TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицковски ќе оди на суд: Скандалозните спотови на ВМРО ДПМНЕ за Русковска и Кацарска упад во судството и ...

Centar - 04.07.2020

Опозициската ВМРО ДПМНЕ нема да ги повлече скандалозните изборни спотови со кои се удира по судството, ниту пак ќе им се извини на обвинителката Вилма Русковска и на судијката Добрила Кацарска.

Судија и обвинител во изборна кампања?! – Рускоска: Поднесов опомена до ВМРО-ДПМНЕ – Кацарска: Ова не е прв пат!

ТВ21 - 04.07.2020

Традицијата продолжи. Нова изборна кампња, со стари идеи за црна кампања. Изборни спотови во кои се презентираат неуспесите на противникот, наместо проектите за кои ќе се залагаат како идна Влада.

Русковска до ВМРО-ДПМНЕ доставила опомена пред тужба за клевета

Нова ТВ - 04.07.2020

Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска вчера (3 јули) до коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, преку полномошник, доставила опомена пред тужба за клевета.

Русковска со опомена пред тужба за клевета до ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 04.07.2020

Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, вчера (3.7.) до Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ преку полномошник доставила опомена пред тужба за клевета.

Русковска со опомена пред тужба до ВМРО-ДПМНЕ за спотот со Црвенкапа

Фактор - 04.07.2020

Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, вчера до Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ преку полномошник доставила опомена пред тужба за клевета.

Русковска до ВМРО-ДПМНЕ доставила опомена пред тужба за клевета

Независен - 04.07.2020

Фото: Б. Грданоски Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“ Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма ...

Рускоска со опомена пред тужба до ВМРО-ДПМНЕ, бара извинување толку пати колку што и спотот бил емитуван на секоја од ...

Слободен Печат - 04.07.2020

Шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска вчера преку полномошник до коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, доставила опомена пред тужба за клевета. Причина се дел од содржината на изборниот спот на опозициската ...

Русковска до ВМРО-ДПМНЕ доставила опомена пред тужба за клевета

Либертас - 04.07.2020

Повод за ваквиот потег на обвинителката е дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен „Криминална приказна“. Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, вчера ...

„Дојче веле“: Русковска до ВМРО-ДПМНЕ доставила опомена пред тужба за клевета

24Инфо - 04.07.2020

Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, вчера (3.7.) до Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ преку полномошник доставила опомена пред тужба за клевета, објави „Дојче веле“ .

„Дојче веле“: Русковска до ВМРО-ДПМНЕ доставила опомена пред тужба за клевета

iPortal - 04.07.2020

Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, вчера (3.7.) до Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ преку полномошник доставила опомена пред тужба за клевета, објави „Дојче веле“ .

Русковска до ВМРО-ДПМНЕ доставила опомена пред тужба за клевета

Република - 04.07.2020

Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, вчера (3.7.) до Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ преку полномошник доставила опомена пред тужба за клевета, објави „Дојче веле“ .

Русковска доставила опомена пред тужба до ВМРО ДПМНЕ, поради предизборен спот

Скопје1 - 04.07.2020

Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, вчера до Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ преку полномошник доставила опомена пред тужба за клевета.

ДВ: Русковска со опомена за тужба до ВМРО-ДПМНЕ

Expres - 04.07.2020

Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, вчера до Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ преку полномошник доставила опомена пред тужба за клевета, објави „Дојче веле“ .

Русковска до ВМРО-ДПМНЕ доставила опомена пред тужба за клевета

Press24 - 04.07.2020

Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, вчера (3.7.) до Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ преку полномошник доставила опомена пред тужба за клевета, објави „ Дојче веле “ .

Русковска до ВМРО-ДПМНЕ доставила опомена пред тужба за клевета

Фокус - 04.07.2020

Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, вчера (3.7.) до Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ преку полномошник доставила опомена пред тужба за клевета.

Поради приказната за Црвенкапа, Русковска до ВМРО-ДПМНЕ доставила опомена пред тужба за клевета

+инфо - 04.07.2020

Шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, вчера до ВМРО-ДПМНЕ доставила опомена пред тужба за клевета поради дел од содржината на изборниот спот на опозициската коалиција, насловен како ...

