TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Експлодираше плинска боца во Прпбиштип – жена итно пренесена во болница

Centar - 10.06.2021

На 09.06.2021 околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.„Плавица“ во Пробиштип, сопственост на Ј.Ј.(61) и С.Ј. од Пробиштип, експлодирала плинска боца. Притоа, со повреди се здобила Ј.Ј.

Експлозија на плинска боца, тешко повредена 66-годишна жена

Локално - 10.06.2021

Министерството за внатрешни работи информира дека 66-годишна жена од Пробиштип е повредена откако вчера во нејзиниот дом експлодирала плинска боца. Според информациите, жената била пренесена во Клиничката болница Штип за укажување лекарска помош.

Повредена жена откако експлодирала плинска боца во нејзиниот дом

Курир - 10.06.2021

На 09.06.2021 околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.„Плавица“ во Пробиштип, сопственост на Ј.Ј.(61) и С.Ј. од Пробиштип, експлодирала плинска боца. Притоа, со повреди се здобила Ј.Ј.

Експлодираше плинска боца во Пробиштип, едно лице повредено

ТВ21 - 10.06.2021

На 09.06.2021 околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.„Плавица“ во Пробиштип, сопственост на Ј.Ј.(61) и С.Ј. од Пробиштип, експлодирала плинска боца. Притоа, со повреди се здобила Ј.Ј.

Експлодирала плинска боца во Пробиштип- жена повредена

Press24 - 10.06.2021

Повредена жена била пренесена во болница откако експлодирала плинска боца во Пробиштип. -На 09.06.2021 околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.„Плавица“ во Пробиштип, сопственост на Ј.Ј.(61) и С.Ј.

Едно лице повредено од експлозија на плинска боца во Пробиштип

Слободен Печат - 10.06.2021

Вчера околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.„Плавица“ во Пробиштип, сопственост на Ј.Ј.(61) и С.Ј. од Пробиштип, експлодирала плинска боца. Притоа, со повреди се здобила Ј.Ј.

Експлодираше плинска боца во Пробиштип, едно лице повредено

+инфо - 10.06.2021

Вчера околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.„Плавица“ во Пробиштип, сопственост на 61-годишната Ј.Ј.(61) и С.Ј. од Пробиштип, експлодирала плинска боца, информираше Министерството за внатрешни работи ...

Жена повредена во екплозија на гасна боца во куќа во Пробиштип

24Инфо - 10.06.2021

На 09.06.2021 околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.„Плавица” во Пробиштип, сопственост на Ј.Ј.(61) и С.Ј. од Пробиштип, експлодирала плинска боца. Притоа, со повреди се здобила Ј.Ј.

Тешко повредена жена во експлозија на плинска боца во Пробиштип

Точка - 10.06.2021

Шеесет и шестгодишна жена од Пробиштип е повредена откако вчера во нејзиниот дом експлодирала плинска боца. Жената била пренесена во Клиничката болница Штип за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Пробиштип ...

Повредена жена при експлозија на плинска боца во Пробиштип

Сител - 10.06.2021

Повредена жена била пренесена во болница откако експлодирала плинска боца во Пробиштип. -На 09.06.2021 околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.„Плавица“ во Пробиштип, сопственост на Ј.Ј.(61) и С.Ј.

Повредена жена во експлозија на плинска боца во нејзиниот дом

Нетпрес - 10.06.2021

На 09.06.2021 околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.„Плавица“ во Пробиштип, сопственост на Ј.Ј.(61) и С.Ј. од Пробиштип, експлодирала плинска боца. Притоа, со повреди се здобила Ј.Ј.

Експлодираше плинска боца во Пробиштип, едно лице повредено

Zoom - 10.06.2021

На 09.06.2021 околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.„Плавица“ во Пробиштип, сопственост на Ј.Ј.(61) и С.Ј. од Пробиштип, експлодирала плинска боца. Притоа, со повреди се здобила Ј.Ј.

Експлодирa плинска боца, пoвредена 61-годишна жена

Република - 10.06.2021

Вчера околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.„Плавица“ во Пробиштип, сопственост на 61-годишната Ј.Ј.(61) и С.Ј. од Пробиштип, експлодирала плинска боца, информираше Министерството за внатрешни работи.

Повредена жена откако експлодирала плинска боца во нејзиниот дом

Lider - 10.06.2021

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Пробиштип и се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 09.06.2021 околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.

Жена од Пробиштип е повредена при експлозија на плинска боца

Фактор - 10.06.2021

Повредена жена откако експлодирала плинска боца во нејзиниот дом во Пробиштип. Во Полициската станица Пробиштип вчера во 12.10 часот е пријавено дека во дом на ул.„Плавица“ во Пробиштип, сопственост на Ј.Ј.(61) и С.Ј.