TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Валенсија го даде најубавиот гол во Ла Лига сезонава, па ја почувствува силата на Атлетико (Видео)

Спортманија - 24.01.2021

Луис Суарес со гол го прослави 34-тиот роденден, Јорганџиите чекор поблиску до титулата. Атлетико Мадрид ја порази Валенсија со 3-1, и повторно има седум бода предност пред Реал Мадрид на табелата во шпанското првенство, и притоа Јорганџиите имаат и ...

ВИДЕО: Рачиќ со ПРОЕКТИЛ од 30 метри го „здрви“ Облак!

Gol.mk - 24.01.2021

Фудбалерите на Валенсија загубија на гостувањето на „Ванда Метрополитано“ кај Атлетико Мадрид (3-1). Потег на натпреварот, колото, а можеби и месецот имаше Урош Рачиќ. Натпреварот започна со вистинска атракција.

Ремек-делото на Рачиќ го налути Атлетико, Суарез со роденденски погодок ја среди Валенсија (Видео)

Дерби - 24.01.2021

Атлетико Мадрид на два натпревари во низа покажа дека знае да победува и кога прв прима гол, па дури се опоруавува и во ситуација кога Јан Облак е немоќен по ремек-дело какво што изрежира Урош Рачиќ.

Славеникот Суарез со нов гол, Атлетико пресилен и за Валенсија (ВИДЕО)

24Фудбал - 24.01.2021

Луис Суарез продолжува да ги тресе противничките мрежи, Уругваецот стрелаше прецизно и денеска во победата на Атлетико Мадрид од 3-1 над Валенсија. Избраниците на Симеоне продолжуваат да редат победи, вечерва славеа на домашен терен против Валенсија.

ВИДЕО: Атлетико сигурно чекори кон титулата, падна и Валенсија

Слободен Печат - 24.01.2021

Лидерот на табелата во Ла Лига, Атлетико Мадрид славеше со 3:1 против Валенсија и го продолжи походот кон шампионската титула. Натпреварот лошо започна за лидерот на табелата, откако Жоао Феликс ја пропушти првата голема шанса, Валенсија возврати ...

(ВИДЕО) Атлетико не попушта – седма победа во низа

Спортклуб - 24.01.2021

Атлетико Мадрид е цврсто решен да освои нова титула во Ла Лига, по онаа во 2014 година и не сака ни да им даде шанса на своите ривали. Вечерва ја совлада Валенсија со 3-1 иако гостите го отворија резултатот и десетина минути имаа предност.

Атлетико Мадрид ја растури Валенсија и чекори сигурно кон трофејот во Ла Лига (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.01.2021

Атлетико Мадрид реди победи во шпанската Ла Лига, а денешна жртва им беше тимот на Валенсија (3-1). Валенсија тргна добро во мечот и постигна прекрасен погодок преку Рачиќ за водство од 1-0, но нивната радост не траеше долго бидејќи Жоао Феликс ...

ВИДЕО: Атлетико продолжи да „гази“ - слави во дербито против Валенсија!

Gol.mk - 24.01.2021

Атлетико Мадрид победи во дербито на колото во шпанската Примера, бидејќи на својот „Ванда Метрополитано“ ја сруши Валенсија со 3-1 (1-1). Иако „лилјаците“ поведоа на стартот, Жоао Феликс одигра клучна улога и со гол и асистенција го предводеше ...

Суарез „стрелаше“ на својот 34. роденден, Атлетико се врати за победа над Валенсија

TopSport - 24.01.2021

Атлетико Мадрид триумфираше над Валенсија со 3:1 за да се одвои на седум поени предност на врвот на Ла лига пред градскиот ривал Реал Мадрид и тоа со натпревар помалку, откако Жоао Феликс, Луис Суарез и Анхел Кореа стрелаа откако претходно ...

