TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убави вести од Бакингемската палата: Се породи принцезата, на свет донесе девојче

Курир - 20.09.2021

Внуката на британската кралица Елизабета, принцезата Беатрис се породи и роди девојче, објави денеска Бакингемската палата. – Сите членови на кралското семејство се информирани и воодушевени од веста.

Принова во Бекингемската палата: Принцезата Беатрис доби ќерка

Вечер Прес - 20.09.2021

Британската принцеза Беатри со сопругот Едоардо го добија првото дете, објави магазинот Hello. Веста за медиумите потврдена е и од Бекингемската палата. „Нејзиното кралско височество принцезата Беатрис и господин Едоардо Мапели Моци во саботата на ...

Убави вести од Бакингемската палата – се породи принцезата, на свет донесе девојче

Нетпрес - 20.09.2021

Внуката на британската кралица Елизабета, принцезата Беатрис се породи и роди девојче, објави денеска Бакингемската палата. – Сите членови на кралското семејство се информирани и воодушевени од веста.

КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ДОБИ 12-ТО ПРАВНУЧЕ Се породи принцезата Беатрис

+инфо - 20.09.2021

Внуката на британската кралица Елизабета Втора, принцезата Беатрис се породи и роди девојче, објави денеска Бакингемската палата. „Сите членови на кралското семејство се информирани и воодушевени од веста.

Кралицата Елизабета го доби својот 12 -ти правнук

Локално - 20.09.2021

Внуката на британската кралица Елизабета, принцезата Беатрис, роди девојче во саботата, објави Бакингемската палата. Нејзиното кралско височество принцезата Беатрис и г-дин Едуардо Мапели со задоволство објавуваат дека нивната ќерка се роди безбедно ...

Принцезата Беатрис доби ќерка: Принова во Бекингемската палата

Бриф - 20.09.2021

Внуката на британската кралица Елизабета, принцезата Беатрис, роди девојче во саботата, објави Бакингемската палата. Нејзиното кралско височество принцезата Беатрис и г-дин Едуардо Мапели со задоволство објавуваат дека нивната ќерка се роди безбедно ...