TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неверојатно: Туристи во Грција каменувале сабјарка мислејќи дека е ајкула, локалните жители бараат жестоки казни!

Точка - 18.07.2019

Туристите во Евија на Халкидики каменувале сабјарка која што се приближила до брегот за да положи јајца. Туристите на грчката плажа се исплашиле, мислејќи дека станува збор за ајкула, но подоцна може да се види дека сето тоа се претворило во забава ...

ВИДЕО: Туристи на грчкото летувалиште каменувале сабјарка мислејќи дека е ајкула - локалците бараат жестока казна

Press24 - 18.07.2019

Туристи на Халкидики каменувале една сабјарка која се приближила до крајбрежјето за на свет да донесе малечки. Капачите кренале паника, бидејќи мислеле дека станува збор за ајкула, но така ја убиле рибата.