TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бејл конечно си оди од Реал, Лондон ќе биде неговата старо-нова дестинација

Спортманија - 16.09.2020

Кралскиот клуб најде начин да се ослободи од најскалиот фудбалер кој дремеше на клупата за резерви. Герет Бејл речиси сигурно ќе се врати во тимот од Тотенхем. Ова го потврдува и неговиот менаџер Џонатан Барнет, кој призна дека е во постојан контакт ...

Бејл се враќа во Тотнем и тоа во спектакуларна размена со Реал Мадрид!

Sport 1 - 16.09.2020

Без разлика што до неодамна беше многу блиску до трансфер во Манчестер Јунајтед, велшкиот репрезентативец Герет Бејл е пред враќање во својот поранешен тим Тотнем и тоа во спектакуларна размена помеѓу оваа екипа и неговиот сегашен клуб, Реал Мадрид.

Се е договорено: Мурињо добива засилување од Реал Мадрид!

Спортски - 16.09.2020

Eкипата на Тотенхем ќе добие засилување од Реал Мадрид. Нов фудбалер на Спарсите ќе стане левиот бек Серхио Регулион , одлични 23 годишен фудбалер на тимот од Мадрид. Регулион минатата сезона играше одлично во Севиља.

Јунајтед извиси, Тотенхем го „грабна“ Регуилон

TopSport - 16.09.2020

Серхио Регуилон нема место кај Зинедин Зидан во Реал Мадрид, се поврзуваше со трансфер во Манчестер Јунајтед, но на крајот ќе заврши во редовите на Тотенхем. Реал за левиот бек бара 30.000.000 милиони евра и клаузула во договорот дека ќе може да го ...

Реал и Тотенхем пред договор: Бејл се враќа во Лондон во спектакуларна трампа

Спортклуб - 16.09.2020

Иако се чинеше дека кариерата ќе ја продолжи во Манчестер Јунајтед, Герет Бејл во моментов е поблиску до враќање во Тотенхем од каде пред седум години се пресели во Реал. Неговиот менаџер Џонатан Барнет призна дека преговорите се во поодмината фаза ...

Тотенхем пронајде засилување од Реал Мадрид

СуперСпорт - 16.09.2020

Екипата на Тотенхем ќе добие засилување од Реал Мадрид. Новиот играч на Спарс ќе стане лев бек Серхио Регилон, одличниот 23-годишник од мадридскиот тим. Регилон играше фантастично во Севилја минатата сезона.

Деле Али оди во Реал Мадрид како дел од трансферот на Бејл?

24Фудбал - 16.09.2020

Тотнем го нуди Деле Али на Реал Мадрид, тој треба да даде тежина во понудата за ангажман на Герет Бејл кој сака да се врати во Северен Лондон. Тотнем е пред два сериозни трансфери од Реал Мадрид, на пат кон Англија се Регилон и Бејл.

Тотенхем посилен за Регулион

SportMedia - 16.09.2020

Серхио Регулион, досегашниот играч на Реал Мадрид ќе го засили тимот на Тотенхем. Тој минатата сезона одигра фантастично за тимот на Севиља каде што беше позајмен но сепак, ниту тоа не беше доволно за да Зинедин Зидан го вклучи во своите планови.

Тотенхем се засилува од Реал Мадрид

Sport M - 16.09.2020

Нов фудбалер на Тотенхем ќе биде одличниот лев бек Серхио Регулон. 23-годишниот фудбалер е играч на Реал Мадрид, кој минатата сезона играше во дресот на Севиља. Одличните партии сепак не беа доволни Зинедин Зидан да му даде нова шанса.

Се чини дека се е готово, Герет Бејл се враќа онаму каде што беше најдобар, но во трампа за еден фудбалер

Sport M - 16.09.2020

Сагата околу Велшанецот Герет Бејл и Реал Мадрид се чини дека завршува. Голем број на медиуми пренесоа дека е во преговори со Тотенхем, а тоа го потврди и неговиот агент Џонатан Барнет, кој рече дека Бејл се уште го сака Тотенхем и дека сака да се ...

