TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Надал ги победи болката и Качанов и закажа полуфинале со Федерер

Gol.mk - 16.03.2019

Светскиот рекет број два, Рафаел Надал се соочи со првите проблеми на Мастерсот во Индијан Велс, но се квалификува во полуфиналето, каде ривал ќе му биде ветеранот Роџер Федерер . Шпанецот го совлада Русинот Карен Качанов со 2-0 во сетови (7-6/2, ...

Надал со два тај-брејка до полуфинална пресметка со Федерер

Дерби - 16.03.2019

Рафаел Надал е последниот полуфиналист на Индијан Велс, а со победата над Карен Хачанов со 2:0 во сетови, го потврди и полуфиналното дерби со Рожер Федерер. Шпанскиот тенисер го доби дуелот со Русинот Хачанов во два сета, но и во двата мораше да ...

Видео: Нова мајсторија на Федерер, сега го чека Надал

Екипа - 15.03.2019

Роџер Федерер се уште им дели лекции на помладите тенисери, како што тоа беше случајот со Полјакот Хуркаш во денешното четврт-финале од мастерс-турнирот во Индијан Велс. Швајцарецот рутински славеше со 6-4, 6-4, а воедно го имаше и најубавиот поен ...

Федерер без загубен сет стигна до полуфинале во Индијан Велс

Sport 1 - 15.03.2019

Еден од најдобрите тенисери во историјата, Роџер Федерер успеа да се пласира во полуфиналето на Индијан Велс, откако го совлада Хуберт Хурчак од Полска со 2-0 во сетови. Петкратниот шампион на Индијан Велс со 6-4 и 6-4 славеше против Полјакот, па ...

Федерер без загубен сет до полуфиналето на Индијан Велс

Дерби - 15.03.2019

Рожер Федерер прилично лесно ги доби сите три досегашни пресметки на Индијан Велс, а вечерва продолжи во ист тренд во калифорниската пустина откако без никакви проблеми го совлада Хуркач со 2:0 по сетови.

Федерер рутински до полуфиналето во Индијан Велс, фановите очекуваат дуел со Надал

Gol.mk - 15.03.2019

Еден од фаворитите за титулата Роџер Федерер многу лесно стигна до полуфиналето на турнирот во Индијан Велс. Тој си ја заврши работата и го надигра Хуберт Хуркаш од Полска (6-4, 6-4), а во следната фаза ќе го очекува подобриот од мечот Рафаел Надал ...

Надал: Нема да играм долго како Федерер

Екипа - 15.03.2019

Вториот тенисер на светот Рафаел Надал изјави дека не планира да игра до својата 37. година, како неговиот голем ривал Роџер Федерер. Шпанецот во моментот се наоѓа на турнирот во Индијан Велс, каде во полуфиналето би можел да се сретне со ...

Федерер без загубен сет до полуфинале на Индијан Велс (ВИДЕО)

SportMedia - 15.03.2019

Роџер Федерер неодамна ја освои 100. АТП титула во кариерата, а на Индијан Велс сака да оди до самиот крај, да дојде до нов пехар. Швајцарскиот тенисер е многу близу до својата цел, без проблем го совлада Хуберт Хуркач со 2-0 во сетови (6-4, 6-4) и ...

Федерер без загубен сет до полуфиналето на Индијан Велс

Спортклуб - 15.03.2019

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се пласираше во полуфиналето на Мастерсот во Индијан Велс. Федерер неодамна ја освои 100-та АТП титула во кариерата, а во Индијан Велс исто така сака да дојде до трофејот.

Федерер „леташе“ до полуфинале во Индијан Велс, сега го чека Надал

TopSport - 15.03.2019

Роџер Федерер по 12-ти пат се пласираше во полуфиналето на Мастерс турнирот во Индијан Велс, откако со 6:4/6:4 го совлада Полјакот Хуберт Хуркач, поставувајќи потенцијална пресметка со трикратниот шампион Рафаел Надал.

Раониќ и Тим во полуфиналето на Индијан Велс

Телма - 15.03.2019

Познати се првите полуфинални двојки на машкиот и женскиот дел од првиот турнир од Мастерс серијата што се одржува во Индијан Велс. Во првото полуфинале ќе се сретнат Милош Раониќ и Доминик Тим.

