TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО | Крстарење на небото: Предложен модел за огромен летечки хотел

Слободен Печат - 30.06.2022

Беше создаде модел за џиновски „ летечки хотел“ на нуклеарна енергија, со теретана и базен кој ќе може да превезува 5.000 патници во неспоредлив луксуз. „ Sky Cruise “, пилотиран од вештачка интелигенција, планира да остане во воздух со месеци, а ...

(ВИДЕО) Футуристички хотел над облаците кој ќе може да прими 5.000 гости

Еспресо - 30.06.2022

Овој футуристички хотел е поставен да ви овозможи врвно патување. Sky Cruise, хотел на нуклеарен погон, ќе биде над облаците и ќе биде доволно голем за да прими 5.000 гости. Виралното видео од овој летечки хотел ги остави оние што го погледнале без ...

„Sky Cruise“: Летечки хотел на нуклеарен погон кој вклучува шопинг центри, ресторани и базени, може да угости до 5.000 ...

Точка - 30.06.2022

Концептот претставен на видеото изгледа прилично импресивно и фантастично, но - нереално. Видеото од хотелот на иднината кое го објавил аниматорот Хашем Ал-Гаили брзо се прошири на социјалните мрежи.

Летачки хотел за 5.000 луѓе со вештачка интелигенција

Телефони.мк - 30.06.2022

Футуристичкиот хотел Sky Cruise изгледа како комбинација од џамбо џет и голем крузер. Благодарение на нуклеарниот погон, Sky Cruise може да лета со години, без потреба од слетување. Летечката тврдина има капацитет за 5 илјади луѓе, додека за ...

И на небо и на Земја, а како на друга планета:Летечки хотел со кој ќе можете секогаш да бидете во облаци/видео

Вечер Прес - 29.06.2022

Хотелот „Скај Круз“ е авион на иднината кој „никогаш“ нема да слета на Земјата, придвижуван од нуклеарна фузија, според идејата на авторот на проектот и според амбициозниот нов дизајн што штотуку беше претставен на светска јавност.

Прв летечки хотел во светот – може да собере 5.000 луѓе

Макфакс - 29.06.2022

На You tube е објавена снимка на летечки хотел на иднината кој „никогаш не може да остане без гориво“. Благодарејќи на нуклеарната енергија, првиот летечки хотел ќе може да лета неколку години без да го допре тлото, се вели во описот на видеото, а ...

Прв летечки хотел во светот кој собира до 5.000 луѓе (ВИДЕО)

Press24 - 29.06.2022

На You tube е објавена снимка на летечки хотел на иднината кој „никогаш не може да остане без гориво“. Благодарејќи на нуклеарната енергија, првиот летечки хотел ќе може да лета неколку години без да го допре тлото, се вели во описот на видеото, а ...

Прв летечки хотел во светот – може да собере 5.000 луѓе / ВИДЕО

Додај Гас - 30.06.2022

На You tube е објавена снимка на летечки хотел на иднината кој „никогаш не може да остане без гориво“ Благодарејќи на нуклеарната енергија, првиот летечки хотел ќе може да лета неколку години без да го допре тлото, се вели во описот на видеото, а го ...