TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вељко и Богдана Ражнатовиќ го очекуваат третото дете! Цеца повторно ќе стане баба, брачната двојка го откри полот на ...

Во Центар - 21.11.2023

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ , боксерот Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана го очекуваат своето трето дете. Среќната вест ја сподели на Инстаграм. – Доаѓа уште едно момче – напиша воодушевениот тато.

(Фото) Прво огласување на снаата на Цеца по објавата за бременоста: Богдана јавно му се обрати на Вељко Ражнатовиќ

Еспресо - 20.11.2023

Вељко Ражнатовиќ, синот на српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, на својот инстаграм-профил објави дека тој и неговата сопруга Богдана го очекуваат третиот син. Вељко го објави резултатот од пренаталниот тест, во чиј опис порача: „Слава на ...

Откако Вељко откри дека Богдана е трудна по трети пат и таа проговоти: Со два збора ги замисли сите! (фото)

Убавина и Здравје - 20.11.2023

Кој е како неа! Веста за приновата во семејството Ражнатовиќ одекна во сите регионални медиуми како и на социјалните мрежи. Богдана , сопругата на Вељко Ражнатовиќ , повторно е во блажена состојба! Богдана го очекува третото дете, а веста за ...

(ФОТО) СИНОТ НА ЦЕЦА ЌЕ СТАНЕ ТАТКО ПО ТРЕТПАТ Вељко Ражнатовиќ го откри полот на бебето

+инфо - 20.11.2023

Синот на српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко го чека третото дете. Сопругата на боксерот, Богдана Ражнатовиќ повторно е бремена, а како што се наведува, повторно ќе роди машко дете.

Цеца по трет пат ќе стане баба: Вељко го откри полот на детето кое го очекува (ФОТО)

Курир - 20.11.2023

По двата сина, Жељко и Крстан, тој и неговата сопруга Богдана очекуваат уште еден наследник. Вељко Ражнатовиќ, синот на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, по трет пат станува татко. По двата сина, Жељко и Крстан, тој и неговата сопруга Богдана ...

Ражнатовиќ никогаш погорд, чека трето дете и го откри полот: „Богдана, кралице на мојот живот!“ (фото)

Убавина и Здравје - 20.11.2023

Трета среќа… Вељко Ражнатовиќ сподели убави вести на Инстаграм, заблагодарувајќи му се на Бога затоа што неговата сопруга Богдана повторно на свет ќе донесе уште едно дете. Тој во објавата на социјалната мрежа покрај фотографијата сподели и краток ...

Вељко Ражнатовиќ со емотивна порака објави дека чека трето дете: „Богдана, кралице моја!“

Црнобело - 20.11.2023

Цеца во мај годинава откри дека Вељко сака трето дете и оти се надева дека ќе добие ќерка. Сега, нејзиниот син откри дека очекуваат принова во семејството, но дека повторно ќе добијат син.

Вељко Ражњатовиќ ќе стане татко по трет пат: Богдана е повторно бремена, еве кој пол е бебето

Еспресо - 20.11.2023

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко го чека третото дете. Сопругата на боксерот, Богдана Ражнатовиќ повторно е бремена, и по трет пат ќе роди машко дете. „Доаѓа уште еден батко“, напиша воодушевениот татко.

📸 Вељко и Богдана го очекуваат третото дете, синот на Цеца го откри полот на бебето

Локално - 20.11.2023

Синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана го очекуваат третото дете. Вељко ја сподели радосната вест на Инстаграм. „Доаѓа уште еден брат“, напиша кратко. Инаку, Вељко и Богдана имаат два сина, Жељко и Крстан.

Ретка фотографија од детството на Вељко Ражнатовиќ: Слатко момченце со долга коса и шишки во друштво на мама (фото)

Вистина.мк - 20.11.2023

За разлика од својата мајка и сестра, Вељко Ражнатовиќ не многу го сака медиумското експинирање и градскиот живот. Тој е посветен на семејството и живее надвор од Белград, односно Тител, родниот крај на неговата сопруга Богдана.

Цеца Ражнатовиќ му се обрати на Гудељ: Фолк ѕвездата на зетот му кажа само едно (фото)

Вистина.мк - 20.11.2023

Српската фудбалска репрезентација по 24 години пауза се пласираше на ЕП, а пејачката Анастасија Ражнатовиќ редовно ги следи фудбалските случувања, особено затоа што е вљубена во фудбалерот Немања Гудељ.

„Мило ми е да ја запознам девојката што ја шишам“: Најголемата заблуда за односот на Цеца и Аркан- со години се ...

Женски магазин - 19.11.2023

Жељко Ражнатовиќ Аркан и Цеца ги спои пејачот Оливер Мандиќ, ангажирајќи го Џеј Рамадановски и неа да пеат на прославата на Српската доброволна гарда. Таа истакнува дека се уште се сеќава колку тогаш била нервозна.

Вељко Ражнатовиќ призна кога ја изгубил невиноста, бил во основно училиште: Веднаш потоа ѝ се јавил на Цеца

Еспресо - 19.11.2023

Синот на српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, се ожени со Богдана Родиќ, а по нивната венчавка исплива информации кога тој за првпат бил интимен со девојка. – Не беше убаво искуство, уште повеќе, беше травматично.

Вељко Ражнатовиќ призна кога ја изгубил невиноста, бил во основно училиште: Веднаш потоа ѝ се јавил на Цеца

Убавина и Здравје - 20.11.2023

Синот на српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ , се ожени со Богдана Родиќ , а по нивната венчавка исплива информации кога тој за првпат бил интимен со девојка. Не беше убаво искуство, уште повеќе, беше трауматично.

Цеца по трет пат ќе стане баба: Вељко го откри полот на детето кое го очекува

Пулс24 - 21.11.2023

По двата сина, Жељко и Крстан, тој и неговата сопруга Богдана очекуваат уште еден наследник Вељко Ражнатовиќ, синот на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, по трет пат станува татко. По двата сина, Жељко и Крстан, тој и неговата сопруга Богдана ...