TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ненад Димитријевиќ го победи Џејкоб Вајли во македонскиот дуел во Ендеса лигата

Дриблинг - 07.03.2021

Македонските репрезентативци, Ненад Димитријевиќ и Џејкоб Вајли беа во главните улоги на дуелот во Сарагоса кој го доби Хувентуд 100:95 . Исклучително ефикасен меч одиграа екипите на Касадемонт Сарагоса и Хувентуд во рамките од 25.

Одлични партии на репрезентативците Вајли и Димитријевиќ во шпанската „Ендеса“!

Слободен Печат - 06.03.2021

Македонските репрезентативци беа во главните улоги на дуелот во Сарагоса кој го доби Хувентуд (100:95). Исклучително ефикасен натпревар одиграа екипите на Касадемонт Сарагоса и Хувентуд во рамките од 25 коло од шпанската „Ендеса“ лигата.

Вајли-Димитријевиќ 21-19, но победата ја однесе Хувентут

Спортклуб - 06.03.2021

Личната пресметка на двајцата македонски репрезентативци му припадна на натурализираниот Џејкоб Вајли, меѓутоа исклучително значајна победа славеше помладиот, Ненад Димитријевиќ. Она што може да радува е што нашите интернационалци беа меѓу ...

Вајли запиша дабл-дабл, ама Димитријевиќ ја доби репрезентативната битка (ВИДЕО)

Дерби - 06.03.2021

Македонските репрезентативеци, Ненад Димитријевиќ и Џејкоб Вајли имаа своја битка во АЦБ лигата, а поуспешен беше плејмејкерот кој со Хувентуд како гостин славеше над Сарагоса со 100-95. Ова беше возбудлив, неизвесен и интересен меч до самиот крај ...

Дабл-дабл на Вајли за Сарагоса, но Димитријевиќ со 19 поени му носи триумф на Хувентуд

Sport 1 - 06.03.2021

Хувентуд славеше против Сарагоса со 100-95 во одличен натпревар во кој едни од најдобрите кошаркари на паркетот беа македонските репрезентативци Џејкоб Вајли и Ненад Димитријевиќ. Екипата на Димитријевиќ имаше водство во најголемиот дел од првата ...

Димитријевиќ славеше против Вајли, македонските репрезентативци блескаа на терен

Екипа - 06.03.2021

Ненад Димитријевиќ и Хувентуд по голема битка успеаја да триумфираат со 95-100 на гостувањето против Сарагоса, тим за кој настапува новопечениот македонски репрезентативец Џејкоб Вајли. Двајцата македонски интернационалци беа меѓу најдобрите ...

Новиот Македонец во фокусот на ФИБА: Мајсториите на летечкиот Вајли (ВИДЕО)

Дерби - 06.03.2021

Џејкоб Вајли на „балонот“ во Перм ги запиша првите натпревари во дресот на македонската репрезентација, дуели на кои покажа дека се работи за одличен играч кој може да биде од голема помош на националниот тим.

(ВИДЕО) ФИБА пак потсети на атракциите на Вајли во Перм

Спортклуб - 06.03.2021

Џејкоб Вајли пред крајот на минатиот месец дебитираше за македонската кошаркарска репрезентација и одигра четири извонредни натпревари на квалификацискиот турнир во Русија. Не само што беше еден од најдобрите во составот на Александар Тодоров, туку ...

Видео-компилација за восхит: Руското шоу на „летечкиот Вајли“

Екипа - 06.03.2021

Џејкоб Вајли имаше импресивен настап на квалификацискиот турнир во Перм, каде новопечениот македонски репрезентативец одигра извонредно на четирите средби од квалификациите за Евробаскет 2022.

Македонскиот репрезентативец Вајли: Ме пречекаа со раширени раце

Курир - 06.03.2021

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Џекоб Вајли беше претставен како нов играч на Касадемонт Сарагоса во Шпанија. Американецот со македонски пасош во интервјуто дадено за официјалниот сајт на новиот тим истакна дека е задоволен од приемот што ...