TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп во разговор со гувернерите: Мора да доминирате или ќе изгледате како група кретени

Макфакс - 01.06.2020

Си-ен-ен јавува дека Трамп разговарал со гувернерите на 50 држави од САД во теле-конференциски повик што се одржувал од бункер во Белата куќа. „Мора да доминирате или ќе изгледате како група кретени.

Трамп им се обрати на гувернерите: Или ќе доминирате или ќе изгледате како кретени

Слободен Печат - 01.06.2020

По бранот протести во саботата навечер поради смртта на Џорџ Флојд, во бројни градови е воведен полициски час. Си Ен Ен јавува дека Трамп разговарал со гувернерите на 50-те држави на САД во телеконференциски повик кој е одржан од бункерот во Белата ...

(Видео) Опожарена претседателската црква во Вашингтон, тројца убиени и илјадници уапсени демонстранти

Макфакс - 01.06.2020

Историската црква „Сент Џон“, позната и како претседателска црква затоа што се наоѓа недалеку од Белата куќа, беше опожарена и оштетена за време на мирните протести во Вашингтон, кои во текот на ноќта се претворија во изливи на вандализам.

Белата куќа повика да се почитува редот и законот во земјата

Опсервер - 01.06.2020

Вашингтон, 1 јуни 2020 () – Од Белата куќа денеска уште еднаш укажаа дека наводно зад протестите стојат екстремисти од левичарската организација „Антифа“ и ги повикаа демонстрантите да го почитуваат „редот и законот“.

Запалена црква стара 200 години во близина на Белата куќа: Хулиганите цртале графити по црквата, а потоа избил пожар

Точка - 01.06.2020

Историската црква Сент Џон, позната и како претседателска црква бидејќи се наоѓа во близина на Белата куќа, е запалена и оштетена при протестот во Вашингтон кој преку ноќ се претворил во вандализам.

Протестите во САД не стивнуваат, Трамп бил евакуиран и однесен во бункер

Канал5 - 01.06.2020

Пожарот од антирасни протести, кои шести ден се шири низ САД, стигна и пред Белата куќа. Оган, камења и слогани нема правда - нема мир, ги вратија духовите од 11-септемвриските напади пред 19 години, кога последен пат било вклучено највисоко ниво на ...

(Видео) Демонстранти запалија црква во близина на Белата куќа

Независен - 01.06.2020

Повеќе пожари избија во близина на Белата куќа, откако мирните протести се претворија во вандализам, резултирајќи со палење на згради и масовни кражби. На само 300 метри од седиштето на американскиот претседател се наоѓа црквата „Сент Џон“, која ...

Трамп накратко бил однесен во подземен бункер за време на петочните протести пред Белата куќа

МКД - 01.06.2020

Додека демонстрантите се собирале пред Белата куќа во петокот вечер во Вашингтон, претседателот Доналд Трамп на кратко време бил однесен во подземниот бункер, според официјален претставник на Белата куќа и полициски извор, пренесе Си-ен-ен .

САД во пламен, Трамп во бункер

Deutsche Welle - 01.06.2020

Протестите против полициското насилство по смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд продолжија од Њујорк до Лос Анџелес. И пред Белата Куќа повторно имаше демонстрации. Претседателот на САД беше евакуиран во подземен бункер Агенти од американската ...

Судири пред Белата куќа, неколку американски градови под полициски час (ВИДЕО)

МКД - 01.06.2020

Доцна во неделата пред Белата куќа полицијата употреби солзавец на демонстрантите кои повторно излегоа на улиците да го изразат гневот поради полициската бруталност, неколку градови во САД се ставени под полициски час со цел да се задушат немирите.

Немири во близина на Белата куќа: Демонстрантите запалиле оган и скандрирале „Нема правда, нема мир - не сакаме ...

Press24 - 01.06.2020

Демонстрантите кои протестираат веќе петта вечер по ред во врска со смртта на афро- американецот Џорџ Флојд низ Соединетите држави запалија оган во близина на Белата куќа, додека полицијата се обидувала да ги разбие со големи количини солзавец.

Трамп го сокриле во подземен бункер поради страв од демонстрантите да не влезат во Белата куќа

Репортер - 01.06.2020

Агентите на Тајната американска служба, во петокот вечерта, го сокриле претседателот Доналд Трамп во бункер во моментот кога Белата куќа била опколена од демонстранти. Големиот број од демонстрантите почнале да фрлаат камења и да ја поместуваат ...

