TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мотоциклист прегази пешак во Скопје, двајцата се тешко повредени

Точка - 11.06.2021

Мотоциклист и пешак, двајцата помлади од 25 години, со тешки телесни повреди завршија во болница по сообраќајна несреќа. Според информациите од полицијата, несреќата се случила вчера на булеварот „Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучката ...

19-годишен кумановец тешко повреден во Скопје, откако во него удрил мотор

Кумановски м. - 11.06.2021

Деветнаесетгодишник од кумановското село Тромеѓа бил тешко повреден откако во него вчера во Скопје удрил мотор. Со тешки повреди се здобил и мотоциклистот. – На 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.

Моторциклист удрил во пешак, двајцата тешко повредени

24Инфо - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски” во Скопје, кај клучка „Дијамант”, мотоцикл „бмв”, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.(24) од Скопје, удрил во пешак С.С.(19) од с.Тромеѓа, кумановско.

Страшна сообраќајка во Скопје: Со мотор удрил во тинејџер пешак, двајцата во болница

Курир - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“, мотоцикл „бмв“, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.(24) од Скопје, удрил во пешак С.С.

Повредени две млади лица во сообраќајна незгода во Скопје

Сител - 11.06.2021

Вчера во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“, мотоцикл „бмв“, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.(24) од Скопје, удрил во пешак С.С.

Тешка несреќа на булевар Алесандар Македонски – прегазен млад пешак

Centar - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“, мотоцикл „бмв“, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.(24) од Скопје, удрил во пешак С.С.(19) од с.Тромеѓа, кумановско.

Страшна сообраќајка во Скопје: Со мотор удрил во тинејџер пешак, двајцата во болница

Скопје инфо - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“, мотоцикл „бмв“, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.(24) од Скопје, удрил во пешак С.С.

Тешка сообраќајка во Скопје- Мотоциклист прегазил пешк- двајцата завршиле на Клиника

Press24 - 11.06.2021

Две лица повредени откако мотоциклист удрил во пешак во Скопје. Според пријавеното, на 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“, мотоцикл „бмв“, без регистарски ...

Мотоциклист удрил во 19-годишен кумановец кај клучката Дијамант

Lider - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“, мотоцикл „бмв“, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.(24) од Скопје, удрил во пешак С.С.(19) од с.Тромеѓа, кумановско.

Мотоциклист и тинејџер пешак тешко настрадаа во сообраќајка во Скопје

Нетпрес - 11.06.2021

Млад мотоциклист од Скопје и тинејџер од кумановско се хоспитализирани во четвртокот попладнето по сообраќајниот инцидент што се случил на булеварот „Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“.

Мотоциклист удрил во 19-годишно момче, двајцата тешко повредени

Kumanovo News - 11.06.2021

Две лица се тешко повредени во сообраќајка, која се случила вчера во Скопје. Несреќата се случила вчера во 17.40 часот на бул.„Алексаднар Македонски” во Скопје, кај клучка „Дијамант”, кога мотоцикл „бмв”, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.

Тешка сообраќајка во Скопје: Со мотор удрил во пешак, двајцата се во болница

Слободен Печат - 11.06.2021

На 10.06.2021 во 17.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Алексаднар Македонски“ во Скопје, кај клучка „Дијамант“, мотоцикл „бмв“, без регистарски ознаки, управуван од А.Л.(24) од Скопје, удрил во пешак С.С.

Две лица повредени откако моторциклист удрил во пешак

МКД - 11.06.2021

Две лица се повредени откако мотоциклист удрил во пешак во Скопје. Во незгодата пешакот и мотоциклистот се здобиле со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Кумановец тешко повреден од мотоциклист во Скопје

Скопско Ехо - 11.06.2021

Деветнаесетгодишник од кумановското село Тромеѓа бил тешко повреден откако во него вчера во Скопје удрил мотор на булеварот Александар Македонски. Со тешки повреди се здобил и мотоциклистот.