Падна договор: Герет Бејл се враќа „дома“ кај Жозе Мурињо

Gol.mk - 16.09.2020

Герет Бејл е непожелен во Реал Мадрид, а како што се најавува од Англија веќе е позната неговата следна дестинација и тој се враќа „дома“. Крилниот играч е пред трансфер во редовите на Тотенхем.

ФОТО: Какво дерби меѓу Тотенхем и Јунајтед за потпис на „голферот“ од Реал Мадрид

Дриблинг - 16.09.2020

Тотенхем ќе го врати Герет Бејл назад во Лондон по седум години, Мурињо го бара Велшанецот назад и за тоа на Реал Мадрид ќе му исплати 20 милиони фунти. Мурињо и Тотенхем практично ќе го победат Јунајтед во трката за потпис на Бјел, тој повеќе ...

Тотнем и Реал се пред договор за голема зделка, двајца играчи одат во Лондон, еден во Мадрид

МКД - 15.09.2020

Тотнем и Реал Мадрид се во сериозни преговори за неколку фудбалери, Герет Бејл и Регилон би требало да се преселат во Северен Лондон, а на Сантијаго Бернабеу да отиде Деле Али. Агентот на Герет Бејл, Џонатан Барнет потврди дека фудбалерот сака да се ...

Сензација од Англија: Бејл преговара за кам-бек во Тотенхем

Слободен Печат - 15.09.2020

Герет Бејл се наоѓа пред шокантно враќање во Тотенхем од каде замина во Реал Мадрид. Веста на денот во фудбалска Европа доаѓа од Англија и таа гласи, Герет Бејл се враќа во Тотенхем. Како што пренесува „Телеграф“, Бејл најверојатно ќе пристигне во ...

Менаџерот на Велшанецот: “Бејл и натаму го сака Тотенхем, преговараме…“

SportMedia - 15.09.2020

Вечерна “бомба“ од Лондон. Герет Бејл, односно неговиот менаџер преговара со Тотенхем за враќање на Велшанецот во Лондон. Иако и натаму за фудбалерот на “кралевите“ опција е Манчестер Јунајтед, менаџерот Џонатан Бенет за ББС, изјави… “Герет Бејл и ...

Трансфер-бомба од Англија: Герет Бејл се враќа „дома“

Екипа - 15.09.2020

Герет Бејл е подготвен за враќање назад во Премиер-лигата, но не во Манчестер Јунајтед, туку во редовите на клубот од каде што се пресели во Реал Мадрид. Тотенхем е тимот што се наоѓа во пол-позицијата во трката за ангажман на велшкиот ас, откако ...

Агентот на Бејл потврди: Герет сака да се врати во Тотнем, во преговори сме!

24Фудбал - 15.09.2020

Шпекулациите на медиумите дека Тотнем преговара со Реал Мадрид за враќање на Герет Бејл сега ги потврди и неговиот агент, Џонатан Барнет. Герет Бејл овој преоден рок конечно ќе се збогува со Реал Мадрид, а голема е веројатноста да се врати таму од ...

Агентот потврди: Бејл се враќа во Тотенхем

Спортски - 15.09.2020

Претседателот на Тотенхем, Даниел Леви се обидува да го врати Герет Бејл во клубот и преговорите се во напредна фаза. Во последните неколку денови се зборува дека Манчестер Јунајтед е блиску да го врати Бејл на Островот, а тоа само го активирало ...

Агентот на Бејл откри дека Велшанецот посакува сензационален трансфер: Водиме преговори со двата клуба!

Дерби - 15.09.2020

Герет Бејл овојпат изгледа и дефинитивно ќе го напушти Реал Мадрид, откако и неговиот агент оваа вечер призна дека сите страни се подготвени за разделба, а воедно и откри со кој клуб преговара неговиот клиент.