(Видео) Трамп евакуиран во подземен бункер под Белата куќа

Макфакс - 01.06.2020

Агенти од Тајната служба го спровеле американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во време кога Белата куќа ја опколија демонстранти, објави Си-ен-ен. Трамп во петокот вечерта поминал еден час во бункерот, рекол неименуван извор кој сакал да ...

Продолжуваат протестите во САД: Оган околу белата куќа, Трамп во бункер…

ММС - 01.06.2020

Во САД продолжуваат демонстрациите против расната неправда поради смртта на невооружен афроамериканец додека бил во полициски притвор во Минеаполис, Минесота. Протести имаше во околу 140 американски градови, а повеќе држави ја повикаа Националната ...

Повредени повеќе од 50 тајни агенти во ескалацијата на судири во САД

Фактор - 01.06.2020

Повеќе од 50 агенти на тајните служби се повредени во судирите пред Белата куќа, јавуваат американските медиуми. Забележано е дека поради инцидентите американскиот претседател Доналд Трамп и Меланија Трамп побегнале во подземно засолниште на Белата ...

Демонстрантите ја опколија Белата куќа, Трамп евакуиран во бункер

ТВ21 - 01.06.2020

Агентите на тајната служба наводно го евакуирале американскиот претседател Доналд Трамп во бункер, за време на протестите околу Белата куќа, јавува „Тајм“. Трамп наводно минал еден час во бункерот, изјавил за овој магазин извор кој сакал да остане ...

Продолжуваат насилните протести во САД

CivilMedia - 01.06.2020

Шестата ноќ од протестите против полициска бруталност во САД по смртта на невооружениот Афроамериканец Џорџ Флојд кој беше убиен додека беше приведуван од полицијата повторно со многу насилство.

Трамп во бункер поради протестите: Демонстрантите ја опколија Белата куќа, фрлаа камења и ги рушеа барикадите

Точка - 01.06.2020

Агентите на Тајната сужба го спровеле американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во петокот навечер во моментите кога Белата куќа ја опколија демонстранти и започнаа да фрлаат камења и да ги рушат барикадите.

Трамп во бункер, демонстранти околу Белата куќа

Локално - 01.06.2020

Агентите на тајната служба го придружувале американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во време кога Белата куќа била опкружена со демонстранти, пренесува магазинот „Тајм“. Трамп поминал скоро еден час во бункерот во петокот вечер,според извор ...

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа (видео)

Опсервер - 01.06.2020

Вашингтон, 1 јуни 2020 () – Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

Протести во САД: Трамп евакуиран

Expres - 01.06.2020

Агенти на тајната служба го спровеле американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во време кога демонстрантите ја опколиле Белата куќа, пренесува Си-Ен-Ен. Трамп поминал речиси еден час во бункер во петокот вечер, изјави неименуван извор кој ...

Трамп им се закани на демонстрантите: Би можеле да ве дочекаат најопасните кучиња и оружје

МКД - 30.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп денес им порача на демонстрантите дека би можеле да бидат „дочекани со најопасните кучиња и најопасното оружје“ ако ја преминат оградата на Белата куќа.

Трамп ги предупреди демонстрантите: Соберете се пред Белата Куќа, но ќе ве пречекаат најжестоките кучиња

Слободен Печат - 30.05.2020

Трамп објави серија твитови со кои се чини дека ги повика демонстрантите вечерва да се соберат пред Белата куќа. Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за ...

Трамп бесен: „Демонстрантите да не се осмелат да влезат во Белата куќа!“

Точка - 30.05.2020

Американскиот претседател, Доналд Трамп, денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат поради смртта на Афроамериканецот за време на полициското приведување, би можеле да бидат дочекани со 'најлутите кучиња и најопасното оружје кои некогаш сум ...

Трамп ги предупреди демонстрантите: Соберете се пред Белата Куќа, но ќе ве пречекаат најжестоките кучиња

Курир - 30.05.2020

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското апсење, може да бидат пречекани со „најжестоките кучиња и најопасното оружје што го видел ...

(ВИДЕО) Трамп: Демонстрантите ќе ги пречекаат „најопасните пци“ ако ја минат оградата на Белата куќа

Нетпрес - 30.05.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на демонстрантите кои протестираат поради убиството на црнецот од бел полицаец во Минеаполос, дека ќе бидат „дочекани од најопасните кучиња и најопасното оружје кое сум го видел“, доколку ја минат ...

