TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Триесет дена притвор за Тони Јакимовски

Канал5 - 15.03.2019

На Тони Јакимовски, поранешен шеф на кабинет на екс директорот на тајната полиција Сашо Мијалков, судот синоќа му одреди 30-дневен притвор. Притвор од 30 дена доби и Стево Маџовски, додека на Кристина Јосифовска и е определена мерка на претпазливост.

За сомничење за проневера од над 800.000 евра, во судот беше вратен шефот на кабинетот на Мијалков, Јакимовски

24 Вести - 15.03.2019

На излегување од судењето за масовното прислушување во кое е обвинет, Тони Јакимовски попладнето беше вратен назад во судот, но, овојпат на распит за ново кривично дело. Јакимовски, кој е поранешен шеф во кабинетот на Сашо Мијалков, заедно со ...

30 дена притвор за Тони Јакимовски, ексшефот на кабинетот на Мијалков

Сакам да кажам - 14.03.2019

Судија на претходна постапка му изрече мерка притвор во траење од 30 дена на Тони Јакимовски, поранешен шеф на кабинетот на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, како осомничен во истрагата на Обвинителството за организиран криминал за проневера на ...

Екс шефот на кабинет на Мијалков, Јакимовски осомничен за незаконско трошење пари од УБК

Телма - 14.03.2019

Само што излезе од судот, екс шефот на кабинет на Мијалков, Тони Јакимовски алфите повторно го вратија во судот. Откако му заврши рочиштето за Таргет Тврдина каде е меѓу обвинетите, Јакимовски е изведен пред судија на претходна постапка во истиот ...

Судот му одреди притвор на Јакимовски

Р.С.Европа - 14.03.2019

Судот им одреди притвор на Тони Јакимовски, поранешен шеф на Кабинетот на Сашо Мијалков, додека тој беше прв човек на УБК Од Судот соопштуваат дека постапувале по предлог на Јавното обвинителство и одредиле мерка притвор оти постои сомнение дека ...

Јакимовски, Пешовски, Маџовски и Јосифовска проневерувале пари од „Спец касата“ на УБК

Фокус - 14.03.2019

Освен Тони Јакимовски, попладнево упасени се и Петре Пешовски, Стево Маџовски и Кристина Јосифовска кои исто така работеле во УБК, а според Обвинителството за организиран криминал се осомничени за проневера на 824 илјади евра, дознава Фокус од ...

Јакимовски, Пешовски, Маџовски и Јосифовска осомничени за проневера на пари од „Спец касата“ на УБК

Фокус - 14.03.2019

Освен Тони Јакимовски, попладнево упасени се и Петре Пешовски, Стево Маџовски и Кристина Јосифовска кои исто така работеле во УБК, а според Обвинителството за организиран криминал се осомничени за проневера на 824 илјади евра, дознава Фокус од ...

Јакимовски во притвор – од специјалната каса на УБК нелегално потрошени 820.000 евра

1tv - 14.03.2019

Од судење, на распит, па во Шутка. Тони Јакимовски поранешниот шеф на кабинетот во УБК на Мијалков доби 30 дена притвор, кој му е определен поради опасност од бегство и влијание врз сведоци или да ги уништи доказите против него.

Тони Јакимовски десната рака на Мијалков, од вечерва се наоѓа зад решетки во Шутка !

Магазин - 14.03.2019

Судот вечерва му одреди 30 дневен притвор на Тони Јакимовски, кој беше поранешен шеф на кабинет на екс директорот на тајната полиција Сашо Мијалков. Вечерва од Кривичниот суд соопштија дека денеска пред судија на претходна постапка во Основниот суд ...

Јакимовски, шефот на Кабинетот на Мијалков уапсен за проневера на службени пари

Р.С.Европа - 14.03.2019

Уапсен е Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на Сашо Мијалков, додека тој беше прв човек на УБК. Тој и уште тројца вработени во УБК се осомничени дека злоупотребиле службени пари и го оштетиле буџетот за 50 милиони денари, соопштуваат од ...

Стотици илјади евра проневерени од УБК- уапсен Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинет на Мијалков

Телма - 14.03.2019

4-ца вработени во УБК, меѓу кои и Тони Јакимовски (поранешен началник на ткнр.Прва управа на УБК) се уапсени од полицијата во истрага на обвинителството за организиран криминал и корупција и одделот на МВР за организиран криминал.

