TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува потрагата по Периш: Полицијата во теренска обиколка на Голем Воен остров

Вечер Прес - 26.01.2022

Министерството за внатрешни работи на Србија денеска соопшти дека продолжува интензивната потрага по државјанин на Хрватска, Матеј Периш, чие исчезнување беше пријавено на 31 декември. Припадници на Полициската бригада, Полициската канцеларија за ...

Неочекувано: Тајна во случајот со Матеј за која се молчеше

Мастило - 26.01.2022

Потрагата по исчезнатиот Матеј Периш (27) од Сплит трае безмалку еден месец, а сега испливаа нови информации за момчињата со кои дошол да слави во Белград. Дека оваа екипа има неколку тајни за кои се молчи, од ден на ден станува се’ појасно, а ...

(ВИДЕО) МУП се огласи за потрагата по Матеј Периш

Скопје1 - 26.01.2022

Припадниците на МВР ја продолжуваат интензивната потрага по хрватскиот државјанин Матеј Периш, чие исчезнување беше пријавено на 31 декември. Во последните 48 часа припадници на Полициската бригада, Полициската канцеларија за безбедност на реките и ...

ЈАС АПСОЛУТНО ГО ПОЗНАВАМ СВОЕТО ДЕТЕ И МУ ВЕРУВАМ: Сам сигурно не би скокнал во вода - Ненад Периш се прашува дали ...

Фактор - 26.01.2022

Повеќе од три недели трае потрагата по исчезнатиот Матеј Периш од Сплит, кој исчезна во Белград ноќта меѓу 30 и 31 декември. За секој родител нема поважна работа од тоа да ја дознае вистината, каква и да е таа, а таткото на Матеј и покрај се, сепак ...

Полицијата во потрага по Матеј веќе 48 часа го пребарува островот кај сливот на Сава и Дунав

24Инфо - 26.01.2022

Припадниците на МВР на Република Србија продолжуваат со интензивна потрага по Матеј Периш од Сплит, чие исчезнување било пријавено на 31 декември, соопшти денеска српското МВР. Така, во последните 48 часа, според соопштението, припадници на ...

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ПОТРАГАТА ЗА МАТЕЈ: Приватен детектив со нови тези што можело да се случи

Фактор - 26.01.2022

Матеј Периш (27) од Сплит исчезнал во Белград на 31 декември, а оттогаш 27 дена потрагата по него трае деноноќно. Во акцијата се вклучени и припадници на МВР, пожарникари, речни риболовци...

„Му се молиме на Бога ние да не го најдеме“: Вака изгледа ноќната потрага по Матеј на минусни температури

Press24 - 26.01.2022

Потрагата по исчезнатиот Матеј Периш од Сплит влезе во 26-ти ден, а екипата на Телевизија Курир се приклучила на доброволната противпожарна единица „Палилула“, која ја проверува реката Сава долж брегот.

Вистината за таткото на Матеј: Конечно си ја отвори душата

Мастило - 26.01.2022

Ненад Периш е голем верник Повеќе од три недели трае потрагата по 27-годишниот Матеј Периш, момчето од Сплит на кое му се губи секаква трага ноќта помеѓу 30 и 31 декември. И покрај се’, неговиот татко не губи надеж и како и за секој родител, така и ...

Периш скокнал во Сава поради облог? Познат детектив открива детали од разговорот со пријател на Матеј: Телото може да ...

Точка - 25.01.2022

Познатиот приватен детектив Браца Здравковиќ зборувал за исчезнувањето на Матеј Периш, објаснувајќи од лично искуство дека во вакви случаи може да се очекува неочекуваното. Ова не му е прв пат да се огласува околу исчезнатиот Матеј Периш, бидејќи ...

Продавачка во трафика кај Железничката станица во Белград го видела исчезнатиот Матеј Периш?

