TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приватните превозници утре повторно на улица

24 Вести - 29.01.2023

Дел од приватните превозници најавуваат протест за утре од девет часот пред седиштето на ЈСП во Автокоманда. Исен Халили од „Макекспрес“ за тв 24 вели дека вчера се одржал состанок на лица од двете компании, на кој е одлучено да се протестира во ...

Приватните автобуски превозници утре излегуваат на протест

МКД

Утре протест на приватните автобуски превозници пред ЈСП во Автокоманда

360 степени

Чекаа 2 милиони евра, но добија 5 илјади денари – приватните превозници повторно најавуваат протести во Скопје

ТВ21 - 29.01.2023

Приватните превозници чекаат да им се исплати долгот од 2 милиони евра, но од ЈСП добија само 5 илјади денари. Еден од превозниците смета дека ова е провокација и најави дека утре ќе одат во канцеларијата на директорот за да добијат објаснување а ...

Приватните превозници утре на протест пред ЈСП

Press24

Приватните превозници утре на протест пред ЈСП

24 Вести

Приватните превозници утре на протест пред ЈСП

Zoom

Приватните превозници утре на мирен протест пред дирекцијата на ЈСП

Канал5 - 29.01.2023

Приватните превозници утре во 9 часот излегуваат на протест пред седиштето на јавното сообраќајно претпријатие во Автокоманда но засега без автобусите. Како што информираа од здружението „Мак екпрес“ протестот е со цел да се оствари средба со ...

Приватните превозници утре на протест пред ЈСП

Радио МОФ

Приватните превозници се враќаат на протести

Скопје1

Приватните превозници утре ќе протестираат пред ЈСП во Автокоманда

Р.С.Европа - 29.01.2023

Протест пред седиштето на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје (ЈСП) за утре во 9 часот наутро најавија дел од приватните автобуски превозници, кои до неодамна беа дел од јавниот превоз во Скопје.

Приватните превозници утре со протест пред ЈСП ќе си ги бараат парите

Мета

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП

Вечер Прес - 29.01.2023

Проблемите во јавниот градскиот превоз продолжуваат и понатаму. Приватните превозници во понеделник најавуваат протест пред седиштето на јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ во Автокоманда.

Приватните превозници утре ќе протестираат пред ЈСП

Вечер Прес

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП, велат дека компанијата им префрлила само 5.000 денари

Телма - 28.01.2023

Приватните превозници во понеделник најавуваат протест пред седиштето на ЈСП Скопје во Автокоманда. Според официјални информации на Телма, тие ќе протестираат пред управната зграда на компанија и ќе си ги бараат парите, бидејќи, како што велат, им ...

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП, им префрлиле само 5.000 денари

Република

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП, компанијата им префрлила само 5.000 денари

Курир

Приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП, им префрлиле само 5.000 денари

Lider

Им префрлиле само 5.000 денари, приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП

Слободен Печат

ПРИВАТНИЦИТЕ В ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД ЈСП Компанијата им префрлила само 5.000 денари

+инфо

Им префрлиле само 5.000 денари, приватните превозници во понеделник на протест пред ЈСП

24Инфо

Скопје инфо