TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Повеќето од жртвите на бомбашкиот напад во Кабул се девојчиња

А1 On - 30.09.2022

Повеќето од жртвите на самоубиствениот бомбашки напад во Кабул се девојчиња, пренесоа западните агенции, повикувајќи се на изјави на очевидци. Во нападот на бомбаш самоубиец во образовен центар во шиитската област Дашт-и-Барча, денеска загинаа ...

19 лица загинаа во едукативен центар во Кабул по самоубиствен бомбашки напад

Радио МОФ - 30.09.2022

19 лица се мртви по самоубиствен бомбашки напад на едукативен центар во главниот град на Авганистан, Кабул, пренесе Би-Би-Си . Според локалната полиција, од експлозијата, која се случила во западниот дел на градот, има и десетици повредени луѓе.

Кабул: Во самоубиствен напад загинаа најмалку 19 лица

360 степени - 30.09.2022

Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот Во самоубиствен напад во главниот град на Авганистан, Кабул, загинаа најмалку 19 лица, а голем број на лица се повредени, соопшти авганистанската полиција.

ВИДЕО: Ескплозија во образовен центар во Кабул, најмалку 19 мртви

А1 On - 30.09.2022

Полицијата во Кабул соопшти дека во експлозија во образовен центар во главниот град на Авганистан загинале најмалку 19 лица, а многу други се повредени. Експлозијата се случи во образовниот центар Каај во областа Даште Барчи на запад од градот.

19 лица загинаа во експлозија во едукативен центар во Кабул

Макфакс - 30.09.2022

Полицијата во Кабул соопшти дека во експлозија во образовен центар во главниот град на Авганистан загинале најмалку 19 лица, а има и повредени. Експлозијата се случила во образовниот центар Кај во областа Даште Барчи на запад од градот.

Експлозија во Кабул, најмалку 19 жртви

Курир - 30.09.2022

Најмалку 19 лица загинаа, а десетици се ранети во самоубиствен напад врз едукативен центар во авганистанската престолнина Кабул, соопшти полицијата. Се уште никој не ја презеде одговорноста за нападот, но многу од жителите на областа каде што се ...

Експлозија во Кабул: Најмалку 19 мртви студенти во детонација во образовен центар

Фактор - 30.09.2022

Полицијата во Кабул соопшти дека најмалку 19 лица загинале, а неколку други се повредени во експлозија во едукативен центар во главниот град на Авганистан. Експлозијата се случи во образовниот центар Каај во областа Даште Барчи на запад од градот.

Најмалку 19 лица загинаа во експлозија во студентски центар во Кабул

Локално - 30.09.2022

Најмалку 19 лица загинаа, а многумина се ранети во експлозија во студентски образовен центар во главниот град на Авганистан, соопшти полицијата. Експлозијата се случи во образовниот центар Каај во областа Дашт-е-Барчи во западниот дел на градот.

Експлозија во Кабул, најмалку 19 жртви

Опсервер - 30.09.2022

„Нападот врз цивилни цели ја докажува непријателската нечовечка суровост и недостиг на морални стандарди“, изјави портпаролот на полицијата. Тој додаде дека безбедносните сили пристигнале во областа и дека истрагата е во ...

19 лица загинаа во експлозија во едукативен центар во Кабул

MTM - 30.09.2022

Полицијата во Кабул соопшти дека во експлозија во образовен центар во главниот град на Авганистан загинале најмалку 19 лица, а има и повредени. Експлозијата се случила во образовниот центар Кај во областа Даште Барчи на запад од градот.

Експлозија во Кабул, најмалку 19 жртви

24Инфо - 30.09.2022

Најмалку 19 лица загинаа, а десетици се ранети во самоубиствен напад врз едукативен це тар во авганистанската престолнина Кабул, соопшти полицијата. Се уште никој не ја презеде одговорноста за нападот, но многу од жителите на областа каде што се ...

Експлозија во едукативен центар во Кабул, најмалку 19 жртви

Фокус - 30.09.2022

Најмалку 19 лица загинаа, а десетици се ранети во самоубиствен напад врз едукативен центар во авганистанската престолнина Кабул, соопшти полицијата. Се уште никој не ја презеде одговорноста за нападот, но многу од жителите на областа каде што се ...

Експлозија во образовен центар во Кабул, загинаа најмалку 19 лица

Скопје1 - 30.09.2022

Полицијата во Кабул соопшти дека во експлозија во образовен центар во главниот град на Авганистан загинале најмалку 19 лица, а многу други се повредени. Експлозијата се случи во образовниот центар Каај во областа Даште Барчи на запад од градот.

Експлозија во Кабул, најмалку 19 жртви

Нетпрес - 30.09.2022

Најмалку 19 лица загинаа, а десетици се ранети во самоубиствен напад врз едукативен центар во авганистанската престолнина Кабул, соопшти полицијата. Се уште никој не ја презеде одговорноста за нападот, но многу од жителите на областа каде што се ...

19 лица загинаа во експлозија во едукативен центар во Кабул

Точка - 30.09.2022

Полицијата во Кабул соопшти дека во експлозија во образовен центар во главниот град на Авганистан загинале најмалку 19 лица, а има и повредени. Експлозијата се случила во образовниот центар Кај во областа Даште Барчи на запад од градот.

