TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Мицкоски: Противуставниот закон за јазици има за цел да атакува врз соживотот на граѓаните и донесе немир

А1 On - 13.03.2018

„Токму денот кога отпочна воениот конфлит во Тетово, а тоа е утрешниот ден на парламентарна седница се става на дневен ред овој против уставен неприменлив закон за употреба на јазиците. Апелиравме од Струмица за разум, да имаме чуство бидејќи во ...

Мицкоски: Законот за јазици има за цел да атакува врз соживотот

Стандард - 13.03.2018

„Токму денот кога отпочна воениот конфлит во Тетово, а тоа е утрешниот ден на парламентарна седница се става на дневен ред овој против уставен неприменлив закон за употреба на јазиците. Апелиравме од Струмица за разум, да имаме чуство бидејќи во ...

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања, урнисување на претходно изграденото, опустошување на економијата

Курир - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што се создавало 27 години, па и на 45 претходно па и векови наназад.

Мицковски на терен во Струмица

Сител - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од денеска па во наредните неколку недели ќе биде на терески посети и средби со граѓаните низ целата држава. Стартот го направи од Струмица а целта била да се сретнат со што поголем број граѓани за да ...

Мицкоски: До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

Макфакс - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица ги започна теренските посети и средбите со жителите на македонските градови и села, кои претходно го најави и на Фејсбук. Во Струмица, Мицкоски оствари средба со младите од градот, а ...

Мицкоски на средба со жителите на Конче: Бесперспективноста и игнорирањето од владата се работите кои го зголемуваат ...

Курир - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, по Струмица теренската посета ја продолжи во Конче каде имаше состанок со жителите и со Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Конче. -Разговаравме за нивниот живот, условите и предизвиците со кои се соочуваат.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди нови решенија кои ќе значат нова, современа технолошки развиена Република Македонија

Курир - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес ги започна теренските посети низ Македонија. Како што истакна неговите активности ќе се одвиваат насекаде низ Република Македонија, преку посети на градовите и селата.

СДСМ: Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

А1 On - 13.03.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и ...

Мицкоски на кафе со младите струмичани: Невработеноста и бесперспективноста се нивниот главен проблем (ФОТО)

Република - 13.03.2018

Од денес, па во наредните неколку недели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски започнува интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Мицкоски најпрво ќе го посети струмичкиот регион.

Мицкоски: Невработеноста и безперспективноста главниот проблем на младите, тие заслужуваат подобро

Курир - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со млади луѓе во Струмица. „На кафе со младите во Струмица. Денес имав можност да поразговарам со младите луѓе од Струмица. Подеднакво и тие ја споделуваат грижата за случувањата во ...

Мицкоски од денес тргнува со интензивни теренски посети, Македонија заслужува подобро

Курир - 13.03.2018

Од денес па во наредните неколку недели дознаваме дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тргнува во интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека салонската политика не е одлика на ...

Златко Перински назначен за шеф на кабинет на Мицкоски

Фокус - 12.03.2018

Поранешниот директор на СЦ „Борис Трајковски“, Златко Перински, е назначен за шеф на кабинетот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Оваа одлука е донесена вчеравечер на седницата на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Заев: Пораките кои ги праќа Мицкоски се copy-paste на Груевски

Фокус - 12.03.2018

Пораките кои ги испраќа шефот на опозицијата ми личат на copy-paste од Груевски, изјави премиерот Зоран Заев во врска со Законот за употреба на јазиците, за кој рече дека неделава мора да се донесе.

Мицкоски: Видлива е политичката концесија на Заев, ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли ...

Курир - 12.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во новото видео обраќање вели дека очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици.

СДСМ: Мицкоски продолжува по стапките на Груевски и делува против интересите на граѓаните

А1 On - 12.03.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео-обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што ...

Мицкоски: ако Заев се откаже од неуставниот закон ќе ја добие нашата поддршка

Алфа - 12.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ нема да се откаже од амандманите за законот за јазиците. Лидерот на опозицијата вели дека тоа е покажување демократска пркост против неуставен предлог. ВМРО-ДПМНЕ нема да се откаже од амандманите за законот за јазиците.

