TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силниот ветер откорна неколку дрвја во општина Центар (ФОТО)

Слободен Печат - 14.08.2019

Силниот ветер предизвикал паѓање на неколку дрва во општина Центар, информираше градоначалникот Саша Богдановиќ на социјалните мрежи. Денеска во попладневните часови, како што беше најавено и од порано, Скопје го зафати кратко невреме проследено со ...

ГАЛЕРИЈА: Паднати дрвја во Скопје од силниот ветер

Либертас - 14.08.2019

Од силниот втер кој дуваше попладнево во Скопје паднати се дрвја на повеќе локации. „По краткиот, но силен ветер паднати се дрва на неколку локации во Центар. Екипите се на терен. Пријавете и вие ако забележите паднато дрво на 195, а во случај на ...

Ветерот откорна дрво во Автокоманда

Фокус - 14.08.2019

Силниот ветер што попладнево ја зафати Македонија откорна дрво од дворот на градинка во Автокоманда. За среќа нема поврдени, а не се оштетени ни автомобилите кои бие паркирани во близина. ФОТО: Нова ...

(ФОТО) Силно невреме го зафати Скопје, се сруши дрво – надлежните веднаш реагираа

Centar - 14.08.2019

– По пријава од невремето што попладнево го зафати Скопје, и паднатото дрво до детската градинка во Автокоманда, екипите на ЈКП ,,Гази Баба,, го остранија истото, улицата е проодна за пешаците и сообраќајот, напиша Градоначалникот на Општина Гази ...

Силниот ветер откорна дрво во Автокоманда

Н.Македонија - 14.08.2019

Силниот ветер, проследен со дожд, кој попладнево зафати некои делови од Скопје, откорна дрво од дворот на градинка во Автокоманда. Од УХМР покрај засилената облачност и повремените поројни дождови, за денес се најавени и грмежи, засилен ветер и ...

(ФОТО+ВИДЕО) Невреме во Скопје, ветерот искрши дрвја

Фактор - 14.08.2019

Невреме има попладнево во Скопје, а ветерот искрши дрвја. Како што беше најавено во северните делови на земјата се појави невреме. Во главниот град дуваше силен ветер. Од утре се очекува пад на температурите.

(Фотогалерија) Паднати дрвја низ Скопје, невремето направи проблеми – надлежните веднаш реагираа

Centar - 14.08.2019

Невремето од попладнево проследено со силен ветер направи проблеми во Скопје, иако беше кратко. Засега градоначалниците на Општина Центар и Општина Гази Баба информираа за откорнати дрвја и паднати врз сообраќајниците и пешачките патеки.

ФОТО: Силно невреме во Скопје - Се сруши огромно дрво

Press24 - 14.08.2019

Силно невреме попладнево го зафати Скопје по пеколниот портокалов бран. Од невремето се сруши дрво до детската градинка во Автокоманда. – По пријава од невремето што попладнево го зафати Скопје, и паднатото дрво до детската градинка во Автокоманда, ...

Силниот ветер во Скопје одува и неколку дрвја, во Автокоманда дрво падна блиску до градинка

+инфо - 14.08.2019

Силниот северен ветер кој дуваше попладнево во Скопје предизвика паѓање на дрвја на неколку места – во Автокоманда дрво падна до детска градинка, а и во општината Центар, како и во други делови од градот, имаше слични проблеми од невремето.

ФОТО: Силно невреме во Скопје- Се сруши огромно дрво

Курир - 14.08.2019

Силно невреме попладнево го зафати Скопје по пеколниот портокалов бран. Од невремето се сруши дрво до детската градинка во Автокоманда. – По пријава од невремето што попладнево го зафати Скопје, и паднатото дрво до детската градинка во Автокоманда, ...