Пет проблеми кои Реал Мадрид мора да ги „лечи“ без скапо да купува

Gol.mk - 15.09.2020

„Кралскиот клуб“ Реал Мадрид во овој преоден рок не донесе некое големо засилување како што претходно ги навикна своите навивачи. Зинедин Зидан со речиси ист тим ќе ја брани титулата во Примера, а мора да среди пет проблеми.

Мурињо го краде Регуилон пред носот на Јунајтед

Екипа - 15.09.2020

Манчестер Јунајтед десетина дена водеше интензивни преговори со Реал Мадрид за левиот бек Серхио Регуилон, но „црвените ѓаволи“ ќе останат со празни раце откако во трката се вмеша Жозе Мурињо.

Не само за Бејл, Тотнем преговара со Реал Мадрид за уште еден фудбалер

24Фудбал - 15.09.2020

Тотнем за кратко време може да договори два трансфери со Реал Мадрид, во Северен Лондон може да се врати Герет Бејл, но големи се шансите да пристигне и Регилон. Според мадридскиот весник „АС“, Тотнем го прифатил барањето на Манчестер Сити за ...

Бомба од Островот, Герет Бејл преговара за враќање во Тотенхем

СуперСпорт - 15.09.2020

Претставниците на Герет Бејл преговараат за трансфер на играчот назад во тимот на Тотенхем. Велшанецот блескаше во дресот на „петлите“, а потоа направи трансфер во Реал Мадрид каде беше одличен на почетокот, но сега е непосакувано во Мадрид.

Јунајтед добива конкуренција, Тотенхем влегува во игра за Герет Бејл!

Спортклуб - 15.09.2020

Манчестер Јунајтед не е единствениот клуб кој сака да го спаси Герет Бејл. Станува збор за подеднакво интересна опција која може да го привлече Велшанецот, а тоа е неговиот поранешен клуб Тотенхем од каде своевремено беше продаден во Реал Мадрид за ...

Мурињо и Леви го користат одличниот однос со Реал и ја „крадат“ големата трансфер мета на Јунајтед

Дерби - 15.09.2020

Зинедин Зидан процени дека левата бековска позиција во Реал Мадрид е одлично покриена со Менди и Марсело, па затоа му даде зелено светло на Серхио Регилон да си бара нов клуб, исто како што беше ситуацијата и лани кога замина на позајмица во Севилја.

Герет Бејл се враќа во Премиер лигата!

Опсервер - 15.09.2020

Лондон, 15 септември 2020 () – Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл! Велшанецот беше остранет од од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик или име не може да се купи во официјалните клупски ...

Таунзенд: Герет Бејл заслужува статуа во Мадрид!

TopSport - 15.09.2020

Поранешниот соиграч на Герет Бејл од Тотенхем, Андрос Таунзенд смета дека Реал Мадрид наместо да се обидуваат да го продадат напаѓачот, треба да му направат статуа пред „Сантијаго Бернабеу“ и да му ја дадат почитта која ја заслужува.

Мурињо го „украде“ Регулон пред носот на Манчестер Јунајтед

Спортски - 15.09.2020

Мурињо е на добар пат да му го „украде“ големото засилување на Манчестер Јунајтед, пренесуваат англиските медиуми. Имено, веќе подолго време се пишуваше дека Манчестер Јунајтед е најсериозниот кандидат за ангажман на фудбалерот на Реал Мадрид, ...

„Специјалниот“ во акција: Мурињо „украде“ големо засилување од Манчестер Јунајтед

Sport M - 15.09.2020

Мурињо реши да се обиде да украде големо засилување од Манчестер Јунајтед, а според англиските медиуми тоа му успеало. Имено, иако скоро сè беше договорено помеѓу Регилон и Манчестер Јунајтед, Мурињо во последен момент реши да го „привлече“ играчот ...

Уште еден удар за Манчестер Јунајтед, Тотенхем го добива потписот на Регуилон поради една причина

СуперСпорт - 15.09.2020

Веќе извесен период се пишуваше дека Манчестер Јунајтед е најсериозниот кандидат за ангажман на фудбалерот на Реал Мадрид, Серхио Регуилон. Сепак, во сите написи поврзани со младиот играч се кажуваше дека Манчестер Јунајтед во преговорите со Реал ...

Бејл не сака да биде алтернатива во Јунајтед додека дојде Санчо

Gol.mk - 15.09.2020

Велшкиот репрезентативец Герет Бејл одбил да замине во Манчестер Јунајтед на позајмица од Реал Мадрид затоа што клубот не го планирал подолго од една година. Крилото е незадоволен во Мадрид и е отпишан од Зидан, па му се бара нов тим.

Реал Мадрид го отстранува Герет Бејл од клубот

Sport M - 15.09.2020

Герет Бејл сепак би можел да биде играч на Реал Мадрид по договор, но веќе нема никакви знаци за неговото постоење во клубот од Мадрид. Или Реал Мадрид не сака воопшто да има ништо со него, или тој самиот воопшто не сака да има никаква врска со ...

Бејл се враќа на Островото во дресот на Јунајтед

Дриблинг - 15.09.2020

Велшанецот Герет Бејл со сигурност ќе се врати во Премиерлигата и ќе го носи дресот на Манчестер јунајтед, тврдат англиските медиуми. Според угледниот „Тајмс“, Бејл дал зелено светло за преселба во Јунајтед,каде, според истиот извор, ќе замине како ...

Манчестер Јунајтед е на прагот на уште едно големо засилување

Sport M - 15.09.2020

Управата на Манчестер Јунајтед сè уште не ги завршила трансферите, а во наредните денови треба да се официјализира уште еден трансфер. Станува збор за фудбалерот на Реал Мадрид, Серхио Регилон, на кого овој клуб не смета и во тек се завршните ...

Реал се сокри од навивачите и го растури Гетафе!

Спортклуб - 15.09.2020

Триумф од 6-0 оствари актуелниот шампион на Шпанија во единствениот тест пред својот старт на сезоната, закажан за последниот викенд од септември. Поради учеството во завршницата од Лигата на шампионите, Реал, заедно со Барселона и Севиља не ...

„Покер“ на Бензема, Реал со шест гола против Хетафе во генералката

Gol.mk - 15.09.2020

Шпанскиот фудбалски првак Реал Мадрид одлично се подготви за стартот на новата сезона во Примера и постигна шест гола (6-0) во победата над Хетафе. „Кралевите“ иако играа во комбиниран состав, сепак, запишаа убедлива победа над противникот.

Бензема му даде четири гола на Хетафе на пријателски меч

СуперСпорт - 15.09.2020

Реал Мадрид славеше со 6-0 во подготвителниот меч пред новата сезона. Натпреварот беше одигран во нивниот камп против Хетафе, а „кралевите“ немаа милост за ривалот. Шпанските медиуми пишуваат дека шампионот славел со четири гола на Карим Бензема, а ...

Во тајна контролка, Бензема броеше до четири против Хетафе

Спортманија - 15.09.2020

Кралевите во пријателска од затворен тип се загреваа против клубот од мадридското подрачје Реал Мадрид во контролен натпревар од затворен тип славеше со 6-0 против Хетафе. Сите погодоци Кралевите ги постигнаа во првото полувреме, од кои дури четири ...

Јунајтед го губи трпението со Санчо, го бара Бејл на позајмица

Спортски - 15.09.2020

Доколку не успеат во намерата да ги осигураат услугите на Џејдон Санчо, раководните лица на Манчестер Јунајтед ќе се насочат кон Герет Бејл, пренесува „Скај Спорт“. „Црвените ѓаволи“ никако не можат да го обезбедат потписот на Џејдон Санчо кој е ...

Фудбалерите на Реал Мадрид денес одиграа „таен“ натпревар

Sport M - 15.09.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид одиграа „таен“ натпревар против Гетафе, и остварија победа од 6:0. Ниту еден медиум немаше пристап до овој натпревар, а на крајот беа објавени само резултатот и стрелците, а во мрежата на Хетафе имаше дури шест гола.

Реал Мадрид го сокри резултатот од единствениот контролен меч

Спортски - 15.09.2020

Шпанскиот шампион Реал Мадрид денес играше со Гетафе во единствениот пријателски меч пред почетокот на сезоната. Натпреварот се играше зад затворени врати, а она што е интересно е што „кралевите“ не го открија резултатот, па дури и составот со кој ...

Реал го скри резултатот од нивната единствена контрола

Курир - 15.09.2020

Шпанскиот шампион Реал Мадрид го победи Хетафе во единствениот предсезонски тест, но одби да го открие точниот резултат. Спарингот се играше попладнево во базата на мадриѓани зад затворени врати.

Герет Бејл подготвен за преселба на „Олд Трафорд“?

Екипа - 15.09.2020

Велшкиот интернационалец Герет Бејл и понатаму е огромна главоболка за раководството на Реал Мадрид и тренерот Зинедин Зидан. Се бара решение за негово заминување од клубот, а фудбалерот едноставно не сака да се откаже од огромната плата.

Постигнат договор: Бејл се согласил на позајмица во Јунајтед

SportMedia - 15.09.2020

Герет Бејл речиси сигурно дека следната сезона ќе ја мине во дресот на Манчестер Јунајтед. Тој наводно се согласил да замине на позајмица на „Олд Трафорд“ од Реал Мадрид. Бејл одбива да го напушти Реал со перманентен договор, бидејќи си ги бара ...

Тотнем започнал преговори со Реал за Бејл, интерес пројавува и Манчестер јунајтед но само како замена за Џејдон Санчо

24Фудбал - 15.09.2020

Герет Бејл би можел да се врати во Премиерлигата, според пишувањата на ЕСПН, Тотнем веќе започнал преговори со Реал Мадрид а интерес за Велшанецот пројавува и Манчестер јунајтед. Тотнем и Манчестер јунајтед ќе водат битка за потписот на Герет Бејл.

„Тајмс“: Реал Мадрид најде решение за Бејл

СуперСпорт - 15.09.2020

„Тајмс“ пишува дека репрезентативецот на Велс ја отворил вратата за договор, па Манчестер јунајтед е свесен дека не може да го договори Џејдон Санчо и сега ќе се насочи кон Герет Бејл. Јунајтед би му плаќал 15 милиони евра на Бејл за позајмица, па ...

Бејл може да го напушти Реал

Опсервер - 15.09.2020

Мадрид, 15 септември 2020 () – Напаѓачот Герет Бејл може да го напушти Реал Мадрид во летниот преоден рок, пренесува „Ел Мундо Депортиво“. Главен претендент за 31-годишниот Велшанец е Манчестер јунајтед, но клубовите сè уште не се договориле за ...

Тотнем го претекна Манчестер јунајтед во трката за услугите на Бејл, отворени преговори со Реал

МКД - 15.09.2020

Герет Бејл би можел да се врати во Премиерлигата, според пишувањата на ЕСПН, Тотнем веќе започнал преговори со Реал Мадрид а интерес за Велшанецот пројавува и Манчестер јунајтед. Тотнем и Манчестер јунајтед ќе водат битка за потписот на Герет Бејл.

Бејл може да го напушти Реал

Sport M - 15.09.2020

Мадрид, 15 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот Герет Бејл може да го напушти Реал Мадрид во летниот преоден рок, пренесува „Ел Мундо Депортиво“. Главен претендент за 31-годишниот Велшанец е Манчестер јунајтед, но клубовите сè уште не се договориле за ...

Бејл може да го напушти Реал

А1 On - 15.09.2020

Напаѓачот Герет Бејл може да го напушти Реал Мадрид во летниот преоден рок, пренесува „Ел Мундо Депортиво“. Главен претендент за 31-годишниот Велшанец е Манчестер јунајтед, но клубовите сè уште не се договориле за висината на обесштетувањето.