TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОВИЕ 3 НАВИКИ ЈА УНИШТУВААТ ВАШАТА КОСА! Особено во зима

Попара - 25.01.2023

Доколку не ја сушите косата целосно, не користите производи за нега и ја миете со жешка вода, најверојатно имате проблем со суви врвови. Доколку сакате да ја зачувате косата во студените денови, можете да започнете со наједноставните трикови.

Решение за седи влакна: Со овој рецепт може да ја вратите природната боја на коса

Lady - 24.01.2023

Седите влакна не се нешто што укажува на старост. Голем број млади луѓе страдаат од прерано стареење и им е прилично непријатно поради тоа. Најбрз и најлесен начин за да се решите од овој проблем е да ја бојадисате косата, но штетните хемикалии може ...

Бидете урбани и модерни: Топ фризури погодни за зима

Хаштаг - 24.01.2023

Како да ја шишаме косата? Косата се третира различно во текот на сите годишни времиња. Во зима, има потреба од повеќе негување и грижа. Зимските фризури ѝ помагаат на косата да се опушти од летните предизвици и да заздрави.

Хејли Бибер со нов имиџ: Фризура поради која сите девојки ќе ја скратат косата (ФОТО)

Хаштаг - 23.01.2023

Нејзината боб фризура е одлична, а додека манекенката поставува трендови, веруваме дека многу девојки ќе ја копираат Хејли Бибер ја скрати косата. Имено на Инстаграм, манекенката сподели неколку фотографии со новата боб фризура.

Можеме ли да ја бојадисаме косата за време на бременоста?

ТВ21 - 23.01.2023

Многу трудници се прашуваат дали е безбедно да ја бојадисаат косата за време на бременоста. Според Националната здравствена служба на ОК, повеќето истражувања, иако ограничени, покажуваат дека тоа е безбедно.

БОХО ФРИЗУРА ЗА СИТЕ ПРИЛИКИ! Се што ви треба се неколку мали гумени ластичиња! (ВИДЕО)

Попара - 23.01.2023

Доколку ви треба брза фризура за секоја пригода, сплетената коса е вашиот вистински избор. Без разлика дали имате важна прослава, средба со вашата посилна половина или деловен ручек, важно е фризурата да одговара на настанот.

Бохо фризура за сите прилики: Сѐ што ви треба е неколку мали гумени ластичиња (ВИДЕО)

Женски магазин - 24.01.2023

Доколку ви треба брза фризура за секоја пригода, плетената коса е вашиот вистински избор. Без разлика дали имате важна прослава, средба со партнерот или деловен ручек, важно е вашата фризура да одговара на настанот.