TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Села: Таравари ја лапна мамката од ВМРО-ДПМНЕ, а Курти ми е должник

МКД - 01.03.2024

Изјава на лидерот на едно крило во АА Лидерот на едно крило на Алијанса за Албанците, Зијадин Села во интервју за косовскиот медиум Канал 10 изјави дека има дадено свој придонес Аљбин Курти да стаен премиер на Косово.

Села: Таравари ја лапна мамката од ВМРО-ДПМНЕ

Сител

Докторски дуел за претседател

Слободен Печат - 01.03.2024

Двајцата (Османи и Таравари) се надеваат на 100 илјади гласови, иако тоа не го соопштуваат јавно, а за нив лично и за партиите/коалициите што ги поддржуваат, катастрофален би бил секој резултат под 86 илјади гласови колку што освои Блерим Река, ...

Бакиу во „Вин-Вин“: Ако ДУИ навистина сакаше Албанец за претседател, слободно можеше да го поддржи Таравари

Телма

Села- Дезертерот Таравари не е председателски канидат на Алијансата,туку е марионета на ВМРО ДПМНЕ

Либертас

Села: Таравари работи на уништување на АА, треба сами да одиме на избори

Слободен Печат

Села за ТВ 24: Да ја шверцуваш партијата за нечии интереси не му наликува на човек кој се нарекува претседател на партија

24 Вести

24 анализа - Интервју со Зијадин Села од Алијанса за Албанците

24 Вести

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Таравари за „Слободен печат“: Ахмети ми понуди да бидам прв Албанец премиер

Слободен Печат

+инфо Слободен Печат 360 степени 365 Пулс24

Села: Јас сум на мислење дека самите треба да одиме на избори

Во Центар - 01.03.2024

Зиадин Села од Алијансата за Албанците во емисијата „Анализа 24“ рече дека Таравари на дебатите признал дека ќе одат само на избори и мојот став бил ист додека не се случи дезертерството. За евентуално коалицирање со ДУИ, Села вели дека неговиот ...

Села за ТВ 24: Стојам на ставот дека треба сами да одиме на избори и сум против самоволието во една партија

24 Вести

Села за ТВ 24: Таравари се користи како марионета на ВМРО-ДПМНЕ

24 Вести - 29.02.2024

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во емисијата 24 анализа рече дека се случи дезертерство на претседателот на партијата и негово самоволие. Таравари излезе за кандидат за претседател на државата и вели дека Алијанса ја водел кој стигнал, а не ...

Села не се потпишал за Османи, го обвини Таравари за „дезертерство“ и дека е „марионета“ на ВМРО-ДПМНЕ

Локално

Таравари ја „презеде“ палката во опозицискиот блок

Канал5

Села: Таравари работи на уништување на АА, треба сами да одиме на избори

Бизнис Вести

Села: Таравари работи на уништување на АА, треба сами да одиме на избори

365

Села: Таравари работи на уништување на Алијанса за Албанците

Фокус

Села: Таравари работи на уништување на АА, треба сами да одиме на избори

Press24

Пулс24 Вечер Прес MakPress Фактор Frontline Независен

Таравари имал понуда од Ахмети да биде првиот премиер Албанец: За мене ќе беше најдобро да се договорам, но ќе ги ...

360 степени - 29.02.2024

„Ми нудеа што сакам – да бидам и прв албански премиер и кандидат од ДУИ и од Алијанса, и пратеник и бројки од пратеници и градоначалници, но идејата не ми беше таа. За мене лично најдобро ќе беше да се договорам со господинот Ахмети, меѓутоа ќе имав ...

Таравари имал понуда од Ахмети да биде првиот премиер Албанец

Денешен

Таравари имал понуда од Ахмети да биде првиот премиер Албанец: За мене ќе беше најдобро да се договорам, но ќе ги изгубев гласачите

Во Центар