TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот Volvo S60 без дизел агрегат

Авто Плус - 17.05.2018

Volvo Cars најави дека целосно новата генерација на седанот S60, што ќе биде претставен официјално наскоро, ќе стане првиот автомобил на марката, лансиран без избор на дизел модификација Сите нови модели на Volvo кои компанијата ќе лансира од 2019 ...

Volvo официјално става крај на дизелите

Денар - 17.05.2018

Неодамна, „Volvo“ објави дека нема да развие нови дизел мотори. Последните модели на Швеѓаните сепак добија модификации со таков мотор, но и тоа веќе се промени. Од компанијата најавија дека новата „S60“, чија премиера ќе се одржи подоцна оваа ...

Започна производството на новиот 1.0 литарски мотор на Volkswagen

Авто Плус - 17.05.2018

Volkswagen започна со производството на својот нов 1.0-литарски, 3-цилиндерскиот бензински мотор во погоните на компанијата во унгарскиот град Ѓер Со тежина под 100 килограми, агрегатот ќе биде достапен наскоро во различни модели од Volkswagen AG ...

Porsche Cayenne нема да добие V8

Авто Плус - 17.05.2018

Новата генерација на популарниот SUV модел на Porsche, изведбата Cayenne сигурно нема да добие V8 дизелски мотор, потенцира Фридман Хелер, кој е одговорен за погонот на SUV палетата на германската марка Тој апострофира дека наскоро моделот може ќе ...

Volkswagen Touareg за 2019 година

Орбис - 17.05.2018

Volkswagen оваа пролет ја претстави новата генерација на SUV моделот Touareg, со повеќе простор во кабината и хибридна верзија во прв план. Третата генерација на големиот SUV на Volkswagen имаше деби во Кина кон крајот на март 2018 година.