TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Столтенберг од Приштина: Основањето Заедница на српски општини е клучно за мирот во регионот

Р.С.Европа - 20.11.2023

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг од Приштина порача дека зголемувањето на военото присуство на Косово за 1 000 војници покажува колку сериозно Алијансата го сфаќа насилството што избувна во последните месеци.

Столтенберг: НАТО разгледува трајно золемување на војниците на Косово

Нетпрес

НАТО ИСПРАЌА ВОЈНИ ВО КОСОВО! Столтенберг се огласи по средбата во Приштина: Ќе направиме што е потребно

Во Центар

Столтенберг: Насилството во Косово е неприфатливо

А1 On

Шефот на НАТО: Размислуваме за трајно зголемување на војниците во Косово

CivilMedia

Столтенберг во Косово: НАТО ќе направи се за да не се повтори насилството од мај и од септември

Zoom

Столтенберг во Косово: НАТО ќе направи се за да не се повтори насилството од мај и од септември

Локално

Слободен Печат Независен Канал5 Макфакс Опсервер Скопје1 Точка Frontline

Утре и задутре во Скопје генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг

24 Вести - 20.11.2023

Првиот човек на НАТО, Јенс Столтенберг утре доаѓа во Скопје. Станува збор за мини -балканска турнеја на генералниот секретар на Воената Алијанса, која започна од БиХ, а ќе заврши во Македонија со неформален состанок на НАТО сојузниците од регионот.

Столтенберг ја стартуваше турнејата со порака: Загрижува руското влијание во регионот

Сител

Столтенберг во посета на Босна и Херцеговина: Загрижени сме поради сецесионистичката реторика и надворешните влијанија

Во Центар

Столтенберг во посета на БиХ: „Загрижени сме поради сецесионистичката реторика и надворешните влијанија“

Во Центар

Столтенберг ја започна балканската турнеја: Сараево, Приштина, Белград, а утре во Скопје

Канал5

Столтенберг од Сараево: Загрижува руското влијание и сецесионистичката реторика

Телма

Амбасадата на Русија во Босна и Херцеговина: Нешто не е во ред со логиката на генералниот секретар на НАТО

Макфакс

Р.С.Европа Нетпрес Мета Локално Бизнис Вести 4NEWS Рацин 360 степени

Столтенберг во Скопје

Lider - 20.11.2023

Започна мини турнејата низ Балканот на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг каде на агендата е и нашата држава. Тој утре доаѓа во Скопје, а оваа турнеја на почна со најчувствителните точки на Балканот.

Столтенберг доаѓа во Скопје: „Посетата повеќе има симболично значење во однос на суштинските проблеми на државата“

Локално

Столтенберг: Улогата на Шмит не смее да се поткопува, секој таков обид ќе ја врати БиХ назад

Локално

Столтенберг пристигна во Сараево, првата станица од балканската турнеја

Р.С.Европа

Сараево, Белград, Приштина, утре и во Скопје – Столтенберг ја почна балканската турнеја

Телма

Генералниот секретар на НАТО денеска е во посета на Босна и Херцеговина и Косово

4NEWS

Столтенберг ја почна балканската турнеја, утре доаѓа во Скопје

Локално

360 степени Канал5 Локално Денешен Либертас 4NEWS 24Инфо