TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Клиника донесен тешко повреден градежен работник

Вечер - 18.10.2020

Во текот на вчерашниот ден во 11 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен С.Ѓ.(60) од Крива Паланка за укажување на лекарска помош. Според пријавеното, тој се здобил со тешки телесни повреди при пад додека изведувал ...

Внимавајте, овие измами станаа чести: Ве лажат дека детето имало несреќа и бараат пари

Скопје24 - 17.10.2020

На 16.10.2020 во 15:55 часот во Полициската станица Крива Паланка, маж пријавил дека неговата мајка била измамена за сума од 60.000 денари. Според пријавеното, едно лице ѝ се јавило на телефон и ѝ кажало дека нејзината ќерка направила соо*раќајна ...

Жена од Крива Паланка измамена за 60.000 денари

Либертас - 17.10.2020

Во Полициската станица Крива Паланка, вчера попладне маж пријавил дека неговата мајка била измамена за сума од 60.000 денари. – Според пријавеното, едно лице ѝ се јавило на телефон и ѝ кажало дека нејзината ќерка направила сообраќајна незгода во ...

Жена измамена за 60.000 денари

+инфо - 17.10.2020

В о п олициската станица Крива Паланка, вчера маж пријавил дека неговата мајка била измамена за сума од 60.000 денари, информира МВР. – Според пријавеното, едно лице ѝ се јавило на телефон и ѝ кажало дека нејзината ќерка направила сообраќајна ...

Измама со лажна сообраќајка евидентирана и во Крива Паланка, МВР го пронајде измамникот

MakPress - 18.10.2020

На 16.10.2020 во 15.55 часот во Полициската станица Крива Паланка, маж пријавил дека неговата мајка била измамена за сума од 60.000 денари. Според пријавеното, едно лице ѝ се јавило на телефон и ѝ кажало дека нејзината ќерка направила сообраќајна ...

Маж пријавил дека неговата мајка била измамена за сума од 60.000 денари

Опсервер - 18.10.2020

На 16.10.2020 во 15.55 часот во Полициската станица Крива Паланка, маж пријавил дека неговата мајка била измамена за сума од 60.000 денари. Според пријавеното, едно лице ѝ се јавило на телефон и ѝ кажало дека нејзината ќерка направила сообраќајна ...

Тешко повреден градежен работник

Сител - 18.10.2020

На 17.10.2020 во 11.00 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен С.Ѓ.(60) од Крива Паланка за укажување на лекарска помош. Според пријавеното, тој се здобил со тешки телесни повреди при пад додека изведувал градежни ...

Повреден градежен работник во Скопје

Макфакс - 18.10.2020

Вчера во 11.00 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен С.Ѓ.(60) од Крива Паланка за укажување на лекарска помош. Според пријавеното, тој се здобил со тешки телесни повреди при пад додека изведувал градежни работи за ...

Повреден градежен работник во Скопје

Опсервер - 18.10.2020

Вчера во 11.00 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен С.Ѓ.(60) од Крива Паланка за укажување на лекарска помош. Според пријавеното, тој се здобил со тешки телесни повреди при пад додека изведувал градежни работи за ...

Повреден градежен работник во Скопје

Вечер - 18.10.2020

Вчера во 11.00 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен С.Ѓ.(60) од Крива Паланка за укажување на лекарска помош. Според пријавеното, тој се здобил со тешки телесни повреди при пад додека изведувал градежни работи за ...

Повреден градежен работник во Скопје

Скопје1 - 18.10.2020

Вчера во 11.00 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен С.Ѓ.(60) од Крива Паланка за укажување на лекарска помош. Според пријавеното, тој се здобил со тешки телесни повреди при пад додека изведувал градежни работи за ...

Повреден градежен работник во Скопје

Centar - 18.10.2020

Вчера во 11.00 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ бил донесен С.Ѓ.(60) од Крива Паланка за укажување на лекарска помош. Според пријавеното, тој се здобил со тешки телесни повреди при пад додека изведувал градежни работи за ...

Жена од Крива Паланка измамена за 60.000 денари

А1 On - 17.10.2020

Во Полициската станица Крива Паланка, вчера попладне маж пријавил дека неговата мајка била измамена за сума од 60.000 денари. – Според пријавеното, едно лице ѝ се јавило на телефон и ѝ кажало дека нејзината ќерка направила сообраќајна незгода во ...

Ќерка ти направи сообраќајка во Англија, нова измама во Македонија

МКД - 17.10.2020

Вчера во 15.55 часот во полициската станица Крива Паланка, маж пријавил дека неговата мајка била измамена за сума од 60.000 денари. Според пријавеното, едно лице ѝ се јавило на телефон и ѝ кажало дека нејзината ќерка направила сообраќајна незгода во ...