TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Времето денеска и какво време не очекува до крај на месец февруари

4NEWS - 12.02.2024

Во Македонија во вторник посвежо утро со температури од 1 до 7 степени, во текот на денот ќе преовладува претежно умерено облачно време со сончеви периоди и топло време. Максималните дневни температури ќе достигнат од 7 до 16 степени.

во Битола облачно и релативно топло, температурата до 16 степени

Битола Њуз - 10.02.2024

Денес, сабота, 10 февруари, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и релативно топло. Ќе дува умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 16 степени.