Рускоска доставила опомена пред тужба за клевета против ВМРО-ДПМНЕ

Frontline - 04.07.2020

Вилма Рускоска, шефицата на Основното јавно Обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, вчера преку полномошник доставила опомена пред тужба за клевета, пренесуваат од ДВ . Тужбата е наменета до Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ и ...

Рускоска ќе го тужи ВМРО-ДПМНЕ за клевета

Независен - 04.07.2020

Обвинителката Вилма Рускоска до партијата ВМРО-ДПМНЕ испратила опомена бидејќи таа и еден судија се наоѓаат во објавените изборни спотови. „Станува збор за опомена пред поднесување на тужба за клевета.

Рускоска за ТВ21: Испратив опомена пред тужба до ВМРО-ДПМНЕ

Магазин - 04.07.2020

Обвинителката Вилма Рускоска до партијата ВМРО-ДПМНЕ испратила опомена бидејќи таа и еден судија се наоѓаат во последно објавените изборни спотови. Станува збор за опомена пред поднесување на тужба за клевета.

Кацарска за ТВ21: Со оваа негативна кампања ВМРО-ДПМНЕ си прави само штета врз партијата

4NEWS - 04.07.2020

Судијката Добрила Кацарска која исто така се најде на еден од последно објавените изборни спотови од страна на ВМРО-ДПМНЕ, за ТВ21 вели дека ова не е прв пат ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да ја споменуваат во кампања.

Кацарска: Со ваквата негативна кампања ВМРО ДПМНЕ си прават повеќе штета

Скопје1 - 04.07.2020

Судијката Добрила Кацарска која исто така се најде на еден од последно објавените изборни спотови од страна на ВМРО-ДПМНЕ, за ТВ21 вели дека ова не е прв пат ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да ја споменуваат во кампања.

И Кацарска реагира на спотовите на ВМРО-ДПМНЕ: Мојата работа е позитивно оценета од Стејт Департментот, Европската ...

Либертас - 04.07.2020

Судијката Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува нејзиното името. Во изјава за порталот „Фактор“ таа потенцира дека партиите добиваат ...

Рускоска до ВМРО ДПМНЕ: ЌЕ ВЕ ТУЖАМ за бајката

Вечер - 04.07.2020

Шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска вчера преку полномошник до коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ доставила опомена пред тужба за клевета. Причина се дел од содржината на изборниот спот на опозициската ...

Кацарска за спотовите на ВМРО-ДПМНЕ: Се злоупотребуваат пари на граѓаните!

Фокус - 04.07.2020

Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Таа во изјава за порталот „Фактор“ потенцира дека партиите добиваат државни пари за да ја ...

ВМРО ДПМНЕ: Не очекуваме на Рускоска и Кацарска да им се допаднат спотовите на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1 - 04.07.2020

Не очекувавме на Вилма Рускоска и Добрила Кацарска да им се допаднат спотовите на ВМРО-ДПМНЕ кои ја отсликуваат вистината, исто како што на Македонија не и се допаѓа тоа што во државата се амнестира криминалот.

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Рускоска се препознала во Вилма од „Криминална приказна“?

+инфо - 04.07.2020

Не очекувавме на Вилма Рускоска и Добрила Кацарска да им се допаднат спотовите на ВМРО-ДПМНЕ кои ја отсликуваат вистината, исто како што на Македонија не и се допаѓа тоа што во државата се амнестира криминалот, велат од партијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Рускоска и Кацарска станаа синоним за неправдите на Заев и Луј Витон правниот систем, не очекуваме да им се ...

Слободен Печат - 04.07.2020

Не очекувавме на Вилма Рускоска и Добрила Кацарска да им се допаднат спотовите на ВМРО-ДПМНЕ кои ја отсликуваат вистината, исто како што на Македонија не ѝ се допаѓа тоа што во државата се амнестира криминалот велат од опозициската партија по ...