Мицкоски: Противуставниот закон за јазици има за цел да атакува врз соживотот на граѓаните и донесе немир

Курир - 13.03.2018

Токму денот кога отпочна воениот конфлит во Тетово, а тоа е утрешниот ден на парламентарна седница се става на дневен ред овој противуставен неприменлив закон за употреба на јазиците, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ...

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања, урнисување на претходно изграденото

Канал5 - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано, рече претседателот на ВМРО – ДПМНЕ во Вељуса. Урнисување на се што е изградено не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што ...

Мицкоски: До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

Република - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица ги започна теренските посети и средбите со жителите на македонските градови и села, кои претходно го најави и на Фејсбук. Во Струмица, Мицкоски оствари средба со младите од градот, а ...

Мицкоски на средба со граѓаните од Конче и Вељуса

Република - 13.03.2018

Состанок со Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Конче. Разговаравме за нивниот живот, условите и предизвиците со кои се соочуваат. Ми раскажаа за нивните маки, за проблемите во земјоделието и тешките услови за живот.

(ВИДЕО) Мицкоски: Од посетите на Општинските комитети очекувам да соберам идеи и предлози кои што понатаму ќе бидат ...

А1 On - 13.03.2018

„Како што најавив денес преку мојот Фејсбук обраќање денеска започнуваат теренските посети, мојата активност низ Република Македонија, посета на градовите и селата. Посетите на општинските комитети каде што очекуваме да собереме голем број на идеи ...

СДСМ: Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на криминалното владеење на неговата ...

Стандард - 13.03.2018

„Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и неговиот претходник Никола Груевски“, реагираат од партијата на власт.

Фото: Мицкоски на кафе со младите во Струмица

Press24 - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со млади луѓе во Струмица. „На кафе со младите во Струмица. Денес имав можност да поразговарам со младите луѓе од Струмица. Подеднакво и тие ја споделуваат грижата за случувањата во ...

Мицкоски од денеска тргнува со интензивни теренски посети - Македонија заслужува подобро

Press24 - 13.03.2018

Од денеска, па во наредните неколку недели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тргнува во интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека салонската политика не е одлика на партијата и дека ...

Кабинетот на Претседателот Христијан Мицкоски добива нов шеф

Фактор - 12.03.2018

На вчерашната одржана седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ , досегашниот член на Извршниот комитет Златко Перински е назначен за шеф на кабинетот на Претседателот Христијан Мицкоски, со што беше констатиран престанокот на неговиот мандат во ...

Перински назначен за шеф на кабинет на Мицкоски

Слободен Печат - 12.03.2018

Поранешниот директор на СЦ „Борис Трајковски“, Златко Перински, е назначен за шеф на кабинетот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Оваа одлука е донесена вчеравечер на седницата на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Заев: Пораките кои ги праќа Мицкоски се copy-paste на Груевски

Вечер - 12.03.2018

Пораките кои ги испраќа шефот на опозицијата ми личат на copy-paste од Груевски, изјави премиерот Зоран Заев во врска со Законот за употреба на јазиците, за кој рече дека неделава мора да се донесе.

(ВИДЕО) Мицкоски: Нема да отстапиме од амандманите за Законот за јазици

А1 On - 12.03.2018

Очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на Законот за јазици, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото видео обраќање.

СДСМ: Мицкоски делува против интересите на граѓаните и европските вредности

Бриф - 12.03.2018

„Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси’, реагираат од СДСМ преку соопштение.

Мицкоски:Закон за јазици има за цел да атакува врз соживотот

Нова ТВ - 13.03.2018

Лидерот на опозициската партија ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека законот за јазиците се става на дневен ред токму на денот кога почна воениот конфликт во Тетово. – Имаме една генерална слика која е навистина спротивна на сето она што се ...

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања и опустошување на економијата

Макфакс - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано, не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што се создавало 27 години, па и на 45 претходно, па и векови наназад, рече лидерот ...

Мицкоски: До мај ќе биде комплетирано раководството во општинските комитети

Вечер - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Струмица ги почна теренските посети и средбите со жителите на македонските градови и села, кои претходно го најави и на „Фејсбук“. Во Струмица, Мицкоски оствари средба со младите од градот, а ...

