TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Празен гол од три метри и удар во облаци на Солет од Салцбург!

Gol.mk - 15.09.2021

Стартот на Лигата на шампионите донесе многу голови, по некое изненадување и едно големо промашување. Севиља и Салцбург ремизираа во луд натпреват во Андалузија, со дури четири казнени удари, од кои само еден заврши во мрежата. Во 57.

Севиља и Салцбург одиграа 1:1, а им досудија четири пенали

Оff.net - 14.09.2021

Додека Јанг Бојс во првото коло од ЛШ се бореше за пресврт против Манчестер Јунајтед, во Шпанија се случија четири пенали и тоа замислете сите во првиот дел. Салцбург поведе, па промаши два по ред, а Ракитиќ израмни исто така од белата ...

Веќе го имаме промашувањето на сезоната во ЛШ🎥

Спортски - 14.09.2021

Севиља и Салцбург одиграа исклучително возбудлив натпревар, кој на крајот заврши без победник (1:1). Во првото полувреме беа досудени дури четири пенали на двете страни, но сепак мечот го одбележа големото промашување на играчот на Салцбург.

ЛШ: Неверојатен меч во Севиља, дури четири пенали за едно полувреме

Слободен Печат - 14.09.2021

Едно неверојатно прво полувреме на натпревар од Лигата на шампионите кој ќе влезе во историјаѕа на европскиот фудбал. Дури четири пенали беа досудени на мечот во Шпанија помеѓу екипите на Севиља и Салцбург.

Што се случува во Андалузија: Четири пенали за едно полувреме, само два гола (ВИДЕО)

Gol.mk - 14.09.2021

Севиља и Салцбург играат интересен натпревар на кој беа досудени дури четири пенали во првиот дел. Гостите обезбедија два удари од белата точка во низа. Првиот го промаши Адејеми, а потоа успешен реализатор за водство беше Сушиќ.

Полудо од ова не можеше: Четири пенали за едно полувреме на мечот Севилја – Салцбург

Екипа - 14.09.2021

Севилја и Салцбург играат лудо прво полувреме на стартот од Лигата на Шампионите, во кое главниот судија за 45 минути досуди дури четири пенали, три од нив за гостите од Австрија. Првиот удар од белата точка беше досуден со помош на ВАР во 13.

Какво лудо полувреме во Севилја: Судијата Кулбаков досуди дури четири пенали

Дерби - 14.09.2021

Новата сезона во Лигата на шампионите започна со два натпревари, а едниот од нив е меѓу Севилја и РБ Салцбург каде бевме бевме сведови на навистина лудо полувреме. Имено судијата Алексеј Кулбаков од Белорусија дури четири пати покажа на белата точка ...

Четири пенали за 45 минути во Севилја, но Салцбург промаши два од нив! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.09.2021

Салцбург доби дури три пенали против Севилја во првото полувреме, но искористи само еден од нив преку Лука Сучиќ, додека другите два удари не беа доволно прецизни. Најпрво Адејеми доби пенал во 13.

Четири досудени пенали , и поделба на бодовите на „Рамон Санчез Писхуан“

Дриблинг - 14.09.2021

Фудбалерите на Севилја и Салцбург одиграа нерешено 1-1 во првото коло од групата Г од Лигата на шампионите на УЕФА на стадионот „Рамон Санчез Пизхуан“. Домаќинот се закани во втората минута од натпреварот.

Севиља и Салцбург ремизираа во натпревар кој не се памети во Лигата на шампионите

Sport M - 14.09.2021

Натпреварот на стадионот „Рамон Санчез Писхуан“ ни донесе сцени кои не се паметат во богатата историја на Лигата на шампионите. Кој не го гледаше овој натпревар и го виде конечниот резултат 1:1, би помислил: „Во ред, се е нормално“, но текот на овој ...

Германскиот талент постави рекорд за изнудени пенали на еден меч во ЛШ

Спортманија - 14.09.2021

Адејеми за само 45 минути трипати изнуди најстрога казна за својот тим, а рекордот за една сезона во ЛШ го држи Робен со четири изнудени пенали Карим Адејеми стана првиот фудбалер во историјата на Лигата на шампионите кој изнудил дури три пенали во ...

Јунајтед десеткуван ќе мора да издржи во вториот дел, во Севилја се делат пенали како колачи (видео)

Спортманија - 14.09.2021

Доста возбудувања во првите два натпревари на стартот од новата сезона во Лигата на шампионите Погодокот на Кристијано Роналдо по фантастичната асистенција на Бруно Фернандес во 13-тата минута засега ги задоволува апетитите на Манчестер јунајтед со ...

Историско шоу на почетокот на Лигата на шампионите: Досудени четири пенали за едно полувреме во Севиља!

Дриблинг - 14.09.2021

Неверојатна ситуација се случи на почетокот на сезонското издание на Лигата на шампионите – Севилја успеа само да направи три пенали во првото полувреме и да заработи еден, но Салцбург не ги казни Шпанците соодветно за тоа, бидејќи резултатот е 1:1! ...

Тотална лудница во Севилја: Досудени четири пенали во прво полувреме!

Спортклуб - 14.09.2021

Неверојатен натпревар се игра вечерва и во Севилја, каде по првиот дел, бевме сведоци на верувале или не, четири пенали. На полувреме резултатот помеѓу Севилја и Салзбург е 1:1, а симболика на случувањата во првиот дел од оваа средба се пеналите.

Лудница во Севиља, за 40 минути беа досудени 4 пенали! (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.09.2021

Необично прво полувреме на мечот помеѓу Севиља и РБ Салцбург во Лигата на шампионите, судијата досуди дури четири пенали, еден за домаќините и три за гостите. Севиља и РБ Салцбург имаа 40 минути за кои долго ќе се зборува вечерва, судијата дури 4 ...

Какво лудо полувреме во Севиља: Судијата Кулбаков досуди дури четири пенали

Курир - 14.09.2021

Новата сезона во Лигата на шампионите започна со два натпревари, а едниот од нив е меѓу Севиља и РБ Салцбург каде бевме бевме сведови на навистина лудо полувреме. Имено судијата Алексеј Кулбаков од Белорусија дури четири пати покажа на белата точка ...