TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Е. Пелистер без многу мака го суреди Тиквеш за нова победа во Суперлигата

Sport 1 - 03.12.2021

Ракометарите на Еурофарм Пелистер без преголема мака го победија денеска Тиквеш во домашното ракометно првенство, дозволувајќи им на кавадарчани да дадат само 16 гола на овој меч. Три дена после ремито во Европската лига во Лисабон со Спортинг, ...

Тиквеш збришан за едно полувреме, Еурофарм Пелистер продолжува со победи

Gol.mk - 03.12.2021

Еурофарм Пелистер го продолжи добриот момент од Европската лига и лесно го совлада Тиквеш со 25-16 (15-5), во дуел од 13. коло на Суперлигата, игран во спортската сала „Боро Чурлевски“. По првите пет минути во кои се играше збркано, Секељи и Периќ ...

Еурофарм Пелистер по кратка постапка го реши и Тиквеш

Екипа - 03.12.2021

Еурофарм Пелистер прокнижи нови бодови во суперлигашката конкуренција откако битолскиот тим лесно и убедливо славеше на домашен терен над Тиквеш со резултат 25-16. Како и на последните домашни натпревари, на избраниците на Жељко Бабиќ и денеска им ...

Еурофарм Пелистер на домашен терен го совлада Тиквеш

Sport M - 03.12.2021

Еурофарм Пелистер лесно стигна до 12 победа во Супер-лигата. Битолчаните на домашен терен го совлада Тиквеш со убедливи 25-16 (15-5), во рамките на 13 коло. Битолските фармацефти уште од самиот старт го решија натпреварот, а во 22 минута имаа ...

Еурофарм Пелистер не виде мака против Тиквеш

24 Ракомет - 03.12.2021

По тешкото гостување кај Спортинг Лисабон во Лигата на Европа, ракометарите на Еурофарм Пелистер им се врати на обврските во домашното првенство. Избраниците на Жељко Бабиќ славеа на домашен терен против Тиквеш со убедливи 25-16.

Без драми во Битола, Е. Пелистер фуриозно против Тиквеш

SportMedia - 03.12.2021

Е. Пелистер дојде до 12 победа во Супер-лигата, откако на домашен терен го совлада Тиквеш со убедливи 25-16 (15-5) во рамките на 13 коло. Избраниците на Жељко Бабиќ брзо го решија името на победникот, поведоа со 11-3 во 22 минута.

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Еурофарм Пелистер – Тиквеш (ЛИНК)

24 Ракомет - 03.12.2021

Составите на Еурофарм Пелистер и Тиквеш го отвораат 13. коло од Супер машката лига, а на овој натпревар е сосема извесно дека домашните се фаворити за победа. Тиквеш ќе биде сериозен ривал, а јасно е дека упорноста на кавадарчани може да донесе ...

Денеска на терените: Еурофарм Пелистер на тест против Тиквеш, Металург против Прилеп

24 Ракомет - 03.12.2021

Од денеска стартува 13. коло од Супер машката лига, а на програма се две средби кои се играат во Битола и Скопје. Еурофарм Пелистер игра против тимот на Тиквеш и ова ќе биде дуел на кој гостите од Кавадарци ќе бидат убав тест за битолчани пред ...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 12. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (анкета)

24 Ракомет - 02.12.2021

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло во есенскиотдел од сезоната. За разлика од лани годинава има 12 екипи, а играат и Вардар и Еурофарм Пелистер.