Мицкоски: Повикувам на разум за да се избегне уште едно девијантно однесување во парламентот

Алфа - 13.03.2018

Како што најавив денес преку мојот Фејсбук обраќање денеска започнуваат теренските посети, мојата активност низ Република Македонија, посета на градовите и селата. Како што најавив денес преку мојот Фејсбук обраќање денеска започнуваат теренските ...

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

Макфакс - 13.03.2018

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата. „Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното ...

Мицкоски на кафе во Струмица

AKO - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со млади луѓе во Струмица,информира партијата. „На кафе со младите во Струмица. Денес имав можност да поразговарам со младите луѓе од Струмица.

Салонската политика не е одлика на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски на средба со струмичани

Република - 13.03.2018

Од денес, па во наредните неколку недели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски започнува интензивни теренски посети низ градовите и селата на средби со граѓани. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека салонската политика не е одлика на партијата и дека ...

Кабинетот на Претседателот Христијан Мицкоски добива нов шеф

Вечер - 12.03.2018

На вчерашната одржана седница на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ , досегашниот член на Извршниот комитет Златко Перински е назначен за шеф на кабинетот на Претседателот Христијан Мицкоски, со што беше констатиран престанокот на неговиот мандат во ...

Поранешниот директор на СЦ „Борис Трајковски“ Перински стана шеф на кабинет на Мицкоски

+инфо - 12.03.2018

Поранешниот директор на СЦ „Борис Трајковски“, Златко Перински, е назначен за шеф на кабинетот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Оваа одлука е донесена вчеравечер на седницата на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: За законот за јазици не се земаат предвид аргументите

Нова ТВ - 12.03.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека постои политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици и изразува жалење што за вакво крупно прашање не се земаат предвид аргументите и фактите, туку, како ...

СДСМ: Мицкоски како Груевски, работи против интересите на граѓаните

+инфо - 12.03.2018

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, делува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси.

Мицкоски: Законот за јазици ќе влијае врз соживотот на граѓаните

Канал5 - 14.03.2018

Токму денот кога отпочна воениот конфлит во Тетово, а тоа е утрешниот ден на парламентарна седница се става на дневен ред овој противуставен неприменлив закон за употреба на јазиците. Апелиравме од Струмица за разум, да имаме чувство бидејќи во оваа ...

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања и опустошување на економијата

Вечер - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано, не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што се создавало 27 години, па и на 45 претходно, па и векови наназад, рече лидерот ...

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

Вечер - 13.03.2018

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата. „Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното ...

Мицкоски: Невработеноста и безперспективноста главниот проблем на младите, тие заслужуваат подобро

Поглед - 13.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со млади луѓе во Струмица. „На кафе со младите во Струмица. Денес имав можност да поразговарам со младите луѓе од Струмица. Подеднакво и тие ја споделуваат грижата за случувањата во ...

Мицкоски ќе оди меѓу народот за да ги слушне проблемите

Фактор - 13.03.2018

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ќе тргне во како што велат од опозициската партија турнеја низ Македонија за да биде меѓу народот и да ги сослуша нивните проблеми и барања од политиката.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ гарантира стабилно мнозинство само да се отфрли неуставниот закон за јазици

Press24 - 12.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во новото видео обраќање вели дека очигледно е и видливо постоењето на политичка концесија на премиерот Заев во поглед на прашањето на законот за јазици.

СДСМ: Мицкоски по стапките на Груевски, Законот за јазиците е согласно со уставот

Макфакс - 12.03.2018

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски да дејствува против интересите на граѓаните, против концептот едно општество и европските вредности со што нанесува штета на државните интереси, реагира Социјалдемократскиот сојуз по ...

Мицкоски: Денот кога почна воениот конфликт во Тетово се гласа Законот за јазиците - ќе влијае на соживотот на ...

Press24 - 14.03.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение ррагираше за Законот за јазиците, кој ќе се најде пред пратениците. Тој од вчера тргна на терен, за како што велида ги чуе маките и проблемите на граѓаните.

Мицкоски: Имаме премиер кој нема чувство за нација и се што поврзано со нашиот народ и држава

Press24 - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано, не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што се создавало 27 години, па и на 45 претходно, па и векови наназад, рече лидерот ...

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

Точка - 13.03.2018

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата. „Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11-годишното ...