Раониќ против Тим во спор за финалето на Индијан Велс

Опсервер - 15.03.2019

Канаѓанецот Милош Раониќ и Австриецот Доминик Тим се првите двајца полуфиналисти на турнирот од сериите „Мастерс 1.000“ во Индијан Велс (САД). Во раниот натпревар од програмата, Раониќ триумфираше со 6:3, 6:4 над српскиот квалификант Миомир Кечманов.

Надал против Федерер во 1/2 финалето на Индијан Велс

Вечер - 16.03.2019

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал е последниот полуфиналист на Индијан Велс, откако извојува победа над Карен Хачанов со 2:0 во сетови. Тој во полуфиналето ќе ги одмери силите против најтрофејниот тенисер на денешницата, Швајцарецот Роже Федерер.

Надал: Луѓето прават една грешка, јас сум…

Дерби - 14.03.2019

Најдобриот шпански тенисер, Рафаел Надал без никакви проблеми се пласираше во четвртфиналето во Индијан Велс и тоа откако со 2-0 во сетови го победи Филип Крајиновиќ. Ова беше средба која Рафа ја доби нешто помалку од еден ипол час игра, а по истата ...

Федерер „леташе“ до полуфинале во Индијан Велс, сега го чека Надал

Макфакс - 15.03.2019

Роџер Федерер по 12-ти пат се пласираше во полуфиналето на Мастерс турнирот во Индијан Велс, откако со 6:4/6:4 го совлада Полјакот Хуберт Хуркач, поставувајќи потенцијална пресметка со трикратниот шампион Рафаел Надал.

Федерер и Надал во четвртфиналето на Индијан Велс

Екипа - 14.03.2019

Роџер Федерер обезбеди место во четвртфинлето на тенискиот Мастерс во Индијан Велс откако без никакви проблеми во осминафиналето забележа победа од 2-0 во сетови над британскиот број еден, Кајл Едмунд.

Федерер и Надал лесно до 1/4 финале

СуперСпорт - 14.03.2019

Швајцарскиот тенисер Роџер Федер и Шпанецот Рафаел Надал синоќа се пласираа во 1/4 финалето од АТП турнирот во Индијан Велс. Надал играше против Србинот Филип Крајиновиќ и победи со 2-0 во сетови, со резтулат 6-3 и 6-4 за Рафа, кој во наредната фаза ...

Федерер и Надал рутински се пласираа во четвртфинале на Индијан Велс

Sport 1 - 14.03.2019

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер и Шпанецот Рафаел Надал синоќа рутински и без многу проблеми се пласираа во четвртфиналето на турнирот во Индијан Велс. Федерер играше против Кајл Едмунд од Англија, кој успеа да го победи со 2-0 во сетови, односно ...

Надал и Федерер се пласираа во четвртфиналето на Индијан Велс

+инфо - 14.03.2019

Поранешниот број еден во светскиот тенис, Рафаел Надал продолжува со сигурна игра на првиот за годината турнир од сериите „Мастерс 1000“ во Индијанаполис. Негова жртва беше Србинот Филип Краиновиќ, а средбата меѓу нив траеше околу час и половина.

Индијан Велс: Федерер рутински до четвртфинале на Мастерсот

AKO - 14.03.2019

Роџер Федерер немаше проблеми против Кајл Едмунд и со рутинска победа обезбеди четвртфинале на првиот Мастерс од серијата 1000. Британецот Едмунд освои само пет гејма во двата сета, Федерер беше подобар со 6-4 и 6-1 за четвфртфинале на Мастерсот на ...

Индијан Велс: Федерер и Надал без проблеми до четвртфинале, познато првото полуфинале кај дамите

1tv - 14.03.2019

Битката за титулата на Индијан Велс продолжува за најголемите фаворити Роџер Федерер и Рафаел Надал. Швајцарскиот ас Федерер рутински го совлада Британецот Кајл Едмунд со 6-1 и 6-4 за четвртфинална пресметка против Хуберт Хурказ, 67.