Јакимовски осомничен за проневера на пари во УБК

Фокус - 14.03.2019

Тони Јакимоваски, поранешниот шеф на кабинет на екс директорот на тајната полиција Сашо Мијалков пред малку е уапсен по барање на Обвинителството за организиран криминал и корупција. Како што неофицијално дознава Фокус, станува збор за истрага ...

Притвор од 30 дена за Тони Јакимовски и Стево Маџовски

1tv - 14.03.2019

Судот му одреди 30-дневен притвор на Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинет на поранешниот прв човек на УБК Сашо Мијалков. Истата мерка му е одредена и на Стево Маџовски, исто така вработен во УБК.

Се бара притвор за Тони Јакимовски за проневера на пари во УБК

Независен - 14.03.2019

Тони Јакимовски, шефот на кабинетот на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков по денешното рочиште за случајот Тврдина - таргет е приведен на распит пред судија на претходна постапка за друго дело.

Уапсен Тони Јакимовски, се товари за проневера на голема сума пари

А1 On - 14.03.2019

Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на поранешниот прв човек на УБК Сашо Мијалков, е на распит за ново кривично дело поврзано со злоупотреба на службената положба и овластување. А1он дознава од извори на истрагата дека Обвинителството бара ...

Тони Јакимовски и Стево Маџовски одат во Шутка

ТВ21 - 14.03.2019

Тони Јакимовски доби мерка притвор од 30 дена, исто таква мерка доби и Стево Маџовски како поранешен вработен во УБК, а Кристина Јосифовска пак доби мерки за претпазливост. Вакво е епилогот по денешниот распит во Кривичниот суд со осомничени за ...

Тони Јакимовски задржан на распит во Кривичен

+инфо - 14.03.2019

Поранешниот шеф на кабинет на екс директорот на УБК Сашо Мијалков, Тони Јакимовски во моментов очекувада биде повикан на распит во Кривичниот суд, говорат неофицијални информации на Плусинфо.

Четворица агенти на УБК украле над 800.000 евра

24Инфо - 14.03.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска издаде Наредба за спроведување на истражна постапка против четири лица, македонски државјани.

Тони Јакимовски еден од четворицата шпиони кои краделе од посебниот фонд на УБК

24Инфо - 14.03.2019

Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, е еден од четворицата вработени во Управата кои се осомничени за кражба на над 50 милиони денари од државниот буџет.

На распит во Кривичен повикан Тони Јакимовски поранешниот шеф на кабинетот на Мијалков

ТВ21 - 14.03.2019

По завршувањето на судењето „Таргет-Тврдина“ поранешниот шеф на кабинетот на екс директорот на УБК Сашо Мијалков бил повикан на распит во Кривичниот суд, дознава ТВ21. Од Основното Јавно Обвинителство за сега не ја потврдуваат информацијата, повеќе ...

Тони Јакимовски на распит во суд за ново кривично дело

1tv - 14.03.2019

Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, е на распит пред судија на претходна постапка во кривичниот суд, дознава 1ТВ. Обвинителството за него бара притвор за нов предмет, за кривичното дело злоупотреба на ...

Судот му одреди притвор на Јакимовски

Нетпрес - 14.03.2019

Судот им одреди притвор на Тони Јакимовски, поранешен шеф на Кабинетот на Сашо Мијалков, додека тој беше прв човек на УБК Од Судот соопштуваат дека постапувале по предлог на Јавното обвинителство и одредиле мерка притвор оти постои сомнение дека ...

Јакимовски, Пешовски, Маџовски и Јосифовска проневерувале пари од „Спец касата“ на УБК

Нетпрес - 14.03.2019

Освен Тони Јакимовски, попладнево упасени се и Петре Пешовски, Стево Маџовски и Кристина Јосифовска кои исто така работеле во УБК, а според Обвинителството за организиран криминал се осомничени за проневера на 824 илјади евра, дознава Фокус од ...

Екс шефот на Кабинетот на Мијалков уапсен за проневера на службени пари

Нова ТВ - 14.03.2019

Уапсен е Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на Сашо Мијалков, додека тој беше прв човек на УБК. Јакимовски и уште тројца вработени во УБК се осомничени дека злоупотребиле службени пари и го оштетиле буџетот за 50 милиони денари, ...

