TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Вистински хит - Буш и Путин танцувале на традиционална музика во Сочи

Press24 - 15.01.2020

На една навистина интересна снимка од 2008 година, се гледа како рускиот претседател Владимир Путин и некогашниот претседател на САД, Џорџ Буш танцуваат на традицонална музика во Сочи. Буш бил во посета на Сочи откако ги поттикнал Грузија и Украина ...

Путин ќе говори во рускиот парламент

Р.С.Европа - 15.01.2020

Рускиот претседател Владимир Путин ќе се обрати пред пратениците на на Федерланото собрание. Претходно Путин најави дека во собранието би сакал да го постави прташањето за за надминување на сиромаштијата во земјата.

Шерон Стоун: Путин го почитувам, Трамп го презирам

А1 On - 14.01.2020

Холивудската ѕвезда Шерон Стоун во Берлин ја доби наградата „Жена на годината“ која jа доделува германскиот магазин „Џо-кју“. Во интервју за магазинот таа изрази почитување кон рускиот претседател Владимир Путин и презир кон американскиот ...

Погледнете како Владимир Путин и Џорџ Буш Помладиот танцуваат со кубањските козаци! (ВИДЕО)

Руска реч - 14.01.2020

„Танцот беше толку провокативен што Владимир Путин и Џорџ Буш не можеа да се воздржат, па им се приклучија на уметниците на бината“, се наведува во потписот на видеоснимката, во која Путин и Буш танцуваат на познатата руска народна песна „Бариња, ...

(Видео) Кремљ објави снимка на која Буш и Путин танцуваат во Сочи

Макфакс - 14.01.2020

Кремљ објави видео со кое одбележува 20 години од доаѓањето на власт на претседателот Владимир Путин. Снимката е создадена во 2008 година и ги прикажува Путин и поранешниот претседател на САД, Џорџ В.

Американската актерка за светските лидер: Путин го почитувам, Трамп го презирам

Точка - 14.01.2020

Холивудската ѕвезда Шерон Стоун во Берлин ја добила наградата "Жена на годината" која ја доделува германското издание на "GQ". Во интервјуто за споменатото списание, таа изразила почит кон рускиот претседател Владимир Путин и презир кон ...

Путин и Буш на игранка на руско народно (ВИДЕО)

365 - 14.01.2020

Прес-службата на Кремљ, по повод 20 години од владеењето на рускиот претседател Владимир Путин (како претседател и премиер), за првпат објавува разни архивски материјали кои јавноста досега немала прилика да ги види.

Објавено досега невидено видео: Танц на Буш и Путин кој предизвикува смеа

Точка - 14.01.2020

Во Сочи двајцата последен пат се сретнале како претседателот, бидејќи Путин еден месец подоцна станал премиер, а Буш следната година бил заменет од Барак Обама. Кремљ објавил досега невидена снимка со која одбележува 20 години од доаѓањето на Путин ...

Европа “се тресе“ поради новиот сојуз кој се раѓа: Путин ја зема во свои раце една од најмоќните држави на европското ...

Точка - 14.01.2020

Европските земји се загрижени поради сè поголемата зависност на Турција од Русија, предупредуваат од германскио весник „Blid“, објаснувајќи дека два факти се пресудни да владее такво мислење меѓу народот - завршувањето на изгадбата на гасоводот ...

Меркел и Путин: Не се пријатели но затоа се партнери

Deutsche Welle - 13.01.2020

Ќе се зближи ли Русија со Германија и со ЕУ? Тоа би било важно, со оглед на тензиите на Блискиот Исток. Посетата на канцеларката Меркел на Кремљ е чекор во добра насока, смета Јури Решето.

(Видео) Кремљ објави снимка на која Буш и Путин танцуваат во Сочи

24Инфо - 14.01.2020

Кремљ објави видео со кое одбележува 20 години од доаѓањето на власт на претседателот Владимир Путин. Снимката е создадена во 2008 година и ги прикажува Путин и поранешниот претседател на САД, Џорџ В.

Како танцуваа Буш и Путин во Сочи?/ВИДЕО

Вечер - 14.01.2020

Кремљ објави видео со кое одбележува 20 години од доаѓањето на власт на претседателот Владимир Путин. Снимката е создадена во 2008 година и ги прикажува Путин и поранешниот претседател на САД, Џорџ В.

(ВИДЕО) ВИСТИНСКИ ХИТ – И ТИЕ СЕ САМО ЛУЃЕ: Погледнете како Буш и Путин танцувале во Сочи!

Екран - 15.01.2020

Кремљ продолжи да објавува архивски снимки по повод 20. години од доаѓањето на власта на претседателот Владимир Путин. На едно феноменално видео од 2008. година гсе гледа како Путин и поранешниот американски претседател Џорџ В.