Вечер Прес - 25.01.2022

Младиот сплиќанец Матеј Периш (27) исчезна во ноќта меѓу 30 и 31 декември во Белград и полицијата веќе 26 дена трага по него. Истрагата освен во Белград е проширешна уште во три градови – Пожаревац, Смедерево и Панчево, а вклучен е и Интерпол.

Шокантно: Парапсихолог тврди дека Матеј Периш е жив!

Мастило - 25.01.2022

„Разочаран е поради работите кои се случија. Има голем страв од татка си, се плаши од полицијата“ Парапсихологот Роберт Кајслер тврди дека Матеј Периш е жив. Тој вели дека се наоѓа сокриен на непозната локација во околината на Белград.

„За мене е релевантно само она што го вели МВР“, вели таткото на Матеј

Скопје1 - 25.01.2022

За мене релевантна информација е само официјалната информација објавена од МВР на Србија. Полицијата се уште ги врши сите истражни дејствија, за жал нема нови позначајни сознанија – изјави денеска Ненад Периш, татко на исчезнатиот 27-годишен Матеј ...

НОВА МИСТЕРИЈА ВО СЛУЧАЈОТ СО ИСЧЕЗНАТИОТ МАТЕЈ: Некој ги прегледува објавите на профилот на Матеј на Инстаграм

Фактор - 25.01.2022

На Инстаграм страницата „Missing Matej Periš“ посветена на сплиќанецот по кој полицијата и граѓаните трагаат речиси еден месец, се појави нова неверојатна објава. На Јутјуб е објавено видео на кое се гледа како некој од Инстаграм профилот на Матеј ...

Нова мистерија: Некој ги прегледува објавите на профилот на исчезнатиот Матеј на Инстаграм

Слободен Печат - 25.01.2022

На Инстаграм страницата „Missing Matej Periš“ посветена на сплиќанецот по кој полицијата и граѓаните трагаат речиси еден месец, се појави нова неверојатна објава. На Јутјуб е објавено видео на кое се гледа како некој од Инстаграм профилот на Матеј ...

Периш скокнал во Сава поради облог?

24Инфо - 25.01.2022

Познатиот приватен детектив Браца Здравковиќ зборувал за исчезнувањето на Матеј Периш, објаснувајќи од лично искуство дека во вакви случаи може да се очекува неочекуваното. Ова не му е прв пат да се огласува околу исчезнатиот Матеј Периш, бидејќи ...

Периш скокнал во Сава поради облог? Познат детектив открива детали од разговорот со пријател на Матеј

Press24 - 26.01.2022

Познатиот приватен детектив Браца Здравковиќ зборувал за исчезнувањето на Матеј Периш, објаснувајќи од лично искуство дека во вакви случаи може да се очекува неочекуваното. Ова не му е прв пат да се огласува околу исчезнатиот Матеј Периш, бидејќи ...

Српски детектив: Матеј Периш поради облог трчал километар и пол, скокнал во Сава и пливал кон Готик

Сител - 26.01.2022

Познатиот приватен детектив Браца Здравковиќ зборувал за исчезнувањето на Матеј Периш, објаснувајќи од лично искуство дека во вакви случаи може да се очекува неочекуваното. Ова не му е прв пат да се огласува околу исчезнатиот Матеј Периш, бидејќи ...

Ненад Периш откри што прво би направил кога би го видел синот, па вели: „Подготвен сум да слушнам било каква вистина!“

Точка - 26.01.2022

Повеќе од три недели трае потрагата по исчезнатиот Матеј Периш од Сплит, кој исчезна во Белград ноќта меѓу 30-ти и 31-ви декември. За секој родител нема поважна работа од тоа да ја дознае вистината, каква и да е таа, а таткото на Матеј и покрај сè, ...

Полицијата објави видео, погледнете каде се го бараат Матеј Периш

Република - 26.01.2022

Припадниците на МВР ја продолжуваат интензивната потрага по хрватскиот државјанин Матеј Периш, чие исчезнување беше пријавено на 31 декември. Во последните 48 часа припадници на Полициската бригада, Полициската канцеларија за безбедност на реките и ...