TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Тајните архиви на Скопје –Човек-Лав стори” премиерно во Кинотека

Република - 25.11.2021

На 30-ти ноември (вторник), со почеток во 20 часот, во Кинотеката премиерно ќе биде прикажан третиот краток филм за “Старо Скопје”, насловен “Човек-Лав стори”, чиј автор е Катерина Габунија.

Премиера на третиот краток филм за „Старо Скопје” – „Човек-Лав стори”

Вечер Прес - 25.11.2021

На 30 ноември (вторник), со почеток во 20 часот, во Кинотеката премиерно ќе биде прикажан третиот краток филм за „Старо Скопје”, насловен „Човек-Лав стори”, чиј автор е Катерина Габунија. Проектот “Тајните архиви на Скопје –Човек-Лав стори” е ...

Нефилмуваната љубов на скопјани е послатка и пореална од совршената

Република - 24.11.2021

Кога ќе го слушнете името Катерина Габунија, веднаш помислувате на проектот „Тајните архиви на Скопје“, чија реализација скопјани несебично ја помагаат со сопствени снимки од приватните архиви, а таа целосно се вложува во крајниот производ.

Видео: Објавен трејлерот за „Човек - лав стори“ - филм за една скопска љубов

Скопје инфо - 24.11.2021

На 30. месецов во Кинотеката на Македонија, со почеток во 20 часот, премиерно ќе биде прикажан третиот краток филм за старо Скопје со наслов „Човек - лав стори“, чиј автор е Катерина Габунија.

Филм за старо Скопје и скопјани во Kинотека на 30 ноември

Факултети - 24.11.2021

Човекот не е совршен, знае и да згреши, но љубовта што ја дава, барем накратко (онаа таинствената) е најсилна и вистинска, вели режисерката Катерина Габунија Во Кинотеката на Македонија, на 30 ноември со почеток во 20 часот, премиерно ќе биде ...