Рускоска ќе ја тужи ВМРО-ДПМНЕ поради изборниот спот со Црвенкапа

MakPress - 04.07.2020

Обвинителката Вилма Рускоска до партијата ВМРО-ДПМНЕ испратила опомена бидејќи таа и еден судија се наоѓаат во последно објавените изборни спотови. „Станува збор за опомена пред поднесување на тужба за клевета.

ВМРО-ДПМНЕ: Добро е Русковска времето да го троши на криминалот на власта а не на изборни спотови

MakPress - 04.07.2020

Не очекувавме на Вилма Рускоска и Добрила Кацарска да им се допаднат спотовите на ВМРО-ДПМНЕ кои ја отсликуваат вистината, исто како што на Македонија не и се допаѓа тоа што во државата се амнестира криминалот.

Рускоска со опомена пред тужба до ВМРО-ДПМНЕ, бара извинување толку пати колку што и спотот бил емитуван на секоја од ...

Мак. Весник - 04.07.2020

Во посочениот изборен спот, мајката го прашува детето која приказна сака да му ја прочита, а нејзиниот избор паѓа на приказна, која во спотот е прикажана со наслов: „Зоран и илјадниците ветувања“.

ВМРО-ДПМНЕ: Не очекуваме на Русковска и Кацарска да им се допаднат спотовите, исто како што на Македонија не ѝ се ...

Нетпрес - 04.07.2020

Откако обвинителката Вилма Русковска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се огласија и од Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ од каде велат дека не очекуваат на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Не очекуваме на Рускоска и Кацарска да им се допаднат спотовите, исто како што на Македонија не и се допаѓа ...

Република - 04.07.2020

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се огласија и од Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ од каде велат дека не очекуваат на ...

ВМРО-ДПМНЕ ДО РУСКОВСКА: Добро е времето да го троши на криминалот на власта, а не на спотови

Вечер - 04.07.2020

Не очекувавме на Вилма Рускоска и Добрила Кацарска да им се допаднат спотовите на ВМРО-ДПМНЕ кои ја отсликуваат вистината, исто како што на Македонија не и се допаѓа тоа што во државата се амнестира криминалот, соопштија од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Не очекуваме на Рускоска и Кацарска да им се допаднат спотовите, исто како што на Македонија не и се допаѓа ...

4NEWS - 04.07.2020

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се огласија и од Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ од каде велат дека не очекуваат на ...

КАЦАРСКА РЕАГИРА НА СПОТ НА ВМРО-ДПМНЕ: Отидоа предалеку

Вечер - 04.07.2020

Нова реакција за еден од рекламните спотови на ВМРО-ДПМНЕ. Добрила Кацарска, судијка во Кривичниот суд, реагира на еден од спотовите во кампањата на опозициската партија, во која се користи нејзиниот лик.

Кацарска: Се злоупотребуваат парите на граѓаните

Мак. Весник - 04.07.2020

И судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува нејзиното името Во изјава за порталот „Фактор“ таа потенцира дека партиите добиваат ...

Рускоска и Кацарска ќе го тужат ВМРО-ДПМНЕ за предизборниот спот, опозицијата не е изненадена од реакциите

24Инфо - 04.07.2020

Рускоска се заканила со тужба, Кацарска вели дека ВМРО-ДПМНЕ си прави штета на партијата. Новиот ТВ спот на ВМРО-ДПМНЕ го разбранува врвот на македонското правосудство. Рускоска потврди дека веќе испратила опомена пред тужба во штабот на ВМРО-ДПМНЕ.

Кацарска вели дека ВМРО-ДПМНЕ за спотовите злоупотребува пари на граѓаните

МКД - 04.07.2020

Судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува. Во изјава за дел од медиумите судијката потенцира дека партиите добиваат државни пари за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Не ни очекувавме на Русковска и Кацарска да им се допаднат нашите спотови

Фактор - 04.07.2020

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се огласија и од Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ од каде велат дека не очекуваат на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Не очекувавме на Вилма Рускоска и Добрила Кацарска да им се допаднат спотовите

365 - 04.07.2020

„Не очекувавме на Вилма Рускоска и Добрила Кацарска да им се допаднат спотовите на ВМРО-ДПМНЕ кои ја отсликуваат вистината, исто како што на Македонија не ѝ се допаѓа тоа што во државата се амнестира криминалот“, одговорија од ВМРО-ДПМНЕ откако ...

