TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицотакис ги засилува заканите со вето за македонскиот евроинтегративен пат

Сител - 11.02.2019

Грчката опозиција и по ратификацијата на Преспанскиот договоор не ја напушта реториката на блокади и закани кон Македонија. Лидерот на Нова демократија повторно предупреди дека во рацете има мокна алатка за казнување на соседната земја доколку, како ...

Владата почна да се подготвува за ребрендирање на институциите

Канал5 - 11.02.2019

Ранобудните скопјани минувајќи пред зградата на владата, утрово први забалежаа дека буквите „Влада на Република Македонија“се тргнати. Ова е само првиот чекор во процесот кои што ќе започне набрзо.

Мицотакис има важна порака за властите во Македонија

Фактор - 11.02.2019

Претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис повторно предупреди дека во рацете има моќна алатка за казнување на соседната земја доколку, како што изјави, бидат повредени националните интереси на Грција.

Мицотакис со порака до Скопје: Постоеше договор за Илинденска Македонија

Фокус - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најде соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...

Мицотакис: Ако треба да ги одбраниме нашите национални интереси, ќе ставиме вето

А1 On - 10.02.2019

Ако треба да ставиме вето на процесот на преговори на Скопје со Европската унија, за да ги одбраниме нашите национални интереси, ќе го сториме тоа, уште еднаш порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, овој пат за време на ...

Мицотакис: Никогаш нема да кажам добредојде за Македонецот премиер

Вечер - 10.02.2019

Лидерот на најголемата грчка опозициска партија, Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, во неговиот говор, за време на расправата за ратификација на пристапниот Протокол за членство на Македонија во НАТО, повторно се осврна на македонскиот јазик и ...

Мицотакис со порака до Скопје и со критики до Ципрас и пратениците кои го поддржаа Договорот од Преспа

Слободен Печат - 11.02.2019

Мицотакис на граѓаните им објасни што може да стори Нова демократија и што лично тој ќе направи откако веќе постои ратификуван меѓународен договор: ќе го искористи правото на вето на патот на нашата земја кон Европската Унија, ќе се бори да ги ...

Мицотакис: Ципрас кажа „да“ и со голема леснотија денес им дозволи на нашите соседи да се гордеат и да тврдат дека се ...

Либертас - 10.02.2019

Ако треба да ставиме вето на процесот на преговори на Скопје со Европската унија, за да ги одбраниме нашите национални интереси, ќе го сториме тоа, уште еднаш порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, овој пат за време на ...

Мицотакис со порака до Скопје за вето и критики до Ципрас

Локално - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...

Мицотакис: Ќе ставиме вето ако треба да ги одбраниме националните интереси

Н.Македонија - 10.02.2019

Ако треба да ставиме вето на процесот на преговори на Скопје со Европската унија, за да ги одбраниме нашите национални интереси, ќе го сториме тоа, уште еднаш порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, овој пат за време на ...

Мицотакис со порака до Скопје и критики до Ципрас

А1 On - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...

Мицотакис: Ако треба да ги одбраниме нашите национални интереси, ќе ставиме вето

MTM - 10.02.2019

Ако треба да ставиме вето на процесот на преговори на Скопје со Европската унија, за да ги одбраниме нашите национални интереси, ќе го сториме тоа, уште еднаш порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, овој пат за време на ...

Мицотакис распали: Да ставиме вето на Скопје, не му посакувам добредојде на македонскиот премиер

Press24 - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...

Мицотакис: Ако треба да ги одбраниме нашите национални интереси, ќе ставиме вето

1tv - 10.02.2019

Ако треба да ставиме вето на процесот на преговори на Скопје со Европската унија, за да ги одбраниме нашите национални интереси, ќе го сториме тоа, уште еднаш порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, овој пат за време на ...

Мицотакис со закани до Скопје и критики за Ципрас и пратениците кои го поддржаа Договорот

24Инфо - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...

Мицотакис: Ако треба да ги одбраниме нашите национални интереси, ќе ставиме вето

Локално - 10.02.2019

Ако треба да ставиме вето на процесот на преговори на Скопје со Европската унија, за да ги одбраниме нашите национални интереси, ќе го сториме тоа, уште еднаш порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, овој пат за време на ...

Мицотакис: Никогаш нема да слушнете од мене „му посакувам добредојде на македонскиот премиер“

+инфо - 11.02.2019

Мицотакис упати критики и до пратениците кои гласаа за договорот. Рече дека нивниот глас го размениле, веројатно, за некое министерство или друга награда. Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги ...

Мицотакис: Договорот од Преспа е лош договор за Грција, ако треба ќе се стави вето за да се одбранат националните ...

ТВ21 - 10.02.2019

Лидерот на грчката опозициска Нова демократија Кирјакос Мицотакис порача дека ако е потребно да се стави вето на процесот на преговори на Скопје со Европската унија, за да се одбранат национални интереси, ќе се направи тоа. Тоа.

Мицотакис со порака до Скопје и критики до Ципрас и пратениците кои го поддржаа Договорот од Преспа

Курир - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...

Мицотакис: Договорот од Преспа е лош договор за Грција, ако треба ќе се стави вето за да се одбранат националните ...

4NEWS - 10.02.2019

Лидерот на грчката опозициска Нова демократија Кирјакос Мицотакис порача дека ако е потребно да се стави вето на процесот на преговори на Скопје со Европската унија, за да се одбранат национални интереси, ќе се направи тоа. Тоа.

Мицотакис со порака до Скопје: Ќе го искористам правото на вето

Република - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најде соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...

Мицотакис не може да се помири со Преспанскиот договор

Н.Македонија - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најдe соочено со Грција, ако продолжи со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...

Мицотакис со порака до Скопје и критики до Ципрас и пратениците кои го поддржаа Договорот од Преспа

Канал5 - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани.

Мицотакис со порака до Скопје и критики до Ципрас и пратениците кои го поддржаа Договорот од Преспа

Независен - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...

Мицотакис со порака до Скопје и критики до Ципрас и пратениците кои го поддржаа Договорот од Преспа

1tv - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...

Мицотакис со порака до Скопје и критики до Ципрас и пратениците кои го поддржаа Договорот од Преспа

24 Вести - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани.

Мицотакис со остри критики до Скопје

Р.С.Европа - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најде соочено со Грција ако продолжи со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...

Мицотакис со порака до Скопје и критики до Ципрас и пратениците кои го поддржаа Договорот од Преспа

MTM - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...

Мицотакис со порака до Скопје и критики до Ципрас и пратениците кои го поддржаа Договорот од Преспа

Сител - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...

Мицотакис упати порака до Скопје за тоа што ќе направи ако стане премиер во врска со Договорот од Преспа

Либертас - 11.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најдат соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...

Постоеше договор за Илинденска Македонија

Тера - 12.02.2019

Скопје треба да знае дека ќе се најде соочено со Грција ако продолжат со однесување кое ги поткопува националните интереси, порача лидерот на опозициската Нова демократија, Кирјакос Мицотакис за време на неговиот говор од грчкиот град Кожани, јави ...