TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Водителот на временска прогноза полуде: Сега не му се смеат само колегите !

Маркукуле - 16.04.2018

Гери Френк, водителот на временската прогноза не можеше повеќе да го издржи константното приговарање на своите колеги во студиото поради лошото време. Полуде среде програма во живо и на сите им приреди прогноза за памтење.

Збесна среде програма во живо: ТВ водителот на Фокс стана хит на социјалните мрежи (ВИДЕО)

Таратур - 15.04.2018

Гери Френк е метеоролог кој за американската телевизија, „Фокс 17“ прави извештај за временската прогноза. Неговите колеги водители од истата телевизија, како и бројни граѓани на Мичиген кои никако не можат да го дочекаат топлото време, негодуваа ...

Метеоролог „одлепи“ пред камерите и стана интернет сензација

Кајгана - 15.04.2018

Гери Френк е метеоролог кој го презентира извештајот за временската прогноза на ТВ-каналот Fox 17. Неговите колеги од ТВ-станицата, како и бројни граѓани на Мичиген, не можат да дочекаат да стигне потопло време и негодуваат кога Френк ќе им каже ...