TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тројца навивачи повредени во пукотници по мечот меѓу Бостон и Милвоки (Видео)

СуперСпорт - 14.05.2022

Голем инцидент се случи по мечот меѓу Бостон селтикс и Милвоки бакс во полуфиналето на Истокот, при што повредени се три лица. Бостон славеше во шестиот меч и така се избори за „мајсторка“, но резултатот падна во сенка поради пукотниците пред салата.

Апокалиптична сцена: 11.000 навивачи не знаат каде да бегаат (Видео)

Спортманија - 14.05.2022

Милвоки бакс загуби на свој терен од Бостон селтикс иако домашните фанови беа подготвени да го прослават пласманот во конференциското финале. По триумфот на Бостон ќе следи мајсторка, односно решавачки седми дуел и тоа на теренот на Селтикс.

Голден стејт се пласира во финалето на западот, Бостон и Милвоки ќе играат мајсторка (ВИДЕО)

МКД - 14.05.2022

Голден стејт со 110-96 го победи Мемфис и ја доби серијата со 4-2, Бостон славеше гостинска победа кај Милвоки со 108-95, израмни на 3-3 и на свој терен ќе ја игра мајсторката против актуелниот шампион.

Голден Стејт ќе игра конференциско финале, Бостон го доби Милвоки за мајсторка! 🎥

Спортски - 14.05.2022

Голден Стејт Вориорс ќе игра во конференциското финале на западната конференција во НБА лигата откако вчера славеше против Мемфис со 110:96 и на тој начин ги постави конечните 4:2 во оваа серија.

Тројца ранети во пукотница по мечот помеѓу Милвоки и Бостон!

Sport 1 - 14.05.2022

Три лица се ранети по пукотница со огнено оружје, која се случила во населната Дир во Милвоки и тоа по натпреварот од НБА-лигата помеѓу Милвоки Бакс и Бостон селтикс, соопштија локалните власти.

ВИДЕО: Голден стејт во финалето на Западната конференција

Слободен Печат - 14.05.2022

Кошаркарите на Голден стејт славеа над Мемфис со 110:96 и се пласираа во финалето од НБА плеј-офот на Западната конференција. Вориорси така дојдоа до 4:2 во серијата и во финалето на Западот ќе играат со победникот од дуелот Феникс – Далас (3:3).

Три лица се повредени по натпреварот на Милвоки Бакс

Локално - 14.05.2022

Три лица се ранети од огнено оружје во округот Дир во градот Милвоки, по натпреварот на американскиот кошаркарски тим Милвоки Бакс, соопштија локалните власти. Противпожарната служба на Милвоки соопшти дека возилата на јавниот сервис префрлиле две ...

ВИДЕО: Татум со 46 поени обезбеди „мајсторка“ за Бостон, Голден Стејт го елиминира Мемфис

Gol.mk - 14.05.2022

Џејсон Татум експлодира на гостинскиот натпревар кај Милвоки Бакс и го спаси Бостон Селтикс од елиминација во плеј-офот (95-108). Актуелниот шампион не успеа да ја заврши работата на свој терен, па сега ќе мора да игра седми натпревар на гости.

(ВИДЕО) Ни Адетокумбо не му помогна на шампионот – Бостон се избори за „мајсторка“

Спортклуб - 14.05.2022

Најтрофејниот НБА тим Бостон Селтикс го победи Милвоки како гостин со и изнуди седми натпревар во полуфиналната серија од Источната конференција. Селтикс речиси постојано го контролираше натпреварот, со исклучок на еден дел во последната четвртина ...

Чудесниот Тејтум го шокира првакот, „воините“ лесно до финале на Западот (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.05.2022

Кошаркарите на Бостон селтикс се изборија за „мајсторка“ во полуфиналната плејоф-серија од Источната конференција во НБА, откако ноќеска, предводени од фантастичниот Џејсон Тејтум, како гости го изненадија актуелниот шампион Милвоки бакс (108-95).