Раониќ против Тим во борба за пласман во финалето на Индијан Велс

Кајгана - 15.03.2019

Индијанаполис, 15 март 2019 (МИА) – Канаѓанецот Милош Раониќ и Австриецот Доминик Тим се првите двајца полуфиналисти на турнирот од сериите „Мастерс 1.000“ во Индијан Велс (САД). Во раниот натпревар од програмата, Раониќ триумфираше со 6:3, 6:4 над ...

Надал и Федерер се пласираа во четвртфиналето на Индијан Велс

Кајгана - 14.03.2019

Индијанаполис, 14 март 2019 (МИА) – Поранешниот број еден во светскиот тенис, Рафаел Надал продолжува со сигурна игра на првиот за годината турнир од сериите „Мастерс 1000“ во Индијанаполис.

Раониќ против Тим во спор за финалето на Индијан Велс (видео)

MTM - 15.03.2019

Канаѓанецот Милош Раониќ и Австриецот Доминик Тием се првите двајца полуфиналисти на турнирот од сериите „Мастерс 1.000" во Индијан Велс (САД). Во раниот натпревар од програмата, Раониќ триумфираше со 6:3, 6:4 над српскиот квалификант Миомир ...

Надал и Федерер се пласираа во четвртфиналето на Индијан Велс

24 Вести - 14.03.2019

Поранешниот број еден во светскиот тенис, Рафаел Надал продолжува со сигурна игра на првиот за годината турнир од сериите „Мастерс 1000“ во Индијанаполис. Негова жртва беше Србинот Филип Краиновиќ, а средбата меѓу нив траеше околу час и половина.

Раониќ против Тим во спор за финалето на Индијан Велс

Сител - 15.03.2019

Канаѓанецот Милош Раониќ и Австриецот Доминик Тим се првите двајца полуфиналисти на турнирот од сериите „Мастерс 1.000“ во Индијан Велс (САД). Во раниот натпревар од програмата, Раониќ триумфираше со 6:3, 6:4 над српскиот квалификант Миомир Кечманов.

Надал и Федерер се пласираа во четвртфиналето на Индијан Велс

Опсервер - 14.03.2019

Поранешниот број еден во светскиот тенис, Рафаел Надал продолжува со сигурна игра на првиот за годината турнир од сериите „Мастерс 1000“ во Индијанаполис. Негова жртва беше Србинот Филип Краиновиќ, а средбата меѓу нив траеше околу час и половина.

Раониќ против Тим во спор за финалето на Индијан Велс

А1 On - 15.03.2019

Канаѓанецот Милош Раониќ и Австриецот Доминик Тим се првите двајца полуфиналисти на турнирот од сериите „Мастерс 1.000“ во Индијан Велс (САД). Во раниот натпревар од програмата, Раониќ триумфираше со 6:3, 6:4 над српскиот квалификант Миомир Кечманов.

Надал и Федерер се пласираа во четвртфиналето на Индијан Велс

Сител - 14.03.2019

Поранешниот број еден во светскиот тенис, Рафаел Надал продолжува со сигурна игра на првиот за годината турнир од сериите „Мастерс 1000“ во Индијанаполис. Негова жртва беше Србинот Филип Краиновиќ, а средбата меѓу нив траеше околу час и половина.

Надал и Федерер се пласираа во четвртфиналето на Индијан Велс

А1 On - 14.03.2019

Поранешниот број еден во светскиот тенис, Рафаел Надал продолжува со сигурна игра на првиот за годината турнир од сериите „Мастерс 1000“ во Индијанаполис. Негова жртва беше Србинот Филип Краиновиќ, а средбата меѓу нив траеше околу час и половина.

Надал и Федерер се пласираа во четвртфиналето на Индијан Велс (видео)

MTM - 14.03.2019

Поранешниот број еден во светскиот тенис, Рафаел Надал продолжува со сигурна игра на првиот за годината турнир од сериите „Мастерс 1000" во Индијанаполис. Негова жртва беше Србинот Филип Краиновиќ, а средбата меѓу нив траеше околу час и половина.

Надал и Федерер се пласираа во четвртфиналето во Индијан Велс

Алфа - 14.03.2019

Поранешниот број еден во светскиот тенис, Рафаел Надал продолжува со сигурна игра на првиот за годината турнир од сериите „Мастерс 1000“ во Индијанаполис. Негова жртва беше Србинот Филип Краиновиќ, а средбата меѓу нив траеше околу час и половина.