Судија и обвинител во изборна кампања?! – Рускоска: Поднесов опомена до ВМРО-ДПМНЕ – Кацарска: Ова не е прв пат!

4NEWS - 05.07.2020

Традицијата продолжи. Нова изборна кампња, со стари идеи за црна кампања. Изборни спотови во кои се презентираат неуспесите на противникот, наместо проектите за кои ќе се залагаат како идна Влада.

И Кацарска реагира против спотот на ВМРО-ДПМНЕ: Тоа е злоупотреба на парите на граѓаните!

365 - 04.07.2020

По обвинителката Вилма Русковска, која побара побара илјадници извинувања од ВМРО-ДПМНЕ за да не ги тужи, на политичките спотови на ВМРО-ДПМНЕ реагира и судијката од Кривичниот суд – Добрила Кацарска.

Русковска ја опоменува ВМРО-ДПМНЕ, ќе ги тужи за спот

Алсат-М - 04.07.2020

Шефицата на Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска и судијката Добрила Кацарска реагираат, на како што велат, злоупотребата на нивните имиња во политичките спотови на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ нема намера да ги повлече изборните спотови во кои ги има Рускоска и Кацарска

24 Вести - 04.07.2020

ВМРО-ДПМНЕ нема намера ниту да ги повлече изборните спотови, ниту да им се извини на обвинителката Вилма Рускоска и на судијката Добрила Кацарска откако партијата во етер пушти предизборни спотови во кои и двете се прикажани, според партијата, како ...

Русковска и Кацарска регираат на предизборните спотови на ВМРО ДПМНЕ

Телма - 04.07.2020

Обвинителката Вилма Русковска и судијката Добрила Кацарска регираат на предизборните спотови на ВМРО ДПМНЕ, каде се споменуваат нивните имиња или се прикажуваат нивните ликови во негативен контекст за независноста на првосудството.

ВМРО-ДПМНЕ: Не очекуваме на Рускоска и Кацарска да им се допаднат спотовите, исто како што на Македонија не и се допаѓа ...

ТВ21 - 04.07.2020

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се огласија и од Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ од каде велат дека не очекуваат на ...

Рускоска и Кацарска ќе го тужат ВМРО-ДПМНЕ за предизборниот спот, опозицијата не е изненадена од реакциите

Сител - 04.07.2020

Рускоска се заканила со тужба, Кацарска вели дека ВМРО-ДПМНЕ си прави штета на партијата. Новиот ТВ спот на ВМРО-ДПМНЕ го разбранува врвот на македонското правосудство. Рускоска потврди дека веќе испратила опомена пред тужба во штабот на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Не ни очекувавме на Русковска и Кацарска да им се допаднат нашите спотови

360 степени - 04.07.2020

Не очекувавме на Вилма Рускоска и Добрила Кацарска да им се допаднат спотовите на ВМРО-ДПМНЕ кои ја отсликуваат вистината, исто како што на Македонија не ѝ се допаѓа тоа што во државата се амнестира криминалот, велат од опозициската партија.

И Кацарска реагира на спотовите на ВМРО-ДПМНЕ: Се злоупотребуваат парите на граѓаните

360 степени - 04.07.2020

И судијакта Добрила Кацарска, реагираше на спотовите во изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, каде се споменува нејзиното име и смета дека партијата го злоупотребува нејзиното името Во изјава за порталот „Фактор“ таа потенцира дека партиите добиваат ...

Кацарска за ТВ21: Со оваа негативна кампања ВМРО-ДПМНЕ си прави само штета врз партијата

ТВ21 - 04.07.2020

Судијката Добрила Кацарска која исто така се најде на еден од последно објавените изборни спотови од страна на ВМРО-ДПМНЕ, за ТВ21 вели дека ова не е прв пат ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да ја споменуваат во кампања.