TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонско – бугарскиот дијалог продолжува во Софија

Слободен Печат - 24.01.2022

Со свечена церемонија денеска на плоштадот Александар Невски во Софија македонската владина делегација предводена од премиерот Димитар Ковачевски денеска во 16 часот ќе биде пречекана од бугарскиот премиер Кирил Петков и министрите во неговата Влада ...

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија

Независен - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Северна Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Северна Македонија и Бугарија

Бизнис Вести - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Северна Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Северна Македонија и Бугарија

Сител - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Северна Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија

Опсервер - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Северна Македонија и на Бугарија

ТВ21 - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Северна Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Формирани работните групи за заедничката седница на македонската и бугарската влада

Алсат-М - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Северна Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

РАБОТНИТЕ ГРУПИ ЌЕ СЕ ФОКУСИРААТ НА ПРАКТИЧНОТО И ОСТВАРЛИВОТО Нова динамика во преговорите меѓу Скопје и Софија

+инфо - 23.01.2022

Македонија и Бугарија во периодот што претстои, а во рамки на новата динамика на соработка, која ја најавија двајцата премиери Димитар Ковачевски и Кирил Петков, треба преку состаноците на работните групи да ги приближат позициите во повеќе сфери.

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија

Press24 - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Северна Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Формирани работните групи за заедничката седница на владите на Македонија и на Бугарија

Нетпрес - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Северна Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Северна Македонија и Бугарија

24 Вести - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Северна Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Македонската влада ќе заседава во Софија: Формирани се работните групи пред новата заедничката седница во вторник

360 степени - 23.01.2022

Кон крајот на 2017 година, тогашните влади на Заев и на Борисов во Бугарија одржаа заедничка седница во Струмица, три месеци откако беше потпишан Договорот за добрососедство и пријателство меѓу двете земји, кој, сепак, не ја оневозможи бугарската ...

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија

Вечер Прес - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Северна Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Формирани четири работни групи, во вторник во Софија заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија

ММС - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Северна Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија

MakPress - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија

Во Центар - 23.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Ковачевски и владин тим во официјална посета на Софија, утре заедничка седница на двете влади

Бизнис Вести - 24.01.2022

Владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски денеска заминува во официјална посета на Софија каде што утре ќе се одржи заедничка седница на владите на Република Северна Македонија и на Република Бугарија.

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија Опсервер: Формирани ...

24Инфо - 24.01.2022

Завршуваат последните подготовки пред меѓувладината седница на Македонија и Бугарија, која треба да се одржи во вторник, на 25 јануари во Софија. Формирани се работните групи и од двете страни, а назначени се и нивните копретседавачи.

Ќе има ли во вторник и средба на историчарите во Софија?

Сител - 22.01.2022

Македонско-бугарската меѓувладина седница сепак нема да ги заобиколи и историските прашања. И покрај тоа што двајацата премиер Петков и Ковачевски фокусот го ставаат на економијата, инфраструктурата, образованието и културата, сепак во вторник во ...