TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсени три лица кои сакале со возило насилно да влезат во американската Агенција за национална безбедност

Макфакс - 14.02.2018

Американските безбедносни служби привеле три лица кои се обиделе да влезат во комплексот на Агенцијата за национална безбедност (NSA) кај Вашингтон, а ФБИ соопшти дека нема индикации оти инцидентот бил поврзан со тероризам.

Пукањето пред НСА не е поврзано со тероризам

Стандард - 14.02.2018

Инцидентот со пукањето пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност на САД (НСА) не е поврзан со тероризам, пренесува AФП, повикувајќи се на информации од вработен на ФБИ. „Нема индикации дека тоа има врска со тероризам“, изјави ...

Неколкумина повредени при обид возило да влезе во седиштето на НСА

Алсат-М - 14.02.2018

Неколку луѓе беа ранети денеска при пукотница во близина на седиштето на Агенцијата за национална безбедност (НСА) на САД во Форт Мид, држава Мериленд, јавија американски медиуми. Извор близок до ФБИ, кои вршат истрага изјавил дека најверојатно не ...

Инцидент пред американската Агенција за национална безбедност

Р.С.Европа - 14.02.2018

Три лица се повредени, а едно е приведено во близина на седиштето на американската Националната агенција за безбедност во Мериленд, јавија локалните медиуми. Според извештаите во околината можело да се види црно спортско возило СУВ кое удрило во ...

Престрелка пред штабот на главната американска разузнавачка агенција (ВИДЕО)

МКД - 14.02.2018

Престрелка пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност, тајната разузнавачка организација одговорна за глобалното електронско прислушување на САД во предградието на Вашингтон, потврди Белата куќа.

Полицаец меѓу повредените во инцидентот близу Вашингтон

Глас на Америка - 14.02.2018

Едно лице е приведено во престрелката пред Националната агенција за безбедност Три лица се повредени во близина на Националната агенција за безбедност близу Вашингтон, во сојузната држава Мериленд, соопшти полицијата.

Тројца ранети во пукање пред седиштето на американската агенција за национална безбедност

Алфа - 14.02.2018

Три лица се повредени во близина на Националната агенција за безбедност близу Вашингтон, во сојузната држава Мериленд. Три лица се повредени во близина на Националната агенција за безбедност близу Вашингтон, во сојузната држава Мериленд.

ВИДЕО: Инцидент пред американската безбедносна агенција

Нова ТВ - 14.02.2018

Најмалку три лица се ранети во престрелка пред седиштето на американската Националната агенција за безбедност НСА во Форт Мид, во сојузната држава мериленд, во непосредна близина на Вашингтон ДЦ. Според американски медиуми, уапсено едно лице.

Пукање пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност на САД

Кајгана - 14.02.2018

Најмалку едно лице е застрелано и рането, а еден осомничен е приведен по инцидентот што денеска се случи пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност на САД (NSA). Пукотниците почнале откако црно SUV возило застанало на влезот на комплексот ...

Пукотница пред седиштето на НСА во Мериленд

МРТ - 14.02.2018

На снимките објавени на друштвените мрежи се гледа како црно комбе ја пробило бариерата пред зградата во Форт Мид во Мериленд. Претседателот Трамп бил известен за инцидентот и во тек е истрага за расветлување на случајот.

(Видео) Тројца ранети во пукање пред седиштето на американската агенција за национална безбедност

Макфакс - 14.02.2018

Пукотници од огнено оружје одекнале пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност во американски Мериленд. Засега непознат сторител кој возел црно теренско возило, се приближил до оградата и почнал да пука од огнено оружје.

Тројца ранети и еден приведен по пукотницата пред седиштето на НСА (фото)

Канал5 - 14.02.2018

Полицијата во Форт Мејд, во Мериленд, објави дека дошло до пукотница во близина на седиштето на Агенцијата за национална безбедност (НСА). Според извештаите на локалните медиуми, три лица се ранети.

Пукотници во близина на седиштето на НСА во Мериленд

Слободен Печат - 14.02.2018

Полицијата во американската држава Мериленд примила повик за пукотници во близина на седиштето на НСА, при што се ранети најмалку три лица. Наводно, едно возило што се наоѓало на влезот на комплексот е целосно уништено, а официјално е потврдено дека ...

Тројца ранети и еден приведен по пукотница пред седиштето на НСА

Алфа - 14.02.2018

Три лица се ранети и едно е приведено по пукотница пред седиштето на американската Национална безбедносна агенција во Мериленд, јавија локални медиуми. Три лица се ранети и едно е приведено по пукотница пред седиштето на американската Национална ...

Најмалку тројца повредени во престрелка пред седиштето на НСА

+инфо - 14.02.2018

Според американски медиуми, уапсено едно лице. Најмалку три лица се ранети во престрелка пред седиштето на американската Националната агенција за безбедност НСА. Според американски медиуми, уапсено едно ...

ПУКАЊЕ ВО АМЕРИКАНСКАТА РАЗУЗНАВАЧКА СЛУЖБА NSA: Тројца ранети, еден уапсен

Вечер - 14.02.2018

Полицијата во Форти Мид во американската сојузна драва Мериленд пријавила пукање во близина на седиштето на Национална безбедност (NSA). Како што пренесуваат локалните медиуми три лица се ранети.

Пукање во седиштето на Американската обавештајна служба...