Експлозија во Кабул, најмалку 19 жртви

Либертас - 30.09.2022

Најмалку 19 лица загинаа, а десетици се ранети во самоубиствен напад врз едукативен центар во авганистанската престолнина Кабул, соопшти полицијата. Се уште никој не ја презеде одговорноста за нападот, но многу од жителите на областа каде што се ...

САМОУБИСТВЕН НАПАД во образовен центар во Кабул: Најмалку 19 лица загинаа, а десетици се ранети

Вечер Прес - 30.09.2022

Најмалку 19 лица загинаа, а десетици се ранети во самоубиствен напад врз едукативен центар во авганистанската престолнина Кабул, соопшти полицијата. Се уште никој не ја презеде одговорноста за нападот, но многу од жителите на областа каде што се ...

Експлозија во Кабул, најмалку 19 жртви

Канал5 - 30.09.2022

Најмалку 19 лица загинаа, а десетици се ранети во самоубиствен напад врз едукативен центар во авганистанската престолнина Кабул, соопшти полицијата. Се уште никој не ја презеде одговорноста за нападот, но многу од жителите на областа каде што се ...

Бројката на загинати во нападот во Кабул се искачи на 23

Нова ТВ - 30.09.2022

Најмалку 19 лица загинаа, а десетици се ранети во самоубиствен напад врз едукативен центар во авганистанската престолнина Кабул, соопшти полицијата. Се уште никој не ја презеде одговорноста за нападот, но многу од жителите на областа каде што се ...

Кабул: Во самоубиствен напад загинаа најмалку 19 лица

Алсат-М - 30.09.2022

Во самоубиствен напад во главниот град на Авганистан, Кабул, загинаа најмалку 19 лица, а голем број лица се повредени, соопшти авганистанската полиција. Нападот се случил во близина на едукативен центар во западниот дел на Кабул, а во тој момент, ...

Кабул: Во самоубиствен напад загинаа најмалку 19 лица

Zoom - 30.09.2022

Во самоубиствен напад во главниот град на Авганистан, Кабул, загинаа најмалку 19 лица, а голем број лица се повредени, соопшти авганистанската полиција. Нападот се случил во близина на едукативен центар во западниот дел на Кабул, а во тој момент, ...

Повеќето од жртвите на бомбашкиот напад во Кабул се девојчиња

24Инфо - 30.09.2022

Повеќето од жртвите на самоубиствениот бомбашки напад во Кабул се девојчиња, пренесоа западните агенции, повикувајќи се на изјави на очевидци. Во нападот на бомбаш самоубиец во образовен центар во шиитската област Дашт-и-Барча, денеска загинаа ...

Повеќето од жртвите на бомбашкиот напад во Кабул се девојчиња

Опсервер - 30.09.2022

Повеќето од жртвите на самоубиствениот бомбашки напад во Кабул се девојчиња, пренесоа западните агенции, повикувајќи се на изјави на очевидци. Во нападот на бомбаш самоубиец во образовен центар во шиитската област Дашт-и-Барча, денеска загинаа ...

Повеќето од жртвите на бомбашкиот напад во Кабул се девојчиња

Курир - 30.09.2022

Повеќето од жртвите на самоубиствениот бомбашки напад во Кабул се девојчиња, пренесоа западните агенции, повикувајќи се на изјави на очевидци. Во нападот на бомбаш самоубиец во образовен центар во шиитската област Дашт-и-Барча, денеска загинаа ...

Повеќето од жртвите на бомбашкиот напад во Кабул се девојчиња

Сител - 30.09.2022

Повеќето од жртвите на самоубиствениот бомбашки напад во Кабул се девојчиња, пренесоа западните агенции, повикувајќи се на изјави на очевидци. Во нападот на бомбаш самоубиец во образовен центар во шиитската област Дашт-и-Барча, денеска загинаа ...

Над 19 загинати во експлозија во едукативен центар во Кабул, студенти полагале испит

МКД - 30.09.2022

Полицијата во Кабул соопшти дека во експлозија во образовен центар во главниот град на Авганистан загинале најмалку 19 лица, а многу други се повредени. Експлозијата се случи во образовниот центар Каај во областа Даште Барчи на западот на градот.

Повеќето од жртвите на бомбашкиот напад во Кабул се девојчиња

Либертас - 30.09.2022

Повеќето од жртвите на самоубиствениот бомбашки напад во Кабул се девојчиња, пренесоа западните агенции, повикувајќи се на изјави на очевидци. Во нападот на бомбаш самоубиец во образовен центар во шиитската област Дашт-и-Барча, денеска загинаа ...

Повеќето од жртвите во бомбашкиот напад во Кабул се девојчиња

Нетпрес - 30.09.2022

Повеќето од жртвите на самоубиствениот бомбашки напад во Кабул се девојчиња, пренесоа западните агенции, повикувајќи се на изјави на очевидци. Во нападот на бомбаш самоубиец во образовен центар во шиитската област Дашт-и-Барча, денеска загинаа ...