ВИДЕО: Атлетико Мадрид со пресврт до победа против Валенсија, голчиште на Србинот Рачиќ

Дриблинг - 24.01.2021

Атлетико Мадрид со 3-1 ја совлада Валенсија која прва постигна гол, ремек дело на Рачиќ кој донесе предност на гостите во 11 минута. Сепак домашните се консолидираа, стигнаа до убедлива победа со два гола предност а постигнаа три гола, Феликс, ...

Шампионски ритам: Атлетико (М) ја „нанижа“ и Валенсија (ВИДЕО)

SportMedia - 24.01.2021

Шампионскиот од на Атлетико Мадрид продолжи и вечерва. Момците на Чоло Симеоне на својот стадион со пресврт дојдоа до нова, 15-та победа во сезоната и натаму остануваат убедлив лидер на табелата во Ла Лига.

Валенсија го налути Атлетико, па доби „тројка“ (ВИДЕО)

Екипа - 24.01.2021

Атлетико Мадрид си ја врати предноста на врвот од табелата во Ла Лига, пред Реал Мадрид и Барселона, откако славеше со 3-1 против Валенсија. Валенсија единствено успеа со голот на Рачиќ во 11.

Мајсторија на Србинот: Рачиќ испрати страшен удар и го проби „ѕидот“ Облак (Видео)

Дерби - 24.01.2021

Атлетико Мадрид и Валенсија понудија возбудливи 45 минути на „Ванда Метрополитано“, а од овој дел од играта, добивме и кандидат за гол на сезоната во шпанската Примера. Вистинско достигнување оваа натпреварувачка сезона е кога ќе му се даде гол на ...

Спектакуларен еврогол на српски фудбалер против Атлетико

Оff.net - 24.01.2021

Атлетико Мадрид и Валенсија одиграа 1:1 по првите 45 минути во шпанскиот шампионат. Гостите поведоа по само 11 минути игра преку 22 годишниот Урош Рачиќ кој ја опали на прва, ама ептен ...

ВИДЕО: Ваков гол Јан Облак не примил, овој ќе го помни цел живот, голчиште на Рачиќ

Дриблинг - 24.01.2021

Урош Рачиќ од Валенсија постигна гол кој ќе се прераскажува, погоди за водство на својот тим а потоа Атлетико Мадрид израмни. Јан Облак важи за еден од најдобрите голмани во светот, прими гол што ќе го памти цел живот, Рачиќ од голема дистанца упати ...

(ВИДЕО) Вечерва на мечот Атлетико – Валенсија можеби го видовме голот на сезоната

Спортклуб - 24.01.2021

Атлетико Мадрид и Валенсија моментално играат натпревар од 20-то коло во шпанската Ла Лига. Гостите од Местаља одлично го отворија натпреварот и поведоа рано, веќе во 11-та минута. Гаја асистираше, а фантастичен погодок за 1: 0 постигна српскиот ...

Проектил за паметење на Рачиќ против Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.01.2021

Атлетико Мадрид игра дерби против Валенсија во 20. коло од шпанската Ла Лига, а првиот погодок на дуелот беше вистинска мајсторија на Урош Рачиќ. Рачиќ испрати проектил, кој не можеше да го одбрани ниту еден од најдобрите голмани во светот, Јан ...

Нов гол на Суарез, Атлетико ја „преслуша“ и Валенсија (ВИДЕО)

МКД - 24.01.2021

Луис Суарез продолжува да ги тресе противничките мрежи, Уругваецот стрелаше прецизно и денеска во победата на Атлетико Мадрид од 3-1 над Валенсија. Избраниците на Симеоне продолжуваат да редат победи, вечерва славеа на домашен терен против Валенсија.

Суарез „стрелаше“ на својот 34. роденден, Атлетико се врати за победа над Валенсија

Макфакс - 24.01.2021

Атлетико Мадрид триумфираше над Валенсија со 3:1 за да се одвои на седум поени предност на врвот на Ла лига пред градскиот ривал Реал Мадрид и тоа со натпревар помалку, откако Жоао Феликс, Луис Суарез и Анхел Кореа стрелаа откако претходно ...