Стотици илјади евра проневерени од УБК- уапсен Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинет на Мијалков

24 Вести - 14.03.2019

4-ца вработени во УБК, меѓу кои и Тони Јакимовски (поранешен началник на ткнр. Прва управа на УБК) се уапсени од полицијата во истрага на обвинителството за организиран криминал и корупција и одделот на МВР за организиран криминал.

Тони Јакимовски уапсен за ново кривично дело

Макфакс - 14.03.2019

Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на поранешниот прв човек на УБК Сашо Мијалков, е на распит за ново кривично дело поврзано со злоупотреба на службената положба и овластување. Според извори на истрагата, Обвинителството бара притвор за ...

Јакимовски и Маџовски одат во „Шутка“

Фокус - 14.03.2019

Тони Јакимовски доби мерка притвор од 30 дена, исто таква мерка доби и Стево Маџовски како поранешен вработен во УБК, а Кристина Јосифовска пак доби мерки за претпазливост, објави ТВ 21. Вакво е епилогот по денешниот распит во Кривичниот суд со ...

Јакимовски и уште тројца од УБК проневериле над 820.000 евра, се бара притвор

+инфо - 14.03.2019

Во наведениот временски период, во 172 наврати, осомничените подигнале парични средства за кои поднесувале барања и стални признаници за износите што ги подигнувале. На крајот од годината, документацијата за исплата – „Главните книги за евиденција“ ...

На распит во Кривичен повикан Тони Јакимовски поранешниот шеф на кабинетот на Мијалков

4NEWS - 14.03.2019

По завршувањето на судењето „Таргет-Тврдина“ поранешниот шеф на кабинетот на екс директорот на УБК Сашо Мијалков бил повикан на распит во Кривичниот суд, дознава ТВ21. Од Основното Јавно Обвинителство за сега не ја потврдуваат информацијата, повеќе ...

Тони Јакимовски, екс шефот на кабинетот на Мијалков приведен за ново кривично дело

Фокус - 14.03.2019

Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, е на распит пред судија на претходна постапка во кривичниот суд, дознава 1ТВ . Обвинителството за него бара притвор за нов предмет, за кривичното дело злоупотреба ...

Десната рака на Мијалков во Затворот Шутка

Press24 - 14.03.2019

Судот им одреди притвор на Тони Јакимовски, поранешен шеф на Кабинетот на Сашо Мијалков за злоупотреба на службената положба. Јакимовски доби 30 дена притвор. Толку притвор доби уште едно лице, а за третиот се определи мерки на претпазливост, ...

Уапсени и Јакимовски, Пешовски, Маџовски и Јосифовска - земале пари од спец-касата на УБК

Press24 - 14.03.2019

Освен Тони Јакимовски, попладнево упасени се и Петре Пешовски, Стево Маџовски и Кристина Јосифовска кои исто така работеле во УБК, а според Обвинителството за организиран криминал се осомничени за проневера на 824 илјади евра, дознава Фокус од ...

Проневера на пари во УБК, за осомничените се бара притвор

Фактор - 14.03.2019

Приведен е Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на Сашо Мијалков, додека тој беше прв човек на УБК. Јакимовски и уште тројца вработени во УБК се осомничени дека злоупотребиле службени пари и го оштетиле буџетот за 50 милиони денари, ...

УБК проневерила стотици илјади евра - уапсен Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинет на Мијалков

Press24 - 14.03.2019

Четири лица вработени во УБК, меѓу кои и Тони Јакимовски кој е поранешен началник на Прва управа на УБК, се уапсени од полицијата во истрага на обвинителството за организиран криминал и корупција и одделот на МВР за организиран криминал.

Тони Јакимовски и Стево Маџовски одат во притвор

Нова ТВ - 14.03.2019

Тони Јакимовски доби мерка притвор од 30 дена, исто таква мерка доби и Стево Маџовски како поранешен вработен во УБК, а Кристина Јосифовска пак доби мерки за претпазливост. Ова е резултатот по денешниот распит во Кривичниот суд со осомничени за ...

Четири лица од УБК го оштетиле буџетот за скоро 824 илјади евра – уништувале главни книги за евиденција без дозвола

ТВ21 - 14.03.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска издаде Наредба за спроведување на истражна постапка против четири лица, македонски државјани.

