TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АКТУЕЛНО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Најавениот влажен бран ќе донесе воден талог од над 30 литри, а на планините снег и над ...

24Инфо - 03.03.2024

Метео анализа на Славчо Поповски: Големиот влажен бран кој ќе ја зафати територијата на Македонија утре попладне и навечер, како и во вторник и истиот е поврзан со длабокиот циклонски систем кој е со центар над Џеновскиот залив, на повеќе места кај ...

Метео аларм за Македонија: Доаѓаат обилни врнежи, снег и пад на температурите

4NEWS

РАНО МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Во понеделник навечер и во вторник влажен и студен бран ќе ја зафати Македонија

Вечер Прес

Нов влажен, но овој пат и значително ПОСТУДЕН бран ќе ја зафати Македонија: Ќе донесе обилни врнежи од дожд, снег и ЗНАЧИТЕЛНА снежна покривка!

24Инфо

Студ, снег, дожд, пад на температурите – Синоптичарите објавија четиридневна прогноза – што нѐ очекува со времето од понеделник

Centar

Студ, снег, дожд, пад на температурите – Синоптичарите објавија какво време нѐ очекува од понеделник

Либертас

Во наредните денови студ, снег, дожд, пад на температурите

Бриф

Вести плус МКД Zoom +инфо Либертас Денешен Независен