TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фановите и порачаа на Брена: Влези во козметички салон, не само ботокс да ставаш!

Хитпортал - 08.04.2021

Лепа Брена се најде на куп критики по гостување во една емисија каде што заради лошата шминка фановите на социјалните мрежи ја критикуваат. По многуте операции за разубавување Брена изгледа има проблем со шминкерот кој според многуте коментари ...

Лицето на пејачката буквално е унаказено – Брена не престанува да ги добива коментарите дека е страшило откако се ...

Пулс24 - 08.04.2021

Српската пејачка Лепа Брена ги згрози своите фанови откако сите ги видоа нејзините нови фотографии. Имено таа додека гостуваше во една музичка емисија фановите ги забележаа нејзините маани на како што велат унаказеното лице.

Лепа Брена ги шокираше фановите со својот изглед: „Изгледаш како страшило!“

Убавина и Здравје - 08.04.2021

Лепа Брена ги запрепасти своите фанови со изгледот и стајлингот кога се појави на снимање на една емисија. Во прв план беше лошата шминка на нејзиното лице, па нејзините следбеници и порачаа дека изгледа како „страшило“.

Александра Пријовиќ завојува со новинарска екипа, дури три пати ги пријавила во полиција во рок од еден ден

Убавина и Здравје - 08.04.2021

Пејачката Александра Пријовиќ се занимаваше со фотографи и сниматели кои ја следеа цел ден. Тие најпрво беа паркирани пред нејзината куќа, а таа двапати повика полиција, која го легитимираше тимот „Папарацо лов“, за на крајот Прија да се вози до ...

Прија завојува со папараците: Ги остави да ја следат до полициска станица, а потоа ги пријави (видео)

Курир - 08.04.2021

Пејачката Александра Пријовиќ двапати повикала полиција од нејзиниот дом, а потоа возела директно до станицата Нов Белград! Пејачката Александра Пријовиќ се занимаваше со фотографи и сниматели кои ја следеа цел ден.

Вработените во домот на Лепа Брена мора да го направат ова ако сакаат да продолжат со работа во нејзиниот дом

Скопје24 - 08.04.2021

Фолк пејачката Лепа Брена постојано е активна на социјалните мрежи, па така од редовните патувања со сопругот во овие времиња кога настапи и музика нема тие се насочија кон тоа максимално да го посветат времето еден на друг, за што редовно ...

Лицето на пејачката буквално е унаказено – Брена не престанува да ги добива коментарите дека е страшило откако се ...

Курир - 08.04.2021

Српската пејачка Лепа Брена ги згрози своите фанови откако сите ги видоа нејзините нови фотографии. Имено таа додека гостуваше во една музичка емисија фановите ги забележаа нејзините маани на како што велат унаказеното лице.

Вработените во домот на Лепа Брена мораа да го направат ова за време на пандемијата за да останат на работа кај ...

Пулс24 - 08.04.2021

Пејачката Лепа Брена проговори за вакцинацијата против коронавирусот и откри дека се вакцинирала поради себе и луѓето околу себе. Пејачката примаше вакцина, а потоа се и ревакцинираше. „Сите во мојата куќа се вакцинираа, дури и оние кои работат за ...

На себе не носеше ниту градник, ниту гаќички, па Шерифовиќ и постави безобразно прашање – Карлеуша остана подзината ...

Курир - 08.04.2021

Пејачката Јелена Карлеуша нема ден да не биде во центарот на вниманието поради нејзиниот впечатлив и невообичаен стајлинг. Овој пат таа се одлучи за комбинација под која не носеше гаќички на себе.

ЦЕЛА СТАНИЦА ЈА КРЕНАЛА НА НОЗЕ: Пријовиќ завојува со папараците – ги пуштила да ја следат до полиција, а потоа ги ...

Курир - 08.04.2021

Пејачката Александра Пријовиќ се пресмета со фотографи и сниматели кои ја следеа цел ден. Тие најпрво биле паркирани пред нејзината куќа, а таа двапати повикала полиција, која двапати го легитимирала тимот „15 минути“, за на крајот да се вози до ...

Во припиен сребрен фустан, без гаќи и со маска, Јелена Карлеуша пука од сексапил (видео+фото)

Хитпортал - 08.04.2021

Од Јелена Карлеуша веќе навикнавме да очекуваме најразлични секси изненадувања, барем што се однесува до гардеробата и стајлингот. И со новата комбинација со која се појави на снимање на шоуто „Ѕвездите на Гранд“ успеа да го привлече вниманието врз ...

