TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нетанјаху заигра „кокошкин танц“ со победничката на Евровизија

Локално - 17.05.2018

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху не можеше да одолее а да не заигра „кокошкин танц“ со пејачката Нета Барзилаи, која по победата на Евровизија беше на официјален прием во премиерската резиденција. – Забавно е да се запознае Нета во Ерусалим.

Нетанјаху пресреќен, со победничката на Евровизија заигра „кокошкин танц“

Сител - 17.05.2018

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху не можеше да одолее, а да не заигра „кокошкин танц“ со пејачката Нета Барзилаи, која го посети во официјалната резиденција откако победи на Евровизија.

ВИДЕО: Нетанјаху заигра „кокошкин танц“ со победничката на Евровизија

А1 On - 17.05.2018

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху не можеше да одолее а да не заигра „кокошкин танц“ со пејачката Нета Барзилаи, која по победата на Евровизија беше на официјален прием во премиерската резиденција. – Забавно е да се запознае Нета во Ерусалим.

(ВИДЕО) Поради победата на Нета израелскиот премиер заиграл како кокошка!

Екран - 16.05.2018

Еден од илјадниците граѓани кој е горд на победата на Нета е и премиерот на Израел кој состанокот на Владата го започнал играјќи како кокошка… Пејачката Нета Барзилај со песната „Toy“ и ја донесе победата на Израел во саботата вечерта, а Израелците ...

Нетанјаху заигра „кокошкин танц“ со победничката на Евровизија

Бриф - 17.05.2018

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху не можеше да одолее а да не заигра „кокошкин танц“ со пејачката Нета Барзилаи, која по победата на Евровизија беше на официјален прием во премиерската резиденција. – Забавно е да се запознае Нета во Ерусалим.