TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новак за Агаси: Благодарен сум што беше дел од мојот живот

Gol.mk - 17.04.2018

Новак Ѓоковиќ имаше успешен старт на Мастерсот во Монте Карло, откако во првото коло го совлада сонародникот Душан Лајовиќ со убедливи 6-0, 6-1, а по победата изјави дека иако повеќе не соработуваат, среќен е што дел од неговиот живот бил ...

Ѓоковиќ објасни како стојат работите со Агаси

Стандард - 17.04.2018

Поранешниот бр.1 во светот и освојувач на 12 Гренд слем титули, Новак Ѓоковиќ го декласираше со 6:0, 6:1 сонародникот од Србија Душан Лајовиќ во првиот круг на „Мастерс“ турнирот во Монте Карло во понеделникот.

Ѓоковиќ: Мило ми е што повторно го гледам Вајда во мојот бокс

Gol.mk - 16.04.2018

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, започна фуриозно на турнирот во Монте Карло и со два убедливи сета го совлада Душан Лајовиќ за пласман во второто коло. На овој меч, Марјан Вајда, тренерот со кој Ноле ги постигна своите најголеми успеси, повторно се ...

Добро познатото лице му донесе среќа на Ѓоковиќ: Добро е што го гледам во мојот бокс

Дерби - 16.04.2018

Новак Ѓоковиќ имаше две хорор изданија на Мастерс турнирите во Индијан Велс и Мајами по кои реши да ја прекине соработката со Андре Агаси и Радек Штепанек, а со цел да прекине со лутањето во потрага по добитната комбинација, најдобриот српски ...

Ѓоковиќ: Мило ми е што Вајда е повторно со мене

А1 On - 16.04.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го совлада сонародникот Душан Лајовиќ со 2:0 во првото коло на Мастерсот во Монте Карло. Toj не го криеше задоволството од победата со која ја прекина низата од три порази.

Ѓоковиќ одлично стартуваше во Монте Карло

Стандард - 16.04.2018

Двократниот шампион, Новак Ѓоковиќ започна со убедлива победа против сонародникот Душан Лајовиќ со 6:0, 6:1 на „Мастерс 1000“ турнирот во Монте Карло. Српскиот судир траеше само 56 минути, а поранешниот број 1 во светот направи пет брејка.

Ѓоковиќ по победата: Задоволство е да се игра тука, се чуствувам како дома

Спортски - 16.04.2018

Новак Ѓоковиќ конечно после повредата одигра меч онака каков што неговите фанови очекуваат. Ѓоковиќ во денешниот натпревар од првото коло во турнирот во Монте Карло славеше победа од 6:0 и 6:1 против својот сонародник Душан Лајовиќ.

Ѓоковиќ се врати и веднаш направи „партал“

Sport 1 - 16.04.2018

Некогаш најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска конечно успеа да запише победа, првпат по три месеци, откако на Австралијан опен беше подобар од Алберто Рамос-Вињолас. Новак во првото коло во Монте Карло играше против квалификантот и ...

Ѓоковиќ почна моќно во Монте Карло, победи свој сонародник со само еден загубен гејм!

МКД - 16.04.2018

Ѓоковиќ имаше изненадувачки добар настап на стартот од мастерс турнирот во Монте Карло откако со само еден загубен гејм го победи неговиот сонародник Душан Лајовиќ. По неуспешните настапи во Индијан Велс и Мајами, Ѓоковиќ на стартот од турнирот во ...

Можеби е до тренерот: Ѓоковиќ маестрален на стартот во Монте Карло

Екипа - 16.04.2018

Новак Ѓоковиќ конечно одигра еден меч на своето препознатливо ниво, означувајќи го стартот на сезоната на земјена подлога со убедлива победа над сонародникот Душан Лајовиќ со 6-0, 6-1. По бројните слаби игри и проблемите со повредите, Србинот се ...

Како во најдобрите денови – Ѓоковиќ со фуриозна игра во второто коло во Монте Карло!

Спортски - 16.04.2018

По враќањето од повредата конечно денес гледавме меч со кој Новак Ѓоковиќ потсети на најдобрите денови. Сезоната на земја започна одлично за Ѓоковиќ и во првото коло од Мастерсот Монте Карло со сигурна игра го победи сонародникот Душан Лајовиќ со ...

Ѓоковиќ фуриозен во првата рунда во Монте Карло (Видео)

Дерби - 16.04.2018

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ имаше идеален старт на Мастерсот во Монте Карло каде во првата рунда лесно го нокаутираше сонардоникот Душан Лајовиќ. Дуелот траеше само еден час, период во кој Ноле му препушти на противникот само еден гејм ...

Ѓоковиќ со прва победа од јануари, му препушти еден гем на Лајовиќ во Монте Карло

Gol.mk - 16.04.2018

Денес започна првиот Мастерс турнир на земјена подлога, а Новак Ѓоковиќ во првото коло беше поуспешен од својот сонародник, Душан Лајовиќ, кого го совлада со рутински 6-0, 6-1. 30-годишниот тенисер прикажа одлична игра и најави подобри денови во ...

Конечно, вистинскиот Новак Ѓоковиќ на терен

TopSport - 16.04.2018

Поранешниот светски број 1, Новак Ѓоковиќ имаше одиграно само шест меча досега во 2018, мачејќи се со формата и менувајќи го својот тренерски тим, меѓутоа ако се гледа првото коло на Мастерсот во Монте Карло, тогаш тој е на вистински пат.

Ѓоковиќ: Драго ми е што Вајда е повторно со мене

+инфо - 16.04.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го совлада сонародникот Душан Лајовиќ со 2:0 во првото коло на Мастерсот во Монте Карло. Тој не го криеше задоволството од победата со која ја прекина низата од три порази.

Конечно, вистинскиот Новак Ѓоковиќ на терен

Макфакс - 16.04.2018

Поранешниот светски број 1, Новак Ѓоковиќ имаше одиграно само шест меча досега во 2018, мачејќи се со формата и менувајќи го својот тренерски тим, меѓутоа ако се гледа првото коло на Мастерсот во Монте Карло, тогаш тој е на вистински пат.

Ѓоковиќ: Драго ми е што Вајда е повторно со мене

Sport M - 16.04.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го совлада сонародникот Душан Лајовиќ со 2:0 во првото коло на Мастерсот во Монте Карло. Toj не го криеше задоволството од победата со која ја прекина низата од три порази.

Добар старт на Ѓоковиќ во Монако

Сител - 17.04.2018

Ако денот се познава по утрото тогаш некогаш најдобриот тенисер на планеттата Новак Ѓоковиќ кој имаше одиграно само шест меча досега во 2018 според играта во 1. коло на турнирот во Монако е на вистински пат да се врати на старите позиции.