06.12.2018

Средината на 2020 година е новиот термин кога ќе биде изграден новиот објект на Клиничката болница во Штип, истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче при денешната посета и средба со раководството на болницата.

Клиничката болница во Штип со нови апарати и 50 нови вработувања

А1 On - 06.12.2018

Министерот за здравство Доц. д-р Венко Филипче, денеска заедно со Ален Георгијев, директор на Клиничката болница во Штип, го промовираа новиот видео-ендоскоп за гастроскопија и колоноскопија, вреден 100 илјади евра.

Истрагата „Империја“ на СЈО ја сопре градбата на Клиничката болница во Штип

Мета - 06.12.2018

Штипски „Бетон“, кој ја гради Клиничката болница во Штип, е дел од фирмите, каде удел до пред некој месец имаше и бизнисменот Орце Камчев и фирмата „Ексико“. Истрагата на Специјалното јавно обвинителство под името „Империја“, ја стопираше работaта ...

Клиничката болница во Штип доби нови апарати

А1 On - 06.12.2018

Нов видео-ендоскоп за гастроскопија и колоноскопија во Клиничката болница во Штип, вреден 100 илјади евра, промовираа денеска министерот за здравство Венко Филипче и директорот на таа јавна здравствена установа Ален Ѓеорѓијев.

Ништо од ветувањата: Штипјани ќе чекаат на новата Клиничка Болница уште најмалку две години

Курир - 06.12.2018

Проектот Клиничка болница во Штип и натаму е заглавен. Не се работи ништо, а нема ниту информации кога и како ќе продолжи изведбата, анализира Алфа. Градежните активности се стопирани откако компанијата Бетон од Штип која е и подизведувач на ...

Филипче: Новиот термин за изградбата на новиот објект на Клиничката болница-Штип е средината на 2020 година

А1 On - 06.12.2018

Средината на 2020 година е новиот термин кога ќе биде изграден новиот објект на Клиничката болница во Штип, истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче при денешната посета и средба со раководството на болницата.

Нови вработувања и апарати во болницата во Штип

Макфакс - 06.12.2018

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска заедно со Ален Георгијев, директор на Клиничката болница во Штип, го промовираа новиот видео-ендоскоп за гастроскопија и колоноскопија, вреден 100 илјади евра.

Нови апарати доби Клиничката болница во Штип

Бриф - 06.12.2018

Нов видео-ендоскоп за гастроскопија и колоноскопија во Клиничката болница во Штип, вреден 100 илјади евра, промовираа денеска министерот за здравство Венко Филипче и директорот на таа јавна здравствена установа Ален Ѓеорѓијев.

Филипче: Новиот термин за изградбата на новиот објект на Клиничката болница-Штип е средината на 2020 година

Сител - 06.12.2018

Средината на 2020 година е новиот термин кога ќе биде изграден новиот објект на Клиничката болница во Штип, истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче при денешната посета и средба со раководството на болницата.

Клиничката болница во Штип со нови апарати и 50 нови вработувања

iPortal - 06.12.2018

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, денеска заедно со Ален Георгијев, директор на Клиничката болница во Штип, го промовираа новиот видео-ендоскоп за гастроскопија и колоноскопија, вреден 100 илјади евра.

Клиничката болница во Штип доби нови апарати

Слободен Печат - 06.12.2018

Директорот Ѓеорѓијев истакна дека првпат после 50 години, болницата доби нови машини за перење и сушење на алишта. Нов видео-ендоскоп за гастроскопија и колоноскопија во Клиничката болница во Штип, вреден 100 илјади евра, промовираа денеска ...

Новиот термин за изградбата на новиот објект на Клиничката болница-Штип е средината на 2020 година

MTM - 06.12.2018

Средината на 2020 година е новиот термин кога ќе биде изграден новиот објект на Клиничката болница во Штип, истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче при денешната посета и средба со раководството на болницата.

Штипската болница се поднови со апарати, а по половина век, и со машини за перење алишта

+инфо - 06.12.2018

Министерот за здравство, Доц. д-р Венко Филипче, денеска заедно со Ален Георгијев, директор на Клиничката болница во Штип, го промовираа новиот видео-ендоскоп за гастроскопија и колоноскопија, вреден 100 илјади евра.

Филипче: Новиот термин за изградбата на новиот објект на Клиничката болница-Штип е средината на 2020 година

24Инфо - 06.12.2018

Средината на 2020 година е новиот термин кога ќе биде изграден новиот објект на Клиничката болница во Штип, истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче при денешната посета и средба со раководството на болницата.

Филипче: Новиот термин за изградбата на новиот објект на Клиничката болница-Штип е средината на 2020 година

Слободен Печат - 06.12.2018

Прашан дали по отворањето на истрагата за сопствениците на дијализните центри во земјава ќе има проблеми со нивното функционирање, Филипче истакна дека направена е проверка во сите дијализни центри и тие нормално функционираат.