Голден Стејт во финалето на „западот“, фантастичниот Тејтум не дозволи елиминација на Бостон

Екипа - 14.05.2022

Голден Стејт е првиот финалист во Западната конференција од плејофот во НБА-лигата откако „воините“ славеа над Мемфис со 110-96, за конечни 4-2 во победи во оваа полуфинална серија. „Гризлите“ повторно беа без својот главен играч, Џа Морант, кој ...

Голден Стејт во финалето на Западната конференција, Тејтум обезбеди „мајсторка“ за Бостон

TopSport - 14.05.2022

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс го совладаа Мемфис Гризлис со 110:96 и стигнаа до 4:2 во серијата пласирајќи се во финалето на Западната конференција, каде ќе играат со победникот од серијата Феникс – Далас, каде што треба да се одигра седмиот ...

Голден Стејт финалист на Западот, Бостон избори мајсторка против Милвоки

Кајгана - 14.05.2022

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс се пласираа во финалето на НБА плеј-офот на Западната конференција по четвртата победа во серија против Мемфис Гризлис. Голден Стејт во шестиот натпревар ја заврши работата во полуфиналето на Западната ...

Голден Стејт во конференциското финале, Бостон избори седми натпревар

MakPress - 14.05.2022

Кошаркарите на Голден Стејт се пласираа во финалето на Западната конференција во разигрувањето за титулата во НБА лигата, откако синоќа пред своите гледачи го совладаа Мемфис со 110-96, додека Бостон се избори за седми натпревар со триумф на ...

Бостон го шокираше првакот и ќе се игра мајсторка, додека на Западот е познат првиот финалист (Видео)

Спортманија - 14.05.2022

Во полуфиналето на источната конференција ќе има кулминација во пресметките меѓу Бостон и Милвоки, откако Селтикси успеаа да израмнат на 3:3 во победи. Бостон направи херојски потег и победи на теренот на Милвоки со 108:95, во меч на кој актуелниот ...

Вориорси одат во конференциското финале, Бостон се избори за седми натпревар (ВИДЕО)

SportMedia - 14.05.2022

Екипата на Голде Стејт Вориорс ќе игра во конференциското финале на западната конференција до НБА лигата откако синоќа славеше над тимот на Мемфис Гризлис со 110:96, и на тој начин ги постави конечните 4:2 во оваа серија.

Голден Стејт во финалето на Западната конференција, Тејтум обезбеди „мајсторка“ за Бостон

Макфакс - 14.05.2022

Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс го совладаа Мемфис Гризлис со 110:96 и стигнаа до 4:2 во серијата пласирајќи се во финалето на Западната конференција, каде ќе играат со победникот од серијата Феникс – Далас, каде што треба да се одигра седмиот ...

САД: Тројца повредени по натпреварот со Милвоки Бакс

Макфакс - 14.05.2022

Три лица се ранети од огнено оружје во округот Дир во градот Милвоки, по натпреварот на американскиот кошаркарски тим Милвоки Бакс, соопштија локалните власти. Противпожарната служба на Милвоки соопшти дека возилата на јавниот сервис префрлиле две ...

(ВИДЕО) Голден стејт славеше над Мемфис за финале на Западната конференција

Нетпрес - 14.05.2022

Кошаркарите на Голден стејт славеа над Мемфис со 110:96 и се пласираа во финалето од НБА плеј-офот на Западната конференција. Вориорси така дојдоа до 4:2 во серијата и во финалето на Западот ќе играат со победникот од дуелот Феникс – Далас (3:3).

Голден Стејт во конференциското финале, Бостон избори седми натпревар

Курир - 14.05.2022

Кошаркарите на Голден Стејт се пласираа во финалето на Западната конференција во разигрувањето за титулата во НБА лигата, откако синоќа пред своите гледачи го совладаа Мемфис со 110-96, додека Бостон се избори за седми натпревар со триумф на ...

Голден Стејт во конференциското финале, Бостон избори седми натпревар

Опсервер - 14.05.2022

– Кошаркарите на Голден Стејт се пласираа во финалето на Западната конференција во разигрувањето за титулата во НБА лигата, откако синоќа пред своите гледачи го совладаа Мемфис со 110-96, додека Бостон се избори за седми натпревар со триумф на ...