TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

24 Вести - 09.04.2020

Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти претставник на руското Министерство за енергетика. С поред западните медиму, Во рамки на договорот постигнат со САД, ...

Русија постигна нафтен договор со ОПЕК

Денар - 09.04.2020

Во рамките на договорот кој го постигна со земјите на ОПЕК, Русија е подготвена да го намали производството на нафта за 14 проценти, односно за 1,6 милиони барели на ден. Денес тоа го соопшти неименуван службеник на руското Министерство за ...

Нафтата што не му треба на светот, „плови“ во танкери

Automedia - 08.04.2020

Светот денес троши помалку нафта и тоа се должи на повеќе фактори. Првиот е масовното ширење на електричниот погон и општото преоѓање на обновливи извори на енергија, а вториот и многу повлијателен е тоа што светот моментно е затворен во домовите, ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

Опсервер - 08.04.2020

Москва, 8 април 2002 () – Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на ...

Русија се согласи да го намали производството на нафта за 14 проценти

Локално - 08.04.2020

Како дел од договорот постигнат со земјите на ОПЕК, Русија изрази подготвеност да го намали производството на нафта за 14 проценти, или 1,6 милиони барели на ден, изјави во средата неименуван официјален претставник од руското Министерство за ...

Спутник: Ултиматум до Русија да го намали производството на нафта

МКД - 08.04.2020

И покрај најавите, сѐ уште нема консензус меѓу Русија и Саудиска Арабија за намалување на производството на нафта, а за сѐ ќе биде одлучено на денот на состанокот на групата ОПЕК+ на 9 април, изјави за руската агенција Спутник извор запознаен со ...

Без јасен договор за Иран состанокот со ОПЕК+ е бесцелен

Слободен Печат - 08.04.2020

Доколку претходно нема јасен предлог и проценка каков би бил ефектот на овие разговори посветени на пазарот за нафта тогаш воопшто и нема потреба од одржување на ваков состанок, смета Занганех.

Трамп размислува за намалување на производството на нафта во САД

Макфакс - 07.04.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека не ја исклучува можноста, ако е потребно, САД да го намалат производството на нафта по сличниот можен потег на ОПЕК + за намалување, пренесува „Спутник“.

Ултиматум за Владимир Путин: Додека продолжува војната за нафта помеѓу Русија и Ријад, Путин издаде посебна наредба!

Магазин - 07.04.2020

Два дена пред состанокот на групата ОПЕК и сите други земји што произведуваат и извезуваат нафта, предвидено да се стави крај на „нафтената војна“ меѓу Саудиска Арабија, Америка и Русија, Ријад испрати ултиматум до Москва.

Трамп размислува за намалување на производството на нафта во САД

Н.Македонија - 07.04.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека не ја исклучува можноста, ако е потребно, САД да го намалат производството на нафта по сличниот можен потег на ОПЕК+ за намалување, пренесува „Спутник“.

Трамп размислува за намалување на производството на нафта во САД

24Инфо - 07.04.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека не ја исклучува можноста, ако е потребно, САД да го намалат производството на нафта по сличниот можен потег на ОПЕК + за намалување, пренесува „Спутник“.

Трамп размислува за намалување на производството на нафта во САД

Точка - 07.04.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави дека не ја исклучува можноста, ако е потребно, САД да го намалат производството на нафта по сличниот можен потег на ОПЕК + за намалување, пренесува „Спутник“.

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

А1 On - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

24Инфо - 08.04.2020

– Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

Слободен Печат - 08.04.2020

Се очекува утре во Виена да се оддржи видео средба на земјите од ОПЕК + за намалување на светското производство на нафта. – Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството ...

Членките на ОПЕК ќе го намалат дневното производство на нафта

+инфо - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

Press24 - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

Вечер - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Русија подготвена да го намали производството на нафта за 14 отсто

Независен - 08.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Постигнат договор во ОПЕК за намалување на дневното производство на нафта

MakPress - 09.04.2020

Во рамки на договорот што го постигна со земјите од ОПЕК, Русија изрази подготвеност за 14 отсто да го намали производството на нафта, што значи за 1,6 милиони барели дневно, соопшти денеска неименуван претставник на руското Министерство за ...

Русија подготвена да го намали производството на нафта за 1,6 милиони барели дневно

Макфакс - 09.04.2020

Според договорот што го постигна со земјите на ОПЕК, Русија соопшти дека е подготвена да го намали производството на нафта за 14 проценти, или 1,6 милиони барели на ден, изјави неименуван официјален претставник на руското Министерство за енергетика.

Русија подготвена да го намали производството на нафта за 1,6 милиони барели дневно

Точка - 09.04.2020

Според договорот што го постигна со земјите на ОПЕК, Русија соопшти дека е подготвена да го намали производството на нафта за 14 проценти, или 1,6 милиони барели на ден, изјави неименуван официјален претставник на руското Министерство за енергетика.

Русија подготвена да го намали производството на нафта за 1,6 милиони барели дневно

MTM - 09.04.2020

Според договорот што го постигна со земјите на ОПЕК, Русија соопшти дека е подготвена да го намали производството на нафта за 14 проценти, или 1,6 милиони барели на ден, изјави неименуван официјален претставник на руското Министерство за енергетика.

Русија подготвена да го намали производството на нафта за 1,6 милиони барели дневно

Centar - 09.04.2020

Според договорот што го постигна со земјите на ОПЕК, Русија соопшти дека е подготвена да го намали производството на нафта за 14 проценти, или 1,6 милиони барели на ден, изјави неименуван официјален претставник на руското Министерство за енергетика.

Како Путин победи во нафтената војна: Русија ќе го намали производството на црното злато, но исполнет е важен услов на ...

Локално - 09.04.2020

Како дел од договорот постигнат со земјите на ОПЕК, Русија изрази подготвеност да го намали производството на нафта за 14 проценти, или 1,6 милиони барели на ден, изјави денес неименуван официјален претставник на руското Министерство за енергетика, ...