Тони Јакимовски на распит во суд за ново кривично дело

Локално - 14.03.2019

Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, е на распит пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд. Обвинителството за него бара притвор за нов предмет, за кривичното дело злоупотреба на службена ...

Тони Јакимовски и Стево Маџовски одат во Шутка

4NEWS - 15.03.2019

Тони Јакимовски доби мерка притвор од 30 дена, исто таква мерка доби и Стево Маџовски како поранешен вработен во УБК, а Кристина Јосифовска пак доби мерки за претпазливост. Вакво е епилогот по денешниот распит во Кривичниот суд со осомничени за ...

OJO почна истрага за четворица вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање

Канал5 - 14.03.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска издаде Наредба за спроведување на истражна постапка против четири лица, македонски државјани.

Тони Јакимовски на распит во суд за ново кривично дело

Либертас - 14.03.2019

Тони Јакимовски, поранешниот шеф на кабинетот на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, е на распит пред судија на претходна постапка во кривичниот суд, дознава 1ТВ. Обвинителството за него бара притвор за нов предмет, за кривичното дело злоупотреба на ...

30-дневен притвор за Тони Јакимовски поради проневера на пари во УБК

Макфакс - 14.03.2019

Основниот суд Скопје по барање на Обвинителството му определи 30-дневен притвор на Тони Јакимовски-поранешниот шеф на кабинетот на екс-директор на УБК, Сашо Мијалков, кој се сомничи за проневера на пари во УБК.

Јакимовски се сомничи дека проневерил 824 илјади евра државни пари

Фокус - 14.03.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска издадал наредба за спроведување на истражна постапка против четири лица вработени во УБК, меѓу кои и Тони Јакимовски, поранешен шеф на ...

Трошеле пари па ги уништувале книгите за евиденција - Истрага за четворица вработени во УБК

Press24 - 14.03.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска издаде Наредба за спроведување на истражна постапка против четири лица, македонски државјани.

Побаран притвор за четири лица вработени во УБК

Centar - 14.03.2019

Доцна попладнево приведени се четири лица вработени во УБК, меѓу кои и Т.Ј. поранешен шеф на кабинетот на екс-директорот на УБК, дознава Centar.mk. За сите лица е побаран притвор. А според известувањето на Јавното обвинителство денеска Надлежен ...

Четворица вработени во УБК проневериле над 823.000 евра

ММС - 14.03.2019

За проневера на над 823.000 евра службени пари се сомничат четворица вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање, меѓу кои и поранешниот шеф на кабинет на Сашо Мијалков, Тони Јакимовски.

Уапсен Тони Јакимовски, ексшефот на кабинет на Мијалков

Сакам да кажам - 14.03.2019

Обвинителката Вилма Русковска издаде наредба за апсење на Тони Јакимовски, поранешен шеф на кабинетот на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков, за злоупотреба на слушбената положба. Јакимовски, кој денеска присуствуваше како обвинет за масовното ...

Јакимоски и уште три лица од УБК осомнчени за проневера на 824.000 евра државни пари

Локално - 14.03.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција денеска издаде Наредба за спроведување истражна постапка против четири лица, македонски државјани.

Јакимовски осомничен за проневера на пари во УБК, обвинителството бара притвор

Точка - 14.03.2019

Обвинителството побара притвор за четворица вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање, меѓу кои е и Тони Јакимовски – поранешниот шеф на кабинетот на Сашо Мијалков. Лицата се сомничат дека како вработени во Управата за безбедност и ...

Тони Јакимовски доби притвор од 30 дена

А1 On - 14.03.2019

На Тони Јакимовски, поранешениот шеф на кабинетот на Сашо Мијалков, судот му одреди 30 дена притвор, а истата мерка му е одредена и на Стево Маџовски, кој исто работел во УБК. За третата, Кристина Јосифовска судијата на претходна постапка се ...

Проневериле илјадници евра – уапсен Јакимовски, екс шеф на кабинетот на Мијалков

ТВ21 - 14.03.2019

Четворица вработени во УБК се приведени поради сомнение за злоупотреба на службената положба и проневера на пари. Меѓу нив е и поранешниот шеф на кабинетот на Сашо Мијалков, Тони Јакимовски, кој е обвинет во други случаи на СЈО, а бил уапсен веднаш ...