Гнев и насилство во над триесет американски градови по убиството на 47 годишниот Џорџ Флојд човек со афроамериканско ...

Канал5 - 31.05.2020

Над триесет градови во Соединетите американски држави се во знакот на стравични протести поради задушувањето на 47 годишниот Американец од афроамериканско потекло Џорџ Флојд . Протести имаше и пред Белата куќа .

„Њујорк тајмс”: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа (видео)

24Инфо - 01.06.2020

– Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс”.

„Њујорк тајмс”: Трамп со сопругата и синот однесени во бункер по закана од протести околу Белата куќа (ВИДЕО)

Слободен Печат - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс”.

Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

+инфо - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

Независен - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

А1 On - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

24 Вести - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

Република - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

Фокус - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

Трамп бил евакуиран во подземен бункер под Белата куќа?

Н.Македонија - 01.06.2020

Агенти од Тајната служба го спровеле американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во време кога Белата куќа ја опколија демонстранти, објави Си-ен-ен. Трамп во петокот вечерта поминал еден час во бункерот, рекол неименуван извор кој сакал да ...

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

Вечер Прес - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

Алсат-М - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

Трамп морал да биде во бункер поради протестите: Демонстрантите ја опколиле Белата куќа, фрлале камења и поместувале ...

Press24 - 01.06.2020

Агентите на Тајната сужба го спровеле американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во петокот навечер во моментите кога Белата куќа ја опколија демонстранти и започнаа да фрлаат камења и да ги рушат барикадите.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

iPortal - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

(ВИДЕО) Агенти од Тајната служба го засолнале Трамп во подземен бункер под Белата куќа

Скопје1 - 01.06.2020

Агенти од Тајната служба го засолнале американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во време кога Белата куќа ја опколија демонстранти, објави Си-ен-ен. Трамп во петокот вечерта поминал еден час во бункерот, рекол неименуван извор кој сакал да ...

Трамп евакуиран во подземен бункер под Белата куќа

MTM - 01.06.2020

Агенти од Тајната служба го спровеле американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во време кога Белата куќа ја опколија демонстранти, објави Си-ен-ен. Трамп во петокот вечерта поминал еден час во бункерот, рекол неименуван извор кој сакал да ...

САД ГОРИ СО ДЕНОВИ: Трамп во бункер поради немирите- демонстрантите ја обиколиле Белата Куќа!

Магазин - 01.06.2020

Агентите на тајната служба го придружувале американскиот претседател Доналд Трамп во бункер во петокот вечерта, во време кога Белата куќа била опкружена со демонстранти кои фрлале камења и движеле барикади.

Њујорк тајмс: Трамп е во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

Денешен - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

Во САД продолжуваат протестите – оган околу Белата куќа, Трамп во бункер…

Нетпрес - 01.06.2020

Во САД продолжуваат демонстрациите против расната неправда поради смртта на невооружен афроамериканец додека бил во полициски притвор во Минеаполис, Минесота. Протести имаше во околу 140 американски градови, а повеќе држави ја повикаа Националната ...

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

MakPress - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

САД во пламен, Трамп во бункер

Нова ТВ - 01.06.2020

Агенти од американската Тајна служба синоќа го засолнија претседателот на САД, Доналд Трамп, во подземен букер кога стотици демонстранти се собраа пред Белата куќа да протестираат поради полициска бруталност и поради убиството на афроамериканецот ...

(ВИДЕО) „Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа

Бриф - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

„Њујорк тајмс“: Трамп однесен во бункер по заканата од протестите околу Белата куќа (видео)

Либертас - 01.06.2020

Претседателот Доналд Трамп во петокот вечерта бил однесен во бункер под Белата куќа, откако демонстрациите напредувале кон неа и се појавила закана за неговата безбедност, дозна синоќа „Њујорк тајмс“.

Доцна синоќа пред Белата куќа полицијата употреби солзавец на демонстрантите

Канал5 - 01.06.2020

Доцна синоќа пред Белата куќа полицијата употреби солзавец на демонстрантите кои повторно излегоа на улиците да го изразат гневот поради полициската бруталност, неколку градови во сад се ставени под полициски час со цел да се задушат немирите.