TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сане треба да биде дел од новата ера на Баерн Минхен

24Фудбал - 31.05.2020

Почесниот претседател на Баерн Минхен, Ули Хенес вели дека Лирој Сане треба да биде дел од новата ера на клубот. Баерн Минхен долго време се поврзува со играчот на Манчестер јунајтед, Лирој Сане, се чини дека конечно ова лето треба да дојдат до ...

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен Печат - 30.05.2020

Поранешниот претседател на Баерн Минхен, Ули Хенес, верува во младите фудбалери на германскиот шампион. Хенес истакна дека Баерн е на вистински пат да направи неверојатно добра генерација која многу брзо ќе се дојде до трофејот во Лигата на ...

Баерн го продава дефанзивецот само една година откако го купи за 80 милиони евра!?

SportMedia - 30.05.2020

Веројатно авантурата на Лукас Хернандез во Баерн Минхен ќе трае кратко, односно само една сезона. „Баварците“ планираат да го продадат Французинот, кој пристигна од Атлетико Мадрид за сума од 80 милиони евра.

Се подготвува размената на летото, Пеп добива идеално засилување од Баерн

Слободен Печат - 30.05.2020

Германскиот тим е подготвен на голема жртва за да дојде до Лерој Сане. Германскиот репрезентативец Лерој Сане не ја крие својата желба да го напушти Манчестер сити и да се пресели во Баерн Минхен.

Гвардиола го менува Сане за промашената инвестиција на Баерн

Gol.mk - 30.05.2020

Лерој Сане влегува во последната година од договорот со Манчестер Сити, но не сака да го исполни до крај и бара да си замине. Премиерлигашот нема да има избор и ќе мора да се ослободи од него, а ќе се обиде и да извлече максимум во преговорите со ...

Баерн Минхен и Манчестер Сити преговараат за трампа на играчи

Дриблинг - 30.05.2020

Според медиумите од Англија, Баерн Минхен го понудил Французинот Лукас Хернандез на Сити во размена за Германецот Лирој Сане. Засега нема детали дали размената на играчи е остварлива, но преговорите се во тек.