Лепа Брена ги запрепасти фановите: „Изгледаш како страшило“

Вистина.мк - 08.04.2021

Лепа Брена ги запрепасти своите фанови со изгледот и стајлингот кога се појави на снимање на една емисија. Во прв план беше лошата шминка на нејзиното лице, па нејзините следбеници и порачаа дека изгледа како „страшило“.

Прија завојува со папараците: Ги остави да ја следат до полициска станица, а потоа ги пријави (видео)

Вистина.мк - 08.04.2021

Пејачката Александра Пријовиќ двапати повикала полиција од нејзиниот дом, а потоа возела директно до станицата Нов Белград! Пејачката Александра Пријовиќ се занимаваше со фотографи и сниматели кои ја следеа цел ден.

Испливаа точни цифри: Еве колку заработуваат членовите на „Ѕвездите на Гранд“ од сезона

Вистина.мк - 08.04.2021

Членовите на жирито во „Ѕвездите на Гранд“ често се во центарот на вниманието, а сега испливаа информации колку тие заработуваат по сезона, иако често нагласуваат дека не се платени. Така, наводно Ѓорѓе Давид кој последен се приклучи во музичкото ...

Некогаш и сега: Како изгледала Лепа Брена на фотографијата на билетот за возење?

Хаштаг - 08.04.2021

Фотографијата е направена всушност во периодот 1979/80 година, токму во времето кога оваа пејачка од Брчко ја започна својата музичка кариера во ...

Висока цифра: Колку Карлеуша заработува од една емисија во Гранд

ММС - 08.04.2021

Натпреварувањето „Ѕвездите на Гранд“ често ги менува членовите на жири комисијата, а често се зборува и колкави се нивните хонорари. Низ сезоните цифрите се менувале, а како што се дознава моменталниот состав има најголеми хонорари.

Со години молчеше и ги трпеше неговите навреди – Лепа Брена и Мирослав Илиќ на суд

ММС - 07.04.2021

Поранешната љубовница на познатиот пејач Мирослав Илиќ, Мирјана Антоновиќ, пристигна во Белград заедно со нејзиниот син Девин, на уште едно рочиште во Палатата на правдата, за да докаже дека тој е син на познатиот пејач.

„Марија ми се извини“ – Јелена Карлеуша откри во какви односи е со Марија Шерифовиќ

Скопје24 - 07.04.2021

Музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ е познато по драмите кои се случуваат во секоја емисија, без исклучок. Една од нив најсвежа беше кавгата која настана поради натпреварувачката Вања Кнежевиќ, која е дисквалификувана поради споделување на објави на ...

Јелена Карлеуша откри како ја смирила топката со Марија Шерифовиќ: „Ми се извини!“

Убавина и Здравје - 07.04.2021

Јелена Карлеуша откри каков е нејзиниот однос со Марија Шерифовиќ по дисквалификувањето на Вања Кнежевиќ. Имено, по дисквалификацијата на нејзината кандидатка, Марија се огласи на социјалните мрежи истакнувајќи дека сите претерале.

Денес е симбол за сексапил: Како изгледала Јелена Карлеуша како дете?

Хаштаг - 07.04.2021

Исплива стара фотографија од популарната пејачка... Пејачката Јелена Карлеуша е една од најпопуларните на Балканот, а со своите модни комбинации и изјави секогаш го привлекува вниманието на јавноста.

Јелена Карлеуша откри каков е нејзиниот однос со Шерифовиќ по целиот скандал: „Марија ми се извини“

Курир - 07.04.2021

Јелена Карлеуша откри каков е нејзиниот однос со Марија Шерифовиќ по дисквалификувањето на Вања Кнежевиќ. Имено, по дисквалификацијата на нејзината кандидатка, Марија се огласи на социјалните мрежи истакнувајќи дека сите претерале.

Вработените во домот на Лепа Брена мораа да го направат ова за време на пандемијата за да останат на работа кај ...

Курир - 07.04.2021

Пејачката Лепа Брена проговори за вакцинацијата против коронавирусот и откри дека се вакцинирала поради себе и луѓето околу себе. Пејачката примаше вакцина, а потоа се и ревакцинираше. „Сите во мојата куќа се вакцинираа, дури и оние кои работат за ...

„Кралица на вселената“: Јелена Карлеуша воодушеви со посебен детал од новиот стајлинг (ФОТО)

Локално - 07.04.2021

Поп-sвездата Јелена Карлеуша е една од најстилизираните дами на овие простори, што секој ден го докажува со своите необични стајлинзи на снимањето на шоуто „Звезде Гранда“. Сребрената комбинација во која ЈК се појави на вчерашното снимање го ...