Вечер - 14.02.2018

Три лица се повредени а едно е уапсено Полицијата во Форт Мид, во американската држава Мирленд, пријавено е пукање во седиштето на Национална безбедност (НСА). Три лица се повредени а едно е уапсено, наведуваат локалните медиуми.

Во живо: Пукање во центарот на американската разузнавачка служба - NSA: Тројца ранети, еден уапсен

Точка - 14.02.2018

Полицијата во Форт Мид, во американската сојузна држава Мериленд, пријавила пукање во близина на седиштето на Националната безбедносна агенција - NSA. Три лица биле ранети во инцидентот, наведуваат локалните медиуми.

ТЕРОР: Тројца застрелани пред Националната Агенција за безбедност! (Во живо)

Exclusive.mk - 14.02.2018

Три лица застрелани надвор пред Агенцијата за национална безбедност и едно лице е во притвор откако црниот „SUV“ е запрен со дупки од куршуми во шофершајбната. Три лица беа застрелани и ранети во близина на седиштето на американската агенција за ...

Уапсени три лица кои со возило сакале насилно да влезат во американската агенција за национална безбедност

Вечер - 14.02.2018

Американските безбедносни служби привеле три лица кои се обиделе да влезат во комплексот на Агенцијата за национална безбедност (NSA) кај Вашингтон, а ФБИ соопшти дека нема индикации оти инцидентот бил поврзан со тероризам.

Неколкумина повредени при обид возило да влезе во седиштето на НСА

Сител - 14.02.2018

Неколку луѓе беа ранети денеска при пукотница во близина на седиштето на Агенцијата за национална безбедност (НСА) на САД во Форт Мид, држава Мериленд, јавија американски медиуми. Извор близок до ФБИ, кои вршат истрага изјавил дека најверојатно не ...

Пукање пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност на САД, тројца ранети, еден уапсен

Република - 14.02.2018

Најмалку едно лице е застрелано и рането, а еден осомничен е приведен по инцидентот што денеска се случи пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност на САД – НСА. Пукотниците почнале откако црно SUV возило застанало на влезот на комплексот ...

ВИДЕО: Три лица ранети во пукање пред Агенцијата за национална безбедност во САД

А1 On - 14.02.2018

Пукотници од огнено оружје одекнале пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност во американски Мериленд. Засега непознат сторител кој возел црно теренско возило, се приближил до оградата и почнал да пука од огнено оружје.

Тројца ранети и еден приведен по пукотница пред седиштето на НСА

Сител - 14.02.2018

Три лица се ранети и едно е приведено по пукотница пред седиштето на американската Национална безбедносна агенција во Мериленд, јавија локални медиуми. Ен-Би-Си објави инсерти од полициски возила кои опколиле маж кој е совладан.

Најмалку тројца повредени во престрелка пред седиштето на НСА

24 Вести - 14.02.2018

Најмалку три лица се ранети во престрелка пред седиштето на американската Националната агенција за безбедност НСА. Според американски медиуми, уапсено едно ...

ВО ЖИВО: Пукање во близина на американската разузнавачка служба – НСА: Тројца ранети, еден уапсен

Локално - 14.02.2018

Полицијата во Форт Мид, во американската сојузна држава Мериленд, пријави пукање во близина на седиштето на Националната безбедносна агенција – NSA. Три лица се ранети во инцидентот, наведуваат локалните медиуми.

Три лица со возило се обиделе насилно да влезат во американската Агенција за национална безбедност

А1 On - 14.02.2018

Американските безбедносни служби привеле три лица кои се обиделе да влезат во комплексот на Агенцијата за национална безбедност (NSA) кај Вашингтон, а ФБИ соопшти дека нема индикации оти инцидентот бил поврзан со тероризам.

Пукање во седиштетот на НСА: Неколумина повредени - ФБИ го истражува инцидентот

Press24 - 14.02.2018

Неколку луѓе беа ранети денеска при пукотница во близина на седиштето на Агенцијата за национална безбедност (НСА) на САД во Форт Мид, држава Мериленд, јавија американски медиуми. Извор близок до ФБИ, кои вршат истрага изјавил дека најверојатно не ...

Тројца ранети во пукање пред седиштето на американската агенција за национална безбедност

Sky - 14.02.2018

Пукотници од огнено оружје одекнале пред седиштето на Агенцијата за национална безбедност во американски Мериленд. Засега непознат сторител, кој возел црно теренско возило, се приближил до оградата и почнал да пука од огнено оружје.

Тројца ранети и еден приведен по пукотница пред седиштето на НСА

Press24 - 14.02.2018

Три лица се ранети и едно е приведено по пукотница пред седиштето на американската Национална безбедносна агенција во Мериленд, јавија локални медиуми. Ен-Би-Си објави инсерти од полициски возила кои опколиле маж кој е совладан.

Тројца ранети и еден приведен по пукотница пред седиштето на НСА

А1 On - 14.02.2018

Три лица се ранети и едно е приведено по пукотница пред седиштето на американската Национална безбедносна агенција во Мериленд, јавија локални медиуми. Ен-Би-Си објави инсерти од полициски возила кои опколиле маж кој е совладан.

Неколкумина повредени при обид возило да влезе во седиштето на НСА...

Н.Македонија - 14.02.2018

Тројца ранети и еден приведен по пукотница пред седиштето на НСА Три лица се ранети и едно е приведено по пукотница пред седиштето на американската Национална безбедносна агенција во Мериленд, јавија локални медиуми.