TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арнаутовиќ: Македонија е многу опасна, цела нација е со нив - ептен се мотивирани

Sport 1 - 11.06.2021

Еден од најискусните фудбалери на Австрија, Марко Арнаутовиќ пред настапот на Еуро 2020 зборуваше за првиот натпревар од групната фаза кој ќе го одиграат против Македонија. Арнаутовиќ го испофали македонскиот капитен Горан Пандев, со кој ...

Марко Арнаутовиќ: Македонија е опасна, со Пандев сум голем пријател!

SportMedia - 11.06.2021

Нашата репрезентација својот прв настап на ЕУРО 2020 ќе го има во недела, во Букурешт со почеток од 18 часот. Марко Арнаутовиќ, еден од најдобрите фудбалери во репрезентацијата на Австрија веројатно ќе ни задава големи проблеми на тој наш деби меч ...

Фода: И да загубиме од Македонија не е крај, ќе останат уште два меча за играње

Спортманија - 11.06.2021

Австрискиот селектор не е загрижен што 316 минути немаат постигнато гол, најави дека Алаба ќе игра во средина. Австриската репрезентација за дуелот со Македонија се подготвува во планински услови, тие утре претпладне ќе заминат за Букурешт, каде ...

Арнаутовиќ: Пандев е мој добар пријател, многумина го отпишуваат, но...

Gol.mk - 11.06.2021

Фудбалската репрезентација на Австрија е првиот противник на Македонија на Европското првенство (ЕП), а главната ѕвезда во нападот, Марко Арнаутовиќ, има пофалби за Горан Пандев. Двајцата се познаваат, затоа што играа во Интер.

Арнаутовиќ: Пандев ми е пријател, не сте свесни колку добар играч е Горан

Екипа - 11.06.2021

Мирко Арнаутовиќ со години наназад важи за најдобар австриски напаѓач, а исусниот голгетер се мачеше со повреда во изминатиот период, па нашиот прв ривал стравуваше дека тој нема да може да биде подготвен за дуелот со Македонија на стартот од ЕВРО ...

Фода има сигурен октет што ќе игра против Македонија, му фалат уште тројца

Спортманија - 10.06.2021

Селекторот на Австрија има три дилеми за стартниот меч на ЕП, а меѓу нив е дали од почеток ќе игра најдобриот стрелец Селекторот на Австрија Франко Фода веќе има сигурни 8 стартери за дуелот со Македонија на 13.

Димитриевски: Најважно е да не загубиме од Австрија

Република - 10.06.2021

Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски вели дека веќе е направена анализата на првиот противник на ЕП, Австрија. Стандардниот голман на репрезентацијата исто така вели дека Македонија е дојдена на Евро 2020 само за ...

Шишковски: За мене, добар резултат против Австрија е – победа

Expres - 10.06.2021

Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Дамјан Шишковски, пред дебито на Европското првенство порачува дека за него добар резултат против Австрија в недела од 18 часот на Националната арена во Букурешт ќе биде – победа.

Шишковски: Подготвени сме за дуели со силните Австријци

Независен - 10.06.2021

Голманот на македонската фудбалска репрезентација Дамјан Шишковски очекува тежок натпревар в недела против Австрија во 1. коло од Ц-групата на Европското првенство. – Австрија е силна репрезентација со корпулентни фудбалери.

Димитриевски: Подготвени сме, мотивирани сме и немаме никаков притисок

Акцент - 10.06.2021

На денешната прес-конференција во Букурешт беа македонските голмани Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски, двајцата ја потенцираат одличната атмосфера во селекцијата и веруваат во добар резултат против Австрија.

Македонскиот голман се огласи пред првиот натпревар на ЕП

Скопје инфо - 10.06.2021

Голманот на македонската фудбалска репрезентација Дамјан Шишковски очекува тежок натпревар в недела против Австрија во 1. коло од Ц-групата на Европското првенство. – Австрија е силна репрезентација со корпулентни фудбалери.

Димитриевски: Сонот со пласманот на Европското првенство го исполнивме, но не мислиме да застанеме овде

Скопје24 - 10.06.2021

Репрезентацијата на Македонија на 13. јуни во Букурешт со почеток од 18. часот го игра првиот натпревар против Австрија во рамките на групата Ц од Европското првенство. -Не чувствуваме притисок, напротив.

Димитриевски: Австрија е најопасна преку Алаба и Арнаутовиќ, ама ние сме спремни

+инфо - 10.06.2021

„Црвено-жолтите“ на 13 јуни во Букурешт со почеток од 18 часот го играат првиот натпревар против Австрија во рамките на групата Ц од Европското првенство. На денешниот брифинг со новинарите, првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, ...

Димитриевски: Нашата цел е пласман во следната фаза

Фокус - 10.06.2021

На денешниот брифинг со новинарите, првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски ги сподели своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија. – Не чувствуваме притисок, напротив.

Димитриевски: Сонот го исполнивме, но не застануваме, зошто да не сториме се да се пласираме во следна рунда

Zoom - 10.06.2021

На денешниот брифинг со новинарите, првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски ги сподели своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија. – Не чувствуваме притисок, напротив.

Димитриевски: Целта е пласман во следната фаза, а првиот чекор е добар резултат против Австрија

Локално - 10.06.2021

„Не чувствуваме притисок, напротив. Се обидуваме да гледаме позитивно на првиот меч и тоа да ни биде дополнителна мотивација за натпреварот со Австрија, противник кој го знаеме многу добро“, изјави денеска репрезентативниот голман Столе Димитриевски.

Димитриевски и Шишковски: Подготвени сме за дуели со силните Австријци, нашата цел е да ја поминеме групата

Frontline - 10.06.2021

На денешниот брифинг со новинарите, првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски ги сподели своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија. – Не чувствуваме притисок, напротив.

Шишковски: Последен атом од нашите сили за добар резултат

Zoom - 10.06.2021

Голманот на македонската фудбалска репрезентација Дамјан Шишковски очекува тежок натпревар в недела против Австрија во 1. коло од Ц-групата на Европското првенство. – Австрија е силна репрезентација со корпулентни фудбалери.

Димитриевски: Нашата цел е да ја поминеме групата

Независен - 10.06.2021

На денешниот брифинг со новинарите, првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски ги сподели своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија. – Не чувствуваме притисок, напротив.

Димитриевски: Не чувствуваме притисок, гледаме само позитивни на шампионатот

Тера - 10.06.2021

Репрезентацијата на Македонија на 13 јуни во Букурешт со почеток од 18:00 часот го игра првиот натпревар против Австрија во рамките на групата Ц од Европското првенство. На денешниот брифинг со новинарите, Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски ги ...

ГОЛМАНОТ ДИМИТРИЕВСКИ: Нашата цел е да ја поминеме групата

Денешен - 10.06.2021

На денешниот брифинг со новинарите, првиот голман на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски ги сподели своите очекувања пред почетокот на Европското првенство и дуелот со Австрија. – Не чувствуваме притисок, напротив.

Димитриевски: Сонот со пласманот на ЕУРО го исполнивме, но не мислиме да застанеме овде

ММС - 10.06.2021

Голманското дуо на македонската фудбалска репрезентација Димитриевски-Шишковски, непосредно пред официјалниот старт на Европското првенство 2020, зборуваше за ФФМ за исполнувањето на сонот на Македонија да заигра на едно големо натпреварување, но и ...

Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски за очекувањата од натпреварот со Австрија

Порта - 10.06.2021

Репрезентацијата на Македонија на 13. јуни во Букурешт со почеток од 18:00 часот го игра првиот натпревар против Австрија во рамките на групата Ц од Европското првенство. На денешниот брифинг со новинарите, Столе Димитриевски